Autor Wątek: [Ignited Soul] Chasing The Changes  (Przeczytany 1128 razy)

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
[Ignited Soul] Chasing The Changes
« 22 Sty, 2014, 17:18:19 »
Po dwóch latach niedokańczania projektów udało nam się w końcu jeden skończyć, a jako, że 2 lata bez zjeby, to dosyć długo, więc stąd i ten topic.
Cóż, niemniej jednak prosimy o opinie i porady, w szczególności dotyczące mixu i realizacji. Enjoy.
Wlacz osadzony player soundcloud

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Wokal bardzo średnio zarówno barwa jak i technika, troszkę wyraźniejszy hi-hat poza tym zajebiste, gdyby było bez wokalu - EVER :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
imo wokal fajny, ale jakoś w miksie nie siedzi ;o
i always go full retard

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Cóż, tu muszę przyznać, że w miksowaniu wokali zdecydowanie nie czuję się silnie, zresztą co do techniki też macie rację. Dzięki za opinie. Co warto byłoby jeszcze na przyszłość poprawić?

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Moje 5 groszy:
Numer kompozycyjnie fajny. Szczególnie podoba mi się jak są rozpisane harmonie wokalne np. koło 1:03. Dawać więcej czegoś takiego bo jest super!

Technicznie/realizacyjnie:
Do gitar się nie ma gdzie przyczepić.
Stopa za głośno, werbla za to prawie w ogólne nie słychać. Wszyskim bębnom i blachom przydałoby się trochę kompresji, teraz strasznie sucho to brzmi. Nie poznaję czy to superior drummer czy nie, ale brzmi podobnie do domyślnych ustawień w SD, które są nieciekawe moim zdaniem.
Wokal ujdzie, jakby był trochę ciszej. Ale mam takie wrażenie, że wokalista jakby zestresowany w trakcie nagrań był i śpiewał na pół gwizdka... czyste partie brzmią jakby były nagrywane bardzo cicho i bardzo blisko mikrofonu, co wzmaga basy - które akurat w jego barwie są nieciekawe. Może jakby się odsunął i bardziej ryknął to byłoby lepiej.
Wokale rozbite w panoramie chwilami są nierówno i chwilami nie stroją. Albo więcej ćwiczyć, albo nagrać więcej podejść i wybierać :)
Basu poza tym momentem od 4:50 nie mogę znaleźć w tym numerze, ale może tak miało być - w każym razie nie przeszkadza to w odbiorze.

Czekam na więcej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
5795 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2012, 21:03:08
wysłana przez Winged
Soul Cycle II

Zaczęty przez deely Muzyka

1 Odpowiedzi
1284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2012, 09:02:49
wysłana przez birthmark
6 Odpowiedzi
1989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2012, 13:00:10
wysłana przez pshemo
0 Odpowiedzi
848 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2012, 12:45:07
wysłana przez pshemo
0 Odpowiedzi
1372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2013, 11:44:57
wysłana przez escape_artist