Autor Wątek: POD x3 vs HD - do grania i nagrywania  (Przeczytany 15048 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
na allegro. ale wielkość mini uważam za zaletę - jeżeli wolisz ipad 3 to kupujesz większy. za 1600 wyrwiesz wersję 64GB.


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Duża zaleta jest modem 4g

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
do nagrywania? :P

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Chwilę mnie nie było to żeście uciekli w telefonię :P

Fxd.
Nie mówiąc o tym, że iPada mini bez retiny można mieć za 1,2k i JamUp też będzie śmigać.
A i tak lepiej dozbierać i kupić lampę.  :D
Lampę to ja już mam i nie muszę dozbierywać :P - tyle, że nie podepnę pod nią ani basu ani mandoliny, ani nawet nie poszatanię bo to Fender Blues Junior  :devil:

Fxd.

Co do basu - wgrywasz DI, resztę robisz na darmowych VST. Podobnie z sygnałem z mikrofonu.


Bas przy nagrywaniu to nie jest problem, od zawsze nagrywam DI, (znaczy póki mi się interfejs nie zjarał). Bardziej rozchodzi się o to jakbym chciał na nim pograć w domu/ na próbie jakiejś. Podobnie nie obraziłbym się gdybym mógł zastosować PODa jako procesor do podłączania mandoliny ( do tej pory wpinałem się akustykowi na gołego w dibox i modliłem, żeby jej nie spierdzielił). Dlatego też myślałem o X3. Ale wszyscy tak reklamują zajebistość symulacji PODa HD,  że chyba mi powoli portfel mięknie :P

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Chyba zaczyna się hype na iPad'a...

Będzie moda, kilku kupi, potem sprzeda i będzie nowe lepsze coś ;)

A tak na serio, znając możliwości iPADa, to nawet biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój "appek" to jeszcze daleko mu do PODa zarówno hardware'owo jak i softowo. PODa da się wykorzystać jako FX, da się przez niego coś nagrać(symulacje, czy majk w XLR'a), można wreszcie nim sterować w taki czy inny sposób(sterowniki dedykowane, bądź via midi).

I za chuja nie jest taniej. Niby fajne, ale jak ktoś se pyka w domu i ma hajsy na takie zabawki.
No pain No gain !

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
chyba tych możliwości nie znasz. POD to konstrukcja zamknięta, iPadowi jest bliżej do komputera niż do efektu typu POD. nie jest taniej, jest bardziej uniwrsalnie i rozwojowo. za 2k masz iPada i Lexicona Omegę, funkcjonalnością przewyższa to Poda Hd PRO. ma midi, dwa macjkowe preampy, spdifa, 4 slady na raz do nagrywania, za darmo Garage Band (prosty DAW). W jednym kg sprzętu. podłączysz do tego przez midi kontroler.


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
nie jest taniej
I za chuja nie jest taniej.

Ale od czego Panowie nie jest taniej? Od samego interfejsu i PC? Fakt, nie jest (zakładając, że mamy już PC). Od Podów HD? Powiedzmy, że też. Ale od Fractala/Kempera? No to już chyba ustaliliśmy, że nie bardzo (dalej czekam na oferty AFX ze sterownikiem za 2,5k).

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Powiedzmy ze ipad z tymi klockami raczej nie ma startu do fractala i jempera.  Nie ta liga.  Za to na pewno jest droższy od korga pandory,  jednakze oferując lepsza jakość dźwięku. 
Oczywiście na koncercie ludozerka się i tak nie polapie czy to to,  czy tamto.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Na koncertach to ludzie nawet nie wiedzą jaka kapela gra, byle było głośno i napierdalało :)
Jak zagram koncert na iPadzie to dam znać jak się to sprawuje. Albo chociaż próbę :P

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
miałem i x3 i hd.
x3 - dużo możliwości między innymi można jednoczeście podłączyć dwa instrumenty którym można kreować osobne presety, nie wiem czy w podzie bo miałem wersje pro. Do tego jest bardziej instynktowny są przyciski reverb delay itd a nie jak np w hd zakurwiać tym pokrętełkiem i szukać. co z tego że trzeba kręcić skoro zajmuje to miej czasu niż wyjebiste składanie na kompie w hd. wokalnie i basowo nie ma co porównywać bo hd jest za biedne .
hd- pojebana obsługa mimo ładnie wyglądającego programu. nie wiem czy warto płacić więcej za miej wygodną obsługę i miej wzmacniaczy itd. dla mnie na pierwszym niejscu jest wygoda, zapewne są tu sami  wyjebiści eksperci który posiadają słuch idealny i pakują po 20k w odsłuchy aby w chacie słyszeć każdy niuans pomiędzy brzmieniem efektów, ale sory ja w warunkach domowych na potrzeby własne ewentualnie demo twierdze że lepsze brzmienie kręciłem z x3. np Jacek Hiro nową płyte sceptica nagrywa na toneporcie gx. I tak będą się ludzie nią jarać. poza tym x3 ma pod farma co zdecydowanie bardziej za mna przemawia przy nagranach
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
hd tez ma podfarma jakby co :)
i always go full retard

