Autor Wątek: kolumna Laney IRT 2x12 czy Mesa Boogie Horizontal 2x12  (Przeczytany 4575 razy)

lukasb

  • Gość
Witam! tak jak w temacie, warto kupić tę kolumnę? Laney na guitarcenter.pl kosztuje 700zł a mesa ponad 3000zł. Gram raczej ciężką muzykę, ale zastanawiam się czy różnica w brzmieniu będzie aż taka drastyczna?

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Ciekawe zestawienie. A do czego chcesz to podpinać? I jaki efekt chcesz osiągnąć? Ironheart to ciekawa kolumna, aczkolwiek słyszałem ją tylko z headem z zestawu, nie wiem jak spisuje się z innymi wzmakami.

Jak Cię stać na Mese, to kup Mese używaną, w razie czego sprzedasz bez straty.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Yony gra na tych pakach Laney w wersji 4x12 i sobie chwali. Ja grałem raz na takiej paczce razem z dedykowanym headem (IRT60H) i nie podeszła mi kompletnie. Ta sama głowa podpięta do kolumny Marshalla na V30 brzmiała o wiele lepiej.

Jak możesz, bierz mesę. Jak chcesz budżetowo Harley Benton. Sam mam i sobie chwalę.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Popieram michu.

Nie chcesz wywalać kasy to kupuj Harleya Bentona na v30. Sam na tym gram i bardzo sobiew chwalę.
Kiedyś miałem kupić Mesę, ale odpuściłem sobie - wziąłem HB i jestem zadowolony.
Nagrywałem na tej pace i post hc i rocka:
(wzmak Taurus SH4 HG)
(wzmak Taurus SH4 HG)
Wlacz osadzony player soundcloud
(wzmak EVH)

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Obie paczki nadają się do cięzkiej muzyki ;) Mesa to klasa sama w sobie ale płacisz trochę też za nazwę, chociaż jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie i nie na baboli jak w chińskich produkcjach. Z kolei te kolumny laneya mają swietny stosunek cena-jakość, chociaż generalnie na Twoim miejscu ja bym brał harleya na v30 a resztę przepił : p

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Zestawienie godne nagrody za pomysłowość.
Używam Mesy Rectifier i jestem zadowolony.
Ludzie gadają że Roadking też robi robotę.
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2014, 10:18:09 wysłana przez xaperfly »
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

lukasb

  • Gość
"Zestawienie godne nagrody za pomysłowość" Ja pierdziele doradzą jak bratu rodzonemu.  :facepalm:. Wiem że to dwa skrajne przypadki, ale czy różnica jest aż tak wielka żeby dopłacać 2500zł do mesy. Bo jak mam płacić za napis MESA a różnica będzie słyszalna ale nie znacząca to sobie odpuszczę.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Jest.
Bierz Harleya tak jak Ci koledzy radzą
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2014, 10:48:08 wysłana przez xaperfly »
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

lukasb

  • Gość
Ok, w takim razie dziękuje wszystkim za odpowiedzi:). Temat do zamknięcia.

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
"Zestawienie godne nagrody za pomysłowość" Ja pierdziele doradzą jak bratu rodzonemu.  :facepalm:. Wiem że to dwa skrajne przypadki, ale czy różnica jest aż tak wielka żeby dopłacać 2500zł do mesy. Bo jak mam płacić za napis MESA a różnica będzie słyszalna ale nie znacząca to sobie odpuszczę.

Tak różnica jak dla mnie jest bardzo wielka  ;). Owszem za metkę sporo się płaci ale masz pewność że dobrze zagada. HB ma płaskie brzmienie i potrafi nieźle uwydatnić sierex. Jako budżetówka się sprawdza jednak jak chcesz coś lepszego to niestety trzeba wydać trochę mamony ... Dodatkowo mesowskie V30  różnią się charakterystyką od standardowych ponieważ są robione jako OEM-owe i przypuszczam że w tym jest cała magia tych kolumn.
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2014, 07:55:01 wysłana przez wolfer »
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
11755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2011, 23:16:12
wysłana przez Vertigo
33 Odpowiedzi
11612 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2012, 16:03:06
wysłana przez Vertigo
1 Odpowiedzi
1818 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2013, 20:16:55
wysłana przez Ghost_of_Cain
5 Odpowiedzi
2533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2013, 16:19:22
wysłana przez gos.sebastian
17 Odpowiedzi
2880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 21:19:04
wysłana przez ITHMW