Autor Wątek: [Franq] pracuje nad ep czyli OCEŃ MIKS  (Przeczytany 13610 razy)

Franq

  • Gość
Akurat kartonowe brzmienie gitar w tej próbce było kwestią masteringu (eq). Po drugie na początku wątku już zaznaczyłem, ze gitary będę nagrywał na nowo. Po trzecie nie uważam, żeby miks był "chujowy". Może się nie podobać.  Po czwarte zasada owa wymieniona przez Ciebie drogi kolego jest chyba oczywistością.

Po piąte - nie zabijaj ;)

Pozdro.

A ogólniej mówiąc, chciałem wykręcić sensowne brzmienie na czas nagrań. Potem jeszcze dopracuje. Mastering również.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gitary nagrasz na nowo i od nowa będziesz kreował ich brzmienie? Nieważne jak zagrane, warto od początku mieć jasną wizję, potem tylko dograć czyściej/równiej.

Franq

  • Gość
@Mondo

Nie koniecznie całkiem od nowa, ten sam profil (kemper). Chce sprawdzić z innymi pikapami.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A tak fogle to pierdol to, ić i nagraj to w S coś tam 25 czy 35, jeden chooi,  VQ wskaze Ci drogie :P
Czymam kciuki ;)

Franq

  • Gość
Nie śmiem nawet porównywać mej marnej twórczości do ww dzieła. I nie chce do Teraz Rocka!

Spoiler

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A mi wciąż perka nie leży, trasznie oderwana od reszty, bo do wioseł nie mam zastrzeżeń.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Franq

  • Gość
Spoko...

Wrzucę jak będę robił finalne miksy, czyli za jakiś dłuższy czas i wtedy mi powiecie co trzeba poprawić itd. Teraz dajmy już spokój bo nigdy tego nie napiszę/nagram ;)
Doszedłem do takiego etapu w miksie, że mogę nagrywać i brzmi dla mnie znośnie (nie wiem czy kiedyś nagrałem coś lepiej).

Z drugiej strony określenia typu: że coś nie leży, jest oderwane, chujowe, do dupy, burdel w miksie, sterylne itp mi nie pomagają. Cenię konkretne uwagi i pomysły w jaki sposób można by coś poprawić.

Na chwilę obecną skupiam się na muzie. Odgrzebię ten temat za jakiś czas.
Dzięki.



Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
No więc jak dla mnie mógłbyś poprawić stopę. Wieje sztucznością - sam klik i dół, zero "kartonu", przez co brzmi to nienaturalnie (podkreślam - jak dla mnie). Zamiast podnosić wyższe częstotliwości, by nadać klik, poeksperymentuj z delikatnym overdrivem, który doda harmonicznych jednocześnie kompresując sygnał mało inwazyjnie. Ogólnie tylko perkusja mi nie brzmi, a właściwie nie współgra - niby równo, czysto, ale każdy bęben brzmi jakby był z innego zestawu, nagrany w innym pomieszczeniu.

...no może przekoloryzowałem, ale obrazuję o co mi chodzi z tą sterylnością.  :P

Franq

  • Gość
Spróbuję.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Z kartonowością gitar chodziło mi oczywiście o środek w gitarach, uwypukliłeś według mnie nie ten, co powinieneś ;) Ale jeśli na nowych przetwornikach masz nagrywać i to nastaw się na zmiany w profilu tak czy siak, a tymczasem popracowałbym nad tym co jest w wolnej chwili.

Franq

  • Gość
Zobaczymy czy będą lepsze... ;) 

Jak nie to będzie tak jak tu. Tylko trochę dopracowane. Jaki zakres pasma gitar Twoim zdaniem powinienem podbić ?

Posty połączone: 14 Sty, 2014, 21:34:49
Wlacz osadzony player soundcloud


Tu jest lepiej czy gorzej Twoim zdaniem?
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2014, 21:34:49 wysłana przez Franq »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
W sumie to raczej bym odjął, w zakresie od 300hz do 700hz mniej więcej poszukał najlepszego miejsca na lekki dołek. Dla lepszej prezencji jedynie dodałbym lekko koło 2-3khz, ale niekoniecznie.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Dlaczego mam komunikat:  This track is currently not available ?
W całym temacie tak się wyświetla.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Hmmm, ja bym zdjął troszkę środka z gitar, bo się nieco za bardzo wybijają. Do reszty się czepić nie mogę.

Franq

  • Gość
Dlaczego mam komunikat:  This track is currently not available ?
W całym temacie tak się wyświetla.

Dwie ostatnie wersje powinny działać (chociaż SC ostatnio nawala), poprzednie pokasowałem.

@Aston. Dzięki za uwagę. Nad gitarami będę pracował.

Ogólnie myślałem, że na razie odpuszczę miks i wrócę do pisania ale znowu tyle uwag ;)

eh....
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2014, 14:15:23 wysłana przez Franq »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Już ostatni działa :)

Zawsze jak słucham kawałków zamieszczanych w tym dziale zastanawiam się w jakim stopniu działa sugestia tego, że jest nagranie pół-amatorskie/pół-profesjonalne.
Jakby jakiś band wypuścił album o takim brzmieniu jak w ostatniej próbce to raczej nie szukałbym do czego się doczepić :) Podoba mi się i nie mam zastrzeżeń. Kompozycyjnie tylko koniec utworu jest taki sobie. Nie lubię kończenia przez fade-out, no chyba że to jeszcze w toku to w porządku :)

Ewentualnie, na moje ucho stopa za bardzo mi basem dudni, ale przeszkadza to tylko kiedy gra gęściej.

Franq

  • Gość
Macie racje więc zmieniłem stopę na inną. Przejścia też nieco poprawiłem (nie powinny być "każdy z innego zestawu". Gitary na razie bez zmian.

Wlacz osadzony player soundcloud


https://soundcloud.com/pamparara/mix-28
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2014, 20:43:44 wysłana przez Franq »

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Mnie sie podoba wszystko poza za glosnymi blachami :)

Franq

  • Gość
Dzięki. Blaszki minimalnie ściszę. Przejścia też jeszcze inne chcę sprawdzić albo te ściszyć.

@Pronounce
Kompozycji nie ma co oceniać bo to tylko szkic do miksu ;)
Thx.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Blaszki i tomy nieco w dół i już więcej nic nie kombinuj :D Jest bardzo kurewsko dobrze! No i bierz się za materiał, ile będę czekał :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Franq

  • Gość
 :-[

Tak. Biorę się do pracy...

Spoiler

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Dokładnie tak jak indabrain napisał.
Zajebiście :)

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
Akurat takiej muzy raczej nie słucham, ale fajnie to to brzmi. Trochę w niektórych miejscach słychać takie pierdolnięcie z toma albo nie wiem z czego. Nie wiem czy to taki zamysł ale poza tym to nagrywaj dalej całą EP. :]

Franq

  • Gość
Przejście zostanie ściszone :-[

Dzięki za opinię i zainteresowanie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
E tam, teraz jest naprawdę spoko. Odepnij kabel od Internetu i pisz/nagrywaj kolejne kawałki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
37 Odpowiedzi
16340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2010, 14:31:36
wysłana przez Bash
85 Odpowiedzi
12174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2013, 22:51:21
wysłana przez Lothar
2 Odpowiedzi
1289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2014, 08:19:50
wysłana przez g-zs
3 Odpowiedzi
1131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2014, 23:06:01
wysłana przez Franq
3 Odpowiedzi
1805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2015, 00:29:50
wysłana przez Gaclav