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
np Jacek Hiro nową płyte sceptica nagrywa na toneporcie gx. I tak będą się ludzie nią jarać.

Ta, a potem pojedzie do studia i zreampuje te nagrane na gx DI na jakichś ubertrvmetal ampach, tak jak robią/zrobili panowie z Redemptora (którego to gitarowy gra w Scepticu). Ale legenda pójdzie już w świat, dzięki powyższemu postowi.

Co do obsługi hd - dla mnie jest wybitnie wygodna, więc to chyba kwestia gustu.
I biorąc pod uwagę fakt, ze ceny obu urządzeń na rynku wtórnym powoli się wyrównują, to argument odnoszący sie do x3 jako tańszej opcji jest raczej passe.

Reasumujac - oba sprzęty są spoko (szczególnie za cenę używki w przypadku hd). ;)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
sify11 chyba jak sobie kupisz, bo jakoś przez rok użytkowania przy hd deskop  nie można było pobrać za darmo pomimo zarejestrowanego sprzętu . A jeśli kupisz, to każdy sprzęt line 6 będzie pięknie współpracował z pod farmem
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
chyba tych możliwości nie znasz. POD to konstrukcja zamknięta, iPadowi jest bliżej do komputera niż do efektu typu POD. nie jest taniej, jest bardziej uniwrsalnie i rozwojowo. za 2k masz iPada i Lexicona Omegę, funkcjonalnością przewyższa to Poda Hd PRO. ma midi, dwa macjkowe preampy, spdifa, 4 slady na raz do nagrywania, za darmo Garage Band (prosty DAW). W jednym kg sprzętu. podłączysz do tego przez midi kontroler.


Sent from my iPad using Tapatalk

Czytam co ludzie wrzucają i jestem na bieżąco jeżeli idzie o możliwości. Co do ceny - HD pińcet niedawno był wyprzedawany za 1300 ziko nowy. Jest taniej w chuj. Te wszystkie stacje dedykowane zapewne kosztują/będą kosztować krocie bo....to apple.

Jeżeli idzie o profesjonalne zastosowanie. Trzy urządzenia, nie zaprojektowane na scenę. Jakieś malutkie kabelki i złącza(gdzie to trzymać - w case? na stoliku? w pudle? w reklamówce z biedry?). Niech raz coś w to przypierdoli to kaplica i śmierć na miejscu.

Michu - pokaż mi kogoś kto nie ma kompa - a teraz z kompami nie ma problemów jak jeszcze parę lat temu( u mnie komp na win7 nie zawiesił się ani jeden raz - a do tego jest to lapek i chodzi w zasadzie na okrągło. I jak soft wskazuje, nie jest to jabłko). Proce i ramy opitolą wszystko z połykiem. Biorę lapa jakiegoś guitar rig'a z interferere  (powstały też do grania live i nawet znamienici gitarule na tym jechali) i wio. A do tego sampli i aplikacji, że nie wspomnę o normalnych DAWach(ta wiem, że garaż bend jest ful pro, ale życzę powodzenia z przerzucaniem sesji) jest od zajebania.

Co do możliwości względem PODa HD - tak, POD potrafi więcej chociażby jako FX. Póki co oprogramowanie na tablety przypomina mi raczej to co oferował eleven (który też miał być taki mega a była moim skromnym zdaniem wyszła kupa). HD to taki "tani fractal" jeżeli idzie o możliwości i opcje.

Co do samych PODów, x3 to taki zmodernizowany xt. Fajne, ale seria HD to lepsze urządzenia. Sama obsługa - przy tylu opcjach i możliwościach i tak jest kolorowo.

