Autor Wątek: [NPAD] Alto TS115A V2  (Przeczytany 5021 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
[NPAD] Alto TS115A V2
« 18 Sty, 2014, 23:36:18 »
Witam,

po krótce, stałem się właścicielem wyżej wymienionej kolumny, gra, lekkie i chyba tyle ;) poczekamy do próby, i powiem wtedy więcej, jak to z Axe FX II zagada, póki co jest dużo bassu :P ale presenty brzmią lepiej niż na B2030A, czyli chyba, że dobrze ;)

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #1 19 Sty, 2014, 02:20:56 »
no ta kolumna MA dużo basu, EQ pójdzie w ruch... ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #2 19 Sty, 2014, 12:01:04 »
Graty! Ja tysz po swoją jadę jutro do rnr :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #3 19 Sty, 2014, 17:13:39 »
no ta kolumna MA dużo basu, EQ pójdzie w ruch... ;)

Bez sęsu, ale co kto lubi :P

A ogólnie to gratuluję, ja swojej dwunastki jeszcze nie zdążyłem przetestować, mimo że leży już ponad miesiąc eh. Ale to się zmieni na dniach :)
mniut i piah

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #4 20 Sty, 2014, 18:28:32 »
jak się ma v2 do do ts115?
drugie pytanie trochę nie na miejscu - używał to ktoś z klawiszami ? ojciec szuka nagłośnienia do elektro norda

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #5 09 Lis, 2014, 12:05:27 »
Dobra odkopuję... ::)
@Stivo2005 czy mógłbyś mi coś więcej powiedzieć na temat tego Alto? Głównie mi chodzi o kwestie współpracy z Axe pod kątem prób, jak z odwzorowaniem soundu z presetów, jak duże zniekształcenia, wady/zalety, itp.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #6 09 Lis, 2014, 12:17:30 »
Przerabiałem temat alto ts115A v2, też posiadam Axe 2 i uważam zakup tego monitorka za największą porażkę sprzętową w swoim dłuuuugim życiu Janko Muzykanta. Niestety piach, plastik i piaskownica, potencjalnym kupcom szczerze odradzam. Jeśli macie uszy przyzwyczajone do głośnika gitarowego dźwięk z szerokopasmówki was naprawdę rozczaruje. W domu jest w miarę ok. ale na próbie, zwłaszcza jeśli kolesie z kapeli jadą na paczkach gitarowych będzie słabo. Ale to tylko moja opinia  ::)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #7 09 Lis, 2014, 13:16:28 »
Ja tam tylko ekstremalnie na presetach dół obcinam, a tak jest spoko. No, ale ja gram na podzie.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #8 09 Lis, 2014, 16:42:07 »
Przerabiałem temat alto ts115A v2, też posiadam Axe 2 i uważam zakup tego monitorka za największą porażkę sprzętową w swoim dłuuuugim życiu Janko Muzykanta. Niestety piach, plastik i piaskownica, potencjalnym kupcom szczerze odradzam. Jeśli macie uszy przyzwyczajone do głośnika gitarowego dźwięk z szerokopasmówki was naprawdę rozczaruje. W domu jest w miarę ok. ale na próbie, zwłaszcza jeśli kolesie z kapeli jadą na paczkach gitarowych będzie słabo. Ale to tylko moja opinia  ::)
Ale że odradzasz wszystkie szerokopasmówki, czy tylko te Alto?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #9 09 Lis, 2014, 18:26:43 »
Przerabiałem temat alto ts115A v2, też posiadam Axe 2 i uważam zakup tego monitorka za największą porażkę sprzętową w swoim dłuuuugim życiu Janko Muzykanta. Niestety piach, plastik i piaskownica, potencjalnym kupcom szczerze odradzam. Jeśli macie uszy przyzwyczajone do głośnika gitarowego dźwięk z szerokopasmówki was naprawdę rozczaruje. W domu jest w miarę ok. ale na próbie, zwłaszcza jeśli kolesie z kapeli jadą na paczkach gitarowych będzie słabo. Ale to tylko moja opinia  ::)
Ale że odradzasz wszystkie szerokopasmówki, czy tylko te Alto?

