Autor Wątek: Planowane graty na 2014? Na co czekacie w nowym roku?  (Przeczytany 59993 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
bidna sygnatura Head'a. jestem o tyle zdziwiony że ogrywał RGD a tu menzura 25,5 i generalnie specka zwyklasta, bez casu nawet :) bida.

http://www.ibanez.co.jp/products/u_eg_page14.php?year=2014&cat_id=1&series_id=30&data_id=265&color=CL01

wracając do tego nowego RGD... jak się w tym Tight-End R bridge reguluje wysokość mostka/strun?

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
A tu cały lineup:
http://www.ibanez.co.jp/usa/products/New/index.html

Jeszcze na to wiosło fapuję:

http://www.ibanez.co.jp/products/u_eg_page14.php?year=2014&cat_id=1&series_id=28&data_id=269&color=CL01

W tym roku Ibanez i schecter mają chyba najciekawsze produkty.


Chociaż Majones też miał coś fajnego tylko nikt nie wie co to :)

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
wracając do tego nowego RGD... jak się w tym Tight-End R bridge reguluje wysokość mostka/strun?

http://www.ibanez.co.jp/world/manual/english/5.pdf

Co do Ibka Titana - dalej nie mogę zrozumieć czemu brak siódmej struny.......

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
I kolejne 9 strun, tym razem od Schectera. Typowy Hellriser, bardziej podoba mi się propozycja Ibaneza. Jeśli dobrze widzę to "Street Price" wynosi 999$.

( Obraz usunięty.)


( Obraz usunięty.)

Nie chcę sobie nawet wyobrażać, jak niewygodnie gruby to musi mieć gryf...

Wrażenia muszą być podobne, jak nie takie same, gdyby tutaj zaciągnąć struny:

( Obraz usunięty.)

dla takich delikatnych panienek jak Wy sa wlasnie 6strunowki ibaneza.
Calej reszcie nie przeszkadza profil gryfu schectera. Mam wrecz wrazenie ze spora czesc z Was nawet nie grala na 7 i 8 schectera, tylko powtarzacie mity z pigmeja.
Osobiście, nie mam nic do profilu gryfu Schectera w 6-ce, w 7-ce już uważam, że jest to już ergonomicznie trochę kołek, ale da się spokojnie, wygodnie grać - chodzi o grubość 9-ki w tym profilu.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube

Offline Yanecki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Cena RG9 jest podana na grafice, u nas zapewne będzie o 1/4 wyższa. Natomiast jeśli chodzi o wersje Prestige to "to be announced", zapewno po NAMM się dowiemy.

Nadeszło NAMM, nadeszła i cena. 4.399.99$  ::)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Cena RG9 jest podana na grafice, u nas zapewne będzie o 1/4 wyższa. Natomiast jeśli chodzi o wersje Prestige to "to be announced", zapewno po NAMM się dowiemy.

Nadeszło NAMM, nadeszła i cena. 4.399.99$  ::)
WOW SUCH PRICE WOW MUCH EXPENSIVE WOW SO IBANEZ WOW

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
bidna sygnatura Head'a. jestem o tyle zdziwiony że ogrywał RGD a tu menzura 25,5 i generalnie specka zwyklasta, bez casu nawet :) bida.

http://www.ibanez.co.jp/products/u_eg_page14.php?year=2014&cat_id=1&series_id=30&data_id=265&color=CL01

wracając do tego nowego RGD... jak się w tym Tight-End R bridge reguluje wysokość mostka/strun?

Komrad ma mieć skalę 26,5, jest babol w opisce

ciekawostka to sposób łączenia gryfu z korpusem w modelu APEX200

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Mi się to kopyto podoba :D W moim ibie też jest takie, idzie się przyzwyczaić i oldschool że japierdole.
Apex200 jest zajebisty, ale Apex20 robi mi jeszcze bardziej. Wiem, że budżetówka i będzie kręcona w Indonezji ale kurwa: MUSZĘ MIEĆ! MUSZĘ!

