Autor Wątek: Zamiennik Hellfire'a, dość mocny pickup  (Przeczytany 4871 razy)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Zamiennik Hellfire'a, dość mocny pickup
« 31 Sty, 2014, 14:53:12 »
Wczoraj się zawiodłem, ponieważ Helfajka nie wlazła na głębokość do mojego Iba, ale wmontowałem w Squiera, którego mam na chacie i koorvi zajebiście, więc poszukiwań ciąg dalszy.

Oczekiwania - dość solidny nakurw, potężny ale nie przebasowiony dół, taki troszku gruzowaty, soczystość w brzmieniu i zajebisty punch na peemkach.
Pipak będzie grał dość szybko, szybkie kostkowanie z maaaaaasą palm mutingu, więc musi być dość wyraźny na pm, z dobrym atakiem, zdolność wyciągnięcia klasycznego hevi metalu mile widziana, def metal jak najbardziej.
Siary nie kcem! :P Tak samo jak aktywów  ;)

Myślałem o Tone Zone, D-Activatorze, D-Sonic, Crunch Lab (podobno jest delikatnie suchy, a to właśnie jest wada moje obecnego pikapa). Chodzi jeszcze za mną SH-6, miałem w lipie Evo7 i ... meh, zdecydowanie nie chcę (chyba, że w Ibku zabrzmiałby lepiej).

Wiosło - Ibek RG2550, body lipowe, obecny pickup - stockowy DiMarcjo/IBZ - brakuje mu właśnie tego punchu i ciężkiego dołu, jest bardziej rockowy/heavy metalowy niż potrzebuję.

Co polecacie na początek? Któryś z wymienionych pasuje do opisu? Bo grałem tylko chwilę na Crunch Labie kiedyś z wyżej wymienionych.
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2014, 14:56:19 wysłana przez Rumak »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
SH 6 może się sprawdzić, chyba ze grasz na 5150 :D

W lipowym 7620 miałem D-Sonic i Air Norton, i tak jak nie lubię DiMarzio, to ten komplet w połączeniu ze specką Ibka gadał bardzo przyjemnie.
B ( o ) ( o ) B S

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Na pewno nie ToneZone. Miałem w olsze, przeciwieństwo zwartego dołu, fajny rockowy pickup, ale do cięższego łojenia zdecydowanie nie. Trochę za bardzo gumowaty. Inna sprawa, że lipa to zdecydowanie nie jest drewno z którego wyciągniesz dużo dołu (przynajmniej z moich doświadczeń). Tak szczerze? Nie łatwiej sobie pogłębić trochę cavity, żeby helfajka weszła skoro to jest to co lubisz?

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
a jeszcze lepiej nie lepiej do Merlina napisać, że chcesz customa bo ci std nie wchodzi w dziurkę :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a jeszcze lepiej nie lepiej do Merlina napisać, że chcesz customa bo ci std nie wchodzi w dziurkę :)

Merlin zrobi customa, ale wymiary są raczej sztywne. Chyba że to będzie custom w puszce z np drewna, ale obawiam się że zapłaci tyle co za bernakla ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Z czego szyja ?
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
pewnie klon/orzech (5p)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
@ g-zs - nie posiadam piłeja :D gita jest podpinana pod Blackstara HT-1 z paką Buzzaro 112

Jakoś mam opory przed wierceniem w gitarze, wolałbym wybrać coś z palety DiMarcjo, SD, bo na BKP mnie nie stać raczej

Gryf to 3 częściowy klon, bez żadnych czarów i przekładek, podstrunnica palisander.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
pewnie klon/orzech (5p)

Szyja w takim razie jasna. Po mojemu 70% barwy to szyja a 30% deska. Lipa dość neutralna...środkow a.
Za około 400 zł kupisz na wtórnym BKP Nailbomb Alnico. Wiele tu o nim było pisane. Napierdala i jest "bezpieczny" do większości rodzajów drewna.Jak będziesz miał dalej zbyt jasno to Warpig Ceramic. Te pipaki nawet jak Ci nie podpasują to bez problemu odsprzedasz.

Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
No właśnie, mam pytanie w chuj lamerskie :facepalm: - czy serio warto tyle wyłożyć kapuchy i kupić BKP? Bądź co bądź jest to około 150 zł więcej niż za jakieś SD czy inne chujstwa. Nigdy nie grałem na BKP dlatego pytam.

No i jestem kanapowym warriorem :D

Z tego co widzę na allegro jest Hollydiver i Warpig.

Orange

  • Gość
Pomyśl na evolution jeszcze. Mi w exg 7 dość ciemno brzmiało. Ale hellfire taką potęgę pierdolnęło...

