Autor Wątek: THT Mosquito - czy właśnie go zepsułem?  (Przeczytany 939 razy)

Offline radzone

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
THT Mosquito - czy właśnie go zepsułem?
« 23 Sty, 2014, 15:03:32 »
Hejka!

Dawno tu nie zaglądałem, więc się witam w nowym roku!

Stałem się posiadaczem bardzo fajnego zestawu THT Mosquito (od Piotra Jemielniaka z Będzina) - 30watt, jeden kanał czysty na kwartecie EL84 + paczka 112 na Eminence Legend.

Wczoraj przyszła też do mnie basówka Yamaha RBX460 - pasywna. Kupiłem bas do nagrywania w domu i czasem, żeby podegrać w zborze, którego jeżdżę, bo sami gitarzyści do grania się garną, a na bas nie ma komu. ;)

Basidło odczyściłem, zmieniłem struny, ustawiłem i podpiąłem do THT (nie mam wzmaka do basu), żeby sprawdzić, czy elektronika działa. Mając w głowie, że podpinanie basu do wzmaków gitarowych nie jest najlepszym pomysłem, do tego żona 10m ode mnie oglądała serial przez laptoka z dźwiękiem puszczonym z głośniczków, wzmaka praktycznie nie odkręcałem. Tzn dałem volume na 0, a przy gain rozkręconym na 9 wzmak grał cichutko - dziwne co nie? No zaplumkałem kilkanaście dźwięków, gra fajnie. Podjarałem się i uderzyłem jeden dźwięk (gdzieś w średnicy instrumentu) podbiłem paluchem i zrobiłem coś w stylu slapu. Wzmacniacz w tym momencie zaczął się wyciszać, a gdy powróciłem do cichego z prawej łapy grania znów odzyskiwał głośność. Podpiąłem zaraz strata i ta sama sytuacja - gdy dynamicznie głośno zagrałem - sygnał leciał w dół, dynamicznie cicho - sygnał we wzmaku normalny. Zostawiłem piec na 3 minuty. Wracam i okazało się, że przy ustawieniu vol 0, gain na 9tą - piec już nie wydaje z siebie dźwięków. Po odkręceniu VOl gra względnie normalnie, choć sprawiał wrażenie nieco cichszego i bardzo delikatnie zmatowionego.

Moje pytanie brzmi - co zepsułem? Lampy preampu? Coś innego?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
7748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2008, 23:30:20
wysłana przez daniel.iron
23 Odpowiedzi
14035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
M13 czy M9?

Zaczęty przez sei.tahn Efekty

23 Odpowiedzi
15173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2011, 19:02:59
wysłana przez Przychlast
3 Odpowiedzi
1814 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 10:34:16
wysłana przez thornado2
5 Odpowiedzi
2392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2013, 09:10:04
wysłana przez Yony