A co do szekterowych gryfów. Moja łapa jest anatomicznie przystosowana do wszelkich Ibanezów :D ale nie przeszkadzało mi to stwierdzić, że Damien Elite 8 miał bardzo wygodny gryf. Dla mnie, oczywiście. Nie powiedziałbym tego o Hellraiserze.
I na tej pierwszej ósemce grało się mi bardzo komfortowo.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Fak, tak sie jaralem sygnatura merrowa a na zagranicznych forumach wychodzi, że cena w euro ma być powyżej 1300E :( masakra, w porównaniu do ceny "dolarowej" to wychodzi prawie 1.5k-2k zl drożej

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
czyli z apexem200 wrócili kopytem do czasów greendotów

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Na szczęście tak :) Jakby jeszcze zrobili JEM7V7 z takim to byłby czad
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Tak jak Apex 100 mi dobrze robił (no może poza ceną) tak niestety zarówno 200 jak i 20, przez tę zakichaną główkę są dla mnie obrzydliwe  :(

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
bidna sygnatura Head'a. jestem o tyle zdziwiony że ogrywał RGD a tu menzura 25,5 i generalnie specka zwyklasta, bez casu nawet :) bida.

http://www.ibanez.co.jp/products/u_eg_page14.php?year=2014&cat_id=1&series_id=30&data_id=265&color=CL01

wracając do tego nowego RGD... jak się w tym Tight-End R bridge reguluje wysokość mostka/strun?

Komrad ma mieć skalę 26,5, jest babol w opisce

ciekawostka to sposób łączenia gryfu z korpusem w modelu APEX200
( Obraz usunięty.)

A co właściwie jest tą ciekawostką ? Pytam bo to co tutaj pokazali to stare jak świat, a jeśli o tą blachę chodzi to pewnie widział sie z vicolem i za długo przebywał w jego otoczeniu :P ;D

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
ciekawostką jest właśnie to, że wrócili do starego typu stopki i łączenia.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Ja tam lubię wszystko ale jak widzę taką blachę to mnie od razu odrzuca :/

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Blacha tam nie jest dla wyglądu wiosła ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2014, 15:09:17 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jeśli dalej robią to z lipy to słuszna droga. Tuleje mają tak małą powierzchnię, ze potrafią wcisnąc sie w korpus nawet o 2mm a skos daje tyle wygody, ze obecności blachy nawet nie zauważysz.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Blacha w sensie wygody pomijalna - w greendocie mi nie robi. Ciekawy jestem jaki profil gryfu. Kombinacja humb - i single pod gryfem - to mi robi. Chyba kupię do greendota nakładkę z plexi i zrobię małego moda z możliwością powrotu do oryginału.

cieszy mnie że ironlabele rozwijają - tylko czemu transparent gray siódemka jest tylko ze stalym mostem???. no i 28" baryton 6 strun - marzyłem o czymś takim w 1993 roku. niestety nadal robią coś co nazywają killswitchem - gówno to ma wspólnego z killswitchem do grania - robią po prostu wyłącznik sygnału. Ta czerwona ósemka ma fajny binding, wygląda nieplastikowo. Ska ironlabel z bubingowym topem - fajna. W Skach nie siedzi mi tylko mocowanie switcha pup. totalny plastik niepasujący do korpusu.

Tak patrzę na to co porobili i korci mnie kupić gryf od 7620, dechę i pogmerać z całym tematem.


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Dual Dark Terror <3

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
A tak z ciekawości;
na tej 9-ce da się normalnie grać, czy najgrubsza struna to już tylko tapping?
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2292 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2010, 15:54:35
wysłana przez Artisth
15 Odpowiedzi
3123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2012, 16:36:02
wysłana przez escape_artist
20 Odpowiedzi
8233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2012, 14:31:28
wysłana przez Przychlast
3 Odpowiedzi
7565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2013, 19:29:09
wysłana przez Lama3
15 Odpowiedzi
8407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2019, 01:56:58
wysłana przez wuj Bat