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Jest na forum temat "BKP Czy warto ?" Poczytać :-)
Też jestem kanapowym grajkiem :-) ale nie mogę sobie pozwolić żeby mi coś pierdziało czy siarzyło. Mam być na maxa podjarany brzmieniem. Miałem EVO teraz siedzi Crunch Lab a już niebawem wkładam Warpiga Ceramic...a do kolejnej gitary Aftermath albo Nailbomb. Podzielę się wrażeniami po zamontowaniu Warpiga. Crunch Lab lepiej od EVO, dzwięk nie jest taki lejący, bardziej zwarty, bardziej tight ale selektywnością nie grzeszy. Na nią liczę przy Warpigu. Podjarka brzmieniem...bezcen na ;-)
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Orange

  • Gość
tak tak. Słuchaj Isureza. Skończysz na zepsutej gitarze z dałnowatym przetwornikirm.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Od dupy strony idąc, a myślałeś o X2N? Jak szukasz czegoś a'la Hellfire (patrz jednak nie wszedł :/ ), to może być dobry i dość tani wybór, pomyśl też o Warpig Ceramic, miałem i też coś w ten deseń, ale... kurde, z jednej strony to co piszesz nie pasuje mi do Hellfire itp z drugiej, szukasz pipaka będącego +/- zamiennikiem tego.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Od dupy strony idąc, a myślałeś o X2N? Jak szukasz czegoś a'la Hellfire (patrz jednak nie wszedł :/ ), to może być dobry i dość tani wybór, pomyśl też o Warpig Ceramic, miałem i też coś w ten deseń, ale... kurde, z jednej strony to co piszesz nie pasuje mi do Hellfire itp z drugiej, szukasz pipaka będącego +/- zamiennikiem tego.

O X2N nasłuchałem się, że siara i w ogóle, może błędnie go postrzegam teraz przez to. Warpig jest akurat na allegro i myślę cały czas szczerze mówiąc :P
Mi własnie Hell jak do tej pory tak brzmiał, może masz inne doświadczenia z nim, a może ja użyłem złych słów i chujowo go opisałem :D
Aktualnie zastanawiam się nad wjebaniem TB6 (zawsze mnie korcił), D-Sonica i Warpiga (bo się próbek nasłuchałem na stronie bkp).

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
O X2N nasłuchałem się, że siara i w ogóle, może błędnie go postrzegam teraz przez to. Warpig jest akurat na allegro i myślę cały czas szczerze mówiąc :P
Mi własnie Hell jak do tej pory tak brzmiał, może masz inne doświadczenia z nim, a może ja użyłem złych słów i chujowo go opisałem :D
Aktualnie zastanawiam się nad wjebaniem TB6 (zawsze mnie korcił), D-Sonica i Warpiga (bo się próbek nasłuchałem na stronie bkp).

Miałem wieki temu X2N w desce z agathis'u ( :facepalm: ), i szczerze, nie przypominam sobie ton siary, a gadało to znośnie, właśnie wydawało mi się podobnie do Hellfire, choć mogę się mylić, nie miałem ich w tym samym czasie (choć w tym samym wiośle tak).

SH-6 to kozak, ale nie słyszałem go w lipie. Sam obecnie mam budżetowego (czyli HB-103b, który notabene brzmi bardzo podobnie, jak chcesz mogę Ci pożyczyć jak opłacisz wysyłkę w obie strony), i w full klonie jest ciut za jasno na tę chwilę, choć dół jest pełny i szybki, kurwiący.

Co do D-Sonic, nie wiem, nie czytałem. A co do próbek Warpig'a ze strony BKP, olej to, nie sugeruj się, ja się sugerowałem, i musiałem wymieniać. Jak masz chęć to potrafisz jakkolwiek reampować czy to przez real ampa czy VST to mogę Ci wysłać trochę DI różnych pickupów BKP.
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2014, 11:46:28 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644

Miałem wieki temu X2N w desce z agathis'u ( :facepalm: ), i szczerze, nie przypominam sobie ton siary, a gadało to znośnie, właśnie wydawało mi się podobnie do Hellfire, choć mogę się mylić, nie miałem ich w tym samym czasie (choć w tym samym wiośle tak).

SH-6 to kozak, ale nie słyszałem go w lipie. Sam obecnie mam budżetowego (czyli HB-103b, który notabene brzmi bardzo podobnie, jak chcesz mogę Ci pożyczyć jak opłacisz wysyłkę w obie strony), i w full klonie jest ciut za jasno na tę chwilę, choć dół jest pełny i szybki, kurwiący.

Co do D-Sonic, nie wiem, nie czytałem. A co do próbek Warpig'a ze strony BKP, olej to, nie sugeruj się, ja się sugerowałem, i musiałem wymieniać. Jak masz chęć to potrafisz jakkolwiek reampować czy to przez real ampa czy VST to mogę Ci wysłać trochę DI różnych pickupów BKP.

Ciekawa opcja z tym DD HB-103, odezwę się po obronie, wtedy powinno być więcej czasu. Reampowanie ogarnę jak sprawię sobie nowego kompa. Na razie najbardziej ciekawi mnie Warpig i TB6, ale pewnie i tak będę przerzucał tony pipaków, zanim trafi się ten konkret

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2415 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2010, 06:45:59
wysłana przez indabrain
28 Odpowiedzi
7076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2011, 21:19:57
wysłana przez roqa
30 Odpowiedzi
6863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2011, 09:40:05
wysłana przez fzero
8 Odpowiedzi
3278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2011, 19:04:40
wysłana przez davidsantana27
7 Odpowiedzi
2156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2018, 23:57:18
wysłana przez theremin