Autor Wątek: Planowane graty na 2014? Na co czekacie w nowym roku?  (Przeczytany 61913 razy)


Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
To moje życie cienkie jest ma moja najgrubsza to 60 :)

Offline SinNameOn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wiadomo jaka toto ma menzurę? Do want!
B ( o ) ( o ) B S

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
a LACS to nie jest też na zasadzie: wykładasz kapuchę i jest robione?

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
swoją drogą kształt icemana miodzio z tych niestratowych.

jakaś specka tego LACSowego badyla jest?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
a LACS to nie jest też na zasadzie: wykładasz kapuchę i jest robione?
To podstawowa różnica pomiędzy CS Ibka a innymi markami. Nie ważne że ludzie się dopominają o ich customy od minimum 15 lat. NIE I HUI. Nawet Schecter poszedł po rozum do głowy, a ibek nie :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
nie łapię tej różnicy - tzn. jest custom shop i generalnie prawie każda marka gitarowa dopuszcza, że przyjdziesz z kapuchą, powiesz - chcę taki korpus/model jako bazę, takie pupy, taki lakier i robią.

rozumiem, że nie mówimy o temacie sygnatury - czyli modelu, który wchodzi do produkcji tylko o jednym wiośle zrobionym pod kogoś?

endorsement w przypadku Ibka to pozwolenie na zrobienie badyla w customshopie?

pogubiłem się :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Dokładnie tak. mają kilku ludków na hali i robią tylko dla wybranych, część endorserów również się u nich serwisuje. Żeby obsłużyć wszystkie zewnętrzne zamówienia musieliby otworzyć nową fabrykę.

Dla porównania ESP ma kilka fabryk które wykonują gitary jako custom shop pod ich marką. Każda z nich obsługuje również endorserów ale na konkretny rynej. Na przykład TH robi praktycznie tylko na Azję.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Mi się takie podejście Ibaneza podoba. 8) Elita to elita. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Zresztą, kto by chciał customa od Ibaneza?




























Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan


Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
to chyba jedyna zaleta xl'a :D
i always go full retard

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Jest jeszcze jedna. Wkrótce powinny potanieć ultry.  :zuo: :D

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Jest jeszcze jedna. Wkrótce powinny potanieć ultry.  :zuo: :D

No ja Ci swojej na pewno nie sprzedam taniej z powodu jakiegos tam XL ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Uważam, że tym razem nie będzie takiego hura na przesiadanie się ze starej werjsi na nową, jak to było w przypadku Ultra > II. Nie ma aż takiego przeskoku technologicznego, jedynie dodanie kilku opcji i rozszerzenie istniejących. Jedyne przydatne faktycznie większości ludziom rozszerzenia to podwojenie pojemności pojedynczego presetu, więcej instancji efektów i opcji zmiany parametrów X/Y w nich. Z drugiej strony, mam duży problem z zapchaniem presetu do granic możliwości, nie wyobrażam sobie jak trzeba pokombinować, żeby przekroczyć dopuszczalny limit i żeby wciąż miało to sens. Dodanie drugiego wejścia na pedał ekspresji też spoko, reszta to zbędne dodatki. Dlatego myślę, że cena dwójki się nie zmieni, a XL jej nie zastąpi i będzie tylko wersją plus dla naprawdę potrzebujących.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Uważam, że tym razem nie będzie takiego hura na przesiadanie się ze starej werjsi na nową, jak to było w przypadku Ultra > II. Nie ma aż takiego przeskoku technologicznego, jedynie dodanie kilku opcji i rozszerzenie istniejących.[...] Dlatego myślę, że cena dwójki się nie zmieni, a XL jej nie zastąpi i będzie tylko wersją plus dla naprawdę potrzebujących srających kasą.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Żeby wydać tyle kasy na nieco zasobniejszą dwójkę, musisz według mnie bardzo jej potrzebować, a więc być potrzebującym. Kasą srać nie trzeba, ja swojego Fractala kupiłem za wieloletnie oszczędności, dziękuję.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Toć o to mi chodzi, że sprzęt sam w sobie jest w hooy drogi, do tego stopnia, że żeby wydawać dodatkowe hajsy na coś, czego 98% użytkowników w ogóle nie wykorzysta, to już wyżyny ekstrawagancji.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
"Ekstrawagancja" i "sranie kasą" kojarzy mi się z kupowaniem rzeczy niepotrzebnych, kiedy to jestem pewny, że znajdzie się te 2%, którym na przykład oddzielne MIDI THRU i OUT zamiast wspólnego bardzo ułatwi życie. Co do reszty ficzerów, nie jestem już tak pewny, czy uzasadniają potrzebę wypuszczania nowej wersji sprzętu. Fractalowi wystarczyłoby co targi wypuszczać i prezentować nowy firmware i już byłoby o czym gadać :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Sam planuję raczej uderzyć w kempera. Nie dość, że lepsza polityka w kwestii firmware'u, to jeszcze plug & play, czego o axe nie można specjalnie powiedzieć niestety. Plus, jak dopłacasz te kilka tysięcy, dostajesz jakiś porządny ficzer, typu, powiedzmy, 600 Wat końcówka mocy w klasie D ;D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
"lepsza polityka w kwestii firmware'u" czyli, że co? FAS wypuszczający za darmo co kilka miesięcy kolejne istotne wersje robi coś źle? Co do końcówki - kupując II kupowałem preamp/procesor efektów, nie wzmacniacz i to wystarczy jeśli chodzi o mnie.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Panowie, nie wiem czy zauważyliście, ale jakiś czas temu wyszła już wersja AxeFxII Mark II, która nie miała być czymś ponad zwykłego AxeFxII tylko była poprawioną wersją IIki. Od tamtej pory II produkowany jest tylko w takiej wersji. Teraz się dzieje dokładnie to samo. XL będzie miał identyczne brzmienie jak II i II MarkII + pare dodatków, które chodzą na stałe do produkcji. Nie wiem, o co ten hejt.
II też na początku kosztowała 3000usd.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2397 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2010, 15:54:35
wysłana przez Artisth
15 Odpowiedzi
3419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2012, 16:36:02
wysłana przez escape_artist
20 Odpowiedzi
8410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2012, 14:31:28
wysłana przez Przychlast
3 Odpowiedzi
8089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2013, 19:29:09
wysłana przez Lama3
15 Odpowiedzi
9198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2019, 01:56:58
wysłana przez wuj Bat