Co do brzmień. "Na ucho" na sali mesa DR + maxon od 808 brzmiała nieco fajniej niż POD wpięty w końcówkę mesy z zapięta symulacją DR i TSa. Może i fajniej(a nawet nie tyle fajniej - PODowe historie były bardziej dżętowe/twardsze mimo to dobre), ale szczerze to często i tak używam PODa jako pre, bo jest wygodniej a i tak brzmi jak trzeba/napierdala. Nie raz i nie dwa podchodzono do mnie i komplementowano brzmienie "mesy", co więcej raz wpinałem się w użyczonego marszałka jcm 2000 a drugi gitarul jechał na mesce. Jeden z słuchających nas ludzi podszedł i się pytał, co to za marszal, bo brzmiał lepiej niż ta mezza. Konkluzja jest taka, że wszystko chuj, byle robiło robotę.

Kończąc - iPADowe rozwiązanie brzmi fajnie i może nagrywa się "lepiej" niż HD(pewnie Oli by zabrzmiało tak samo), ale dalej jest to dla mnie gadżet i to koniec  końców nie tani - szczególnie jak ktoś tylko po to kupi tableta. Nie na scenę i nie do gry live. Jak ktoś będzie chciał - pewnie można, ale czy to będzie miało sens, no i tanio nie będzie... ja tego nie kupuję jako całości. Wolę już sobie Fractala std wziąć i mieć jeden fajny solidny uniwersalny klocek.

uff ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2014, 00:19:49 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Radziu kochany, ale po co ten hejt?

Dalej trochę nie rozumiem czepiania się ceny ale spoko, POD HD jest tańszy, we get it. Cieszę się, że masz laptopa który nie jest Apple (lubimy się czepiać, lubimy :P), działa stabilnie i GuitarRig na nim hula. I zajebiście, masz swoje przenośne rozwiązanie, możesz grać koncerty jak Stephen Carpenter i iPad Ci za chuja nie potrzebny. Ja też mam laptopa (z logiem nadgryzionego jabłka, więc jest chujowy) i szczerze chyba też jego bym wolał używać do grania a nie specjalnie kupowałbym do tego iPad'a (wróć, i tak bym kupił bo jestem gear whore i fanboj Apple). ALE, gdyby aktualnie moim głównym komputerem był stacjonarny PC/iMac to wcale nie byłbym taki pierwszy do kupna laptopa, bo w zasadzie nie byłby mi tak bardzo potrzebny (mój przez 90% czasu leży na biurku w domu). Więc jeżeli chciałbym poręczne urządzenie do grania które mógłbym zabrać łatwo ze sobą a które do tego oferowałoby mi jeszcze inne multimedialne funkcje, to szczerze brałbym iPad'a.

Jedna rzecz z mojej strony - nikt nie chce tutaj przekonać nikogo żeby natychmiast sprzedawał swoje POD'y, Fractal'e i Kemper'y. Sam kuźwa nerkę bym za AFX II oddał. Tylko jak się tak bardziej nad tym zastanowię, to żadne z tych trzech urządzeń nie jest mi potrzebne. Why? Bo w tej chwili jeżeli w ciągu roku zagram 3 koncerty to i tak dużo i nie potrzebuję tak profesjonalnego sprzętu. Mam dalej głowę 100W Spider Valve ale czuję, że niedługo ponownie trafi na giełdę, bo granie na niej i paczce 2x12 w pokoju to trochę przerost formy nad treścią. Pójdzie do kogoś kto miejmy nadzieje lepiej wykorzysta jego możliwości, a ja pozostanę bedroom warriorem i będę kurwić na iPadzie :P

Zgadzam się z konkluzją. Wszystko chuj, byleby robiło robotę. Tobie robi robotę POD HD i Mesa (DR still my love <3), mi robi gejowski sprzęt Apple. Nakurwiamy w struny i to jest najważniejsze ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Radziu kochany, ale po co ten hejt?

Dalej trochę nie rozumiem czepiania się ceny ale spoko, POD HD jest tańszy, we get it. Cieszę się, że masz laptopa który nie jest Apple (lubimy się czepiać, lubimy :P), działa stabilnie i GuitarRig na nim hula. I zajebiście, masz swoje przenośne rozwiązanie, możesz grać koncerty jak Stephen Carpenter i iPad Ci za chuja nie potrzebny. Ja też mam laptopa (z logiem nadgryzionego jabłka, więc jest chujowy) i szczerze chyba też jego bym wolał używać do grania a nie specjalnie kupowałbym do tego iPad'a (wróć, i tak bym kupił bo jestem gear whore i fanboj Apple). ALE, gdyby aktualnie moim głównym komputerem był stacjonarny PC/iMac to wcale nie byłbym taki pierwszy do kupna laptopa, bo w zasadzie nie byłby mi tak bardzo potrzebny (mój przez 90% czasu leży na biurku w domu). Więc jeżeli chciałbym poręczne urządzenie do grania które mógłbym zabrać łatwo ze sobą a które do tego oferowałoby mi jeszcze inne multimedialne funkcje, to szczerze brałbym iPad'a.