Jeżeli Ci to pomoże - miałem Alto, sprzedałem w tym samym dniu w którym kupiłem, mam Mackiego HD1221 i szybko go nie zmienię (chyba że na paczkę gitarową, o czym w sumie też myślę). Używam go z Ultrą

Mackie >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Alto
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Franq

  • Gość
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #10 09 Lis, 2014, 18:41:57 »
Też odradzam Alto. Mam podobne odczucia jak @lordgreg33

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #11 09 Lis, 2014, 19:33:23 »
No dobra to jest 3:1 w tym momencie.
@Stivo2005 co powiesz?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #12 09 Lis, 2014, 20:18:51 »
Daruj sobie, szczegolnie jak jestes przyzwyczajony do zwyklej kolumny.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #13 09 Lis, 2014, 20:33:19 »
4 : 1
Dzięki @Stivo2005 ;)
OK. W takim razie, jeśli nie Alto, to jaki inny FRFR byście polecili? Pomijam tu od razu Matrix i Atomic.
Przeznaczenie: próby z bandem, odsłuch na sztukach w połączeniu z monitorem do ucha.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #14 10 Lis, 2014, 12:41:14 »
gizmi7                                                                                                                                                                                            Co do szerokopasmówek w ogóle to nie mam zdania bo zwyczajnie nie znam innych produktów, moja opinia dotyczy tylko alto i tylko modelu TS115 V2 .

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #15 10 Lis, 2014, 15:42:26 »
Ciekawe co piszecie... ja swoją na razie używam tylko w domu bo próby gramy na słuchawach ale odczucia mam bardzo na tak,  aha, ja podpinam do POD HD 500

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #16 10 Lis, 2014, 15:50:58 »
Ciekawe co piszecie... ja swoją na razie używam tylko w domu bo próby gramy na słuchawach ale odczucia mam bardzo na tak,  aha, ja podpinam do POD HD 500
Caly zespol na sluchawkach? Takie ciche proby? Mozesz cos wiecej napisac?

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #17 10 Lis, 2014, 16:00:40 »
Ciekawe co piszecie... ja swoją na razie używam tylko w domu bo próby gramy na słuchawach ale odczucia mam bardzo na tak,  aha, ja podpinam do POD HD 500
Powiem Ci , że przypadłość którą opisuję może dotyczyć przede wszystkim grajków , których uszy przez wiele lat katowane były dźwiękiem z gitarowej paki, przynajmniej ja tak mam, nic mi nie zastąpi tego hałasu  :D

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #18 10 Lis, 2014, 16:22:34 »
Drogo ale dobrze - Mackie HD1221; wiem że też polecają QSC ale nie wiem czy dostępne w polszczy są
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #19 10 Lis, 2014, 18:35:22 »

Lordgreg33,  a czego się spodziewałeś po kolumnie której używkę 15" wyrwiesz za 1000zł? żeby cokolwiek się zbliżyć do 4x12 to musiałbyś kupić coś z przedziału min.2500tys. i to pewnie 2 sztuki, a i tak to nie będzie to samo, bo nie może być to samo, bo to po prostu coś innego, i w wyglądzie, i w budowie, i w stricte przeznaczeniu.

"Night..." a jaki masz budżet? Bo jak chcesz tanio i bardzo dobrze to nie kupuj Alto. A jak masz wydać prawie 2000zł na coś co jest tylko troche lepsze od Alto, to wydaj 2500 - 2800 na co coś co jest wyraźnie lepsze. Taka moja opinia.


Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #20 10 Lis, 2014, 18:59:40 »

Lordgreg33,  a czego się spodziewałeś po kolumnie której używkę 15" wyrwiesz za 1000zł? żeby cokolwiek się zbliżyć do 4x12 to musiałbyś kupić coś z przedziału min.2500tys. i to pewnie 2 sztuki, a i tak to nie będzie to samo, bo nie może być to samo, bo to po prostu coś innego, i w wyglądzie, i w budowie, i w stricte przeznaczeniu.