Jedna rzecz z mojej strony - nikt nie chce tutaj przekonać nikogo żeby natychmiast sprzedawał swoje POD'y, Fractal'e i Kemper'y. Sam kuźwa nerkę bym za AFX II oddał. Tylko jak się tak bardziej nad tym zastanowię, to żadne z tych trzech urządzeń nie jest mi potrzebne. Why? Bo w tej chwili jeżeli w ciągu roku zagram 3 koncerty to i tak dużo i nie potrzebuję tak profesjonalnego sprzętu. Mam dalej głowę 100W Spider Valve ale czuję, że niedługo ponownie trafi na giełdę, bo granie na niej i paczce 2x12 w pokoju to trochę przerost formy nad treścią. Pójdzie do kogoś kto miejmy nadzieje lepiej wykorzysta jego możliwości, a ja pozostanę bedroom warriorem i będę kurwić na iPadzie :P

Zgadzam się z konkluzją. Wszystko chuj, byleby robiło robotę. Tobie robi robotę POD HD i Mesa (DR still my love <3), mi robi gejowski sprzęt Apple. Nakurwiamy w struny i to jest najważniejsze ;)

Stary jaki tam hejt ;) w żadnym wypadku nie chciałem urazić ;) - po prostu bez litości staram się pokazać aspekty rozwiązania/urządzenia o których nikt nie mówi, a które było nie było - mogą być istotne dla wielu, a przynajmniej dla mnie są.

O cenie wspomniałem, bo mimo wszystko jest to w większości przypadków ważny parametr. Co kupić żeby było fajnie i żeby coś w skarbonce zostało. Ci których to nie obchodzi...albo kupują ultra II albo ich po prostu nie obchodzi:)

Natomiast to że wspomniałem że mam lampka bez jabłka i jest ok -  jeszcze niedawno pokutowało przeświadczenie, że na scenę jeżeli lapek to tylko apple. Sam doświadczam tego, że to się zmienia. I cobym nie wyszedł na hipokrytę - gdybym nie żałował dzięgów, to bym sobie kilka zabawek od apple sprawił. Bo to ładne, miłe w dotyku i wydajne. Nie zrobię tego tylko dlatego, że szkoda mi pieniędzy na coś czemu skończy się wsparcie software'owe za kilka chwil bo będzie 5 nowych "lepszych" modeli. Także z tym "rozwojowe" to ja wiem... W każdym razie życzę każdemu posiadaczowi nowości appla żeby jak najdłużej były w pełni użyteczne i "na czasie". Serio i bez szydery.

Nie spuszczam się też nad PODem - co nie zmienia faktu, iż imho to urządzenie niszczy system relacją cena/możliwości i dlatego jestem jego orędownikiem, a nie dlatego że je mam. Pewnie w którymś momencie w końcu zanabędę sobie axe, nie z potrzeby a z kaprysu. A może nie. Kto to wie ;)

iPad + jam up - fajnie brzmiące urządzenie, które ma sporo możliwości poza muzycznych. Tak rozpatrując sprawę - pewnie że warto(i cieszę się, że trafiłeś na rozwiązanie dla siebie). Ale też nie ma co się poddawać ogólnemu hype'owi na takie rozwiązanie. Bo widzę już osoby które kupią ajpada za grubą kabonę i nie będą wiedziały co z nim zrobić poza jamowaniem z jamup'em :) A znam co najmniej jedną taką osobę ;) Na elevena też był hype pragnę przypomnieć. Tyle ode mnie ;*
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2014, 01:42:09 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
No i to kurwa rozumiem! Konkrety, bez spiny jak jakieś dziewuchy, alkoholu tylko brakuje :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
13736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2007, 21:23:59
wysłana przez lord_awesomeguy
10 Odpowiedzi
9882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
7 Odpowiedzi
3031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 19:05:42
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
3876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2014, 11:33:47
wysłana przez Ewolter
2 Odpowiedzi
4492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2019, 08:36:11
wysłana przez OMSON