"Night..." a jaki masz budżet? Bo jak chcesz tanio i bardzo dobrze to nie kupuj Alto. A jak masz wydać prawie 2000zł na coś co jest tylko troche lepsze od Alto, to wydaj 2500 - 2800 na co coś co jest wyraźnie lepsze. Taka moja opinia.
Cóż nie wiem czego oczekiwałem, chyba cudu jakiegoś, nie ukrywam, że uległem czarowi jednego z forumisiów, który przekonywał mnie jaki to cud, miód i orzeszki. Dlatego teraz przestrzegam innych przed kupnem tego cacuszka  :lol:

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #21 10 Lis, 2014, 19:14:08 »
Ciekawe co piszecie... ja swoją na razie używam tylko w domu bo próby gramy na słuchawach ale odczucia mam bardzo na tak,  aha, ja podpinam do POD HD 500
Caly zespol na sluchawkach? Takie ciche proby? Mozesz cos wiecej napisac?

Mogę: zespół na ten moment składa się z perki, dwóch gitar i basu. Na stanie nasz pałker posiada mikser, nie pamiętam modelu i ile kanałów, nic wielkiego. Z perki opięta jest stopa, werbel i do tego dwa overheady zbierające tomy i blachy. Pałker wpina sobie w odsłuch jeszcze metronom z lapka. Gitary grają na Podach HD 500 a bas na POD X3, każdy wychodzi XLR-em na mikser. Z miksera sygnał puszczamy na sześciokanałowy wzmacniacz słuchawkowy. Każdy ma 10 m kabla słuchawkowego i na koniec słuchawki albo dokanałowe (ja i basmen korzystamy z Superluxów i dają radę) albo zamknięte i każdy dostaje taki sygnał jak potrzebuje. Od listopada ponieważ pałker zabiera wzmacniacz słuchawkowy do studia będziemy przechodzić na opcję taką, że każdy będzie miał indywidualny mały mikser, który będzie robić za wzmacniacz słuchawkowy.

Efekt: każdy ma w uszach to co chce i ile chce, dla mnie na ogromny plus jest również to, że wychodzę po 3 godzinach próby bez pisku w uszach i bólu głowy. Finansowo też jak dla mnie bomba bo łącznie wyniosło mnie to: POD+kabel słuchawkowy+ mały mikser Behringera + słuchawki dokanałowe Superluxa mniej niż 1500 zł a możliwości ogromne.

Ciekawe co piszecie... ja swoją na razie używam tylko w domu bo próby gramy na słuchawach ale odczucia mam bardzo na tak,  aha, ja podpinam do POD HD 500
Powiem Ci , że przypadłość którą opisuję może dotyczyć przede wszystkim grajków , których uszy przez wiele lat katowane były dźwiękiem z gitarowej paki, przynajmniej ja tak mam, nic mi nie zastąpi tego hałasu  :D

a mnie właśnie ten hałas ten męczył bo przy posiadanych warunkach lokalowych zamiast muzyki był huk, pisk i trzask i nie tęsknię za tym nic a nic

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #22 10 Lis, 2014, 19:22:47 »
Dlatego podkreślam, że to tylko moja opinia. Każdy ma swój rozum i zrobi jak zechce. Czasem tylko takie dochodzenie do ideału piękna trochę kosztuje, pieniędzy, nerwów, czasu...ja staram się choćby niektórym tego oszczędzić. Hałas hałasem ale to alto ma tyle wspólnego z prawdziwym dźwiękiem gitary ile chłopki z PISu, z rzetelnym rozliczaniem podróży zagranicznych...

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #23 10 Lis, 2014, 20:01:47 »
porównanie może i dowcipne i na czasie ale jak dla mnie nie przystaje do ALTO ale to też jest oczywiście tylko moje zdanie i na tym koniec mojego dyskutowania na ten temat  :)

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: [NPAD] Alto TS115A V2
« Odpowiedź #24 10 Lis, 2014, 20:08:47 »
Krzyniu nie gniewaj się za to porównanie, przepraszam jeśli uraziłem, obiecuje, że to już ostatni raz  :-[

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
5700 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2014, 08:55:09
wysłana przez lordgreg33
12 Odpowiedzi
9094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2013, 10:31:45
wysłana przez commelina