Autor Wątek: S/PDIF - C400 z czym to się je?  (Przeczytany 6160 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
S/PDIF - C400 z czym to się je?
« 25 Gru, 2013, 12:23:58 »
Witam,

jestem zielony w tym temacie, więc postaram się wyjaśnić jak najprościej moje pytanie. Otóż, od pewnego czasu jestem użytkownikiem interface'a Fast Track C400, i właściwie jestem całkiem zadowolony z tego jak się spisuje. Jednak 2 wejścia to czasem trochę mało, więc studiując manuala doczytałem, że używając złącza S/PDIF na karcie, mogę rozszerzyć jej możliwości o dodatkowe 2 wejścia oraz 2 wyjścia. Moje pytanie brzmi, w co powinienem się zaopatrzyć? Jakie urządzenie rozszerzy moje możliwości? Jaka cena takiej zabawy? Może podacie przykładowe linki do takich urządzeń albo macie coś na sprzedaż?

Pozdrawiam

Dla leniwych tak wygląda tył mojego urządzenia:

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A coś w cenie nie przekraczającej 5 krotnie ceny interface'a? Najlepiej w połowie jego ceny? Chodzi tylko o dwa dodatkowe wejścia.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Nie ma. SPDIF mozesz wykorzystac do reampu z podem. 11R Kemperem itd... Podpiac jakis zewnetrzny efekt np. Reverb Lexicona albo procesor masteringowy TC Finalizer. Wiecej wejsc raczej po adacie sie realizuje. Chyba :)

Wysłane z mojego S6 przy użyciu Tapatalka


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
A SPDIF to jedna wysylka 1 powrot ;)

Wysłane z mojego S6 przy użyciu Tapatalka


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A SPDIF to jedna wysylka 1 powrot ;)

Wysłane z mojego S6 przy użyciu Tapatalka



No właśnie w manualu znalazłem, że nie koniecznie. Dlatego pytam, dzięki za odpowiedzi.

A jak podłączę pod niego Axe FX II (powiedzmy, że mam taką możliwość) z tyłu wygląda On tak:



To rozumiem, że mam dwa wejścia liniowe więcej? (te z Axe)
« Ostatnia zmiana: 25 Gru, 2013, 19:08:48 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ja axe podpinam spdifem do tascama i jest to dubel output 1, moze da sie to w opcjach inaczej zroutowac ale niewiem
i always go full retard

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
@Stivo2005

http://pl.wikipedia.org/wiki/S/PDIF

Jeżeli potrzebujesz więcej niż 2 ślady to:

1. Albo interfejs z 4 preampami, np. Audiobox VSL44, ze starszych FAST TRACK PRO ULTRA itd...
2. Interfejs 8 kanałowy ;) Od Alesis IO26 przez Presonusy Firepod Maudio itd...
3. Interfejs z ADAT + rozszerzenie najtańsze to chyba Behringer ADA8000 (w interfejsie wystarczy ci ADAT IN)

Ja wykorzystywałem ADAT OUT jak kiedyś bawiłem się mikserem "analogowym" i z DAW wypuszczałem ślady sobie w Mikser i tam bawiłem klockami ;)



Pozdrawiam,

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Opieram się na tym:

http://www.m-audio.com/images/global/manuals/Fast%20Track%20C400%20User%20Guide_EN.pdf

Szósta strona, ostatni akapit.
no napisali że można, a jak to ja nie wiem :p
Pozdrawiam,

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
A coś w cenie nie przekraczającej 5 krotnie ceny interface'a? Najlepiej w połowie jego ceny? Chodzi tylko o dwa dodatkowe wejścia.

Będzie trudno - może jakiś używany DAT z zepsutą mechaniką z allegro, byle miał 44k z analogowego wejścia, albo tania karta np. audiofil 2496 gdzieś siedząca z boku w kompie?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
A coś w cenie nie przekraczającej 5 krotnie ceny interface'a? Najlepiej w połowie jego ceny? Chodzi tylko o dwa dodatkowe wejścia.

Będzie trudno - może jakiś używany DAT z zepsutą mechaniką z allegro, byle miał 44k z analogowego wejścia, albo tania karta np. audiofil 2496 gdzieś siedząca z boku w kompie?
no ale da się te spdif wykorzystać tak jak piszą?

Cytuj
The S/PDIF input and output channels are available in addition to the two channels of analog audio input. This lets you use Fast Track C400 as a 4-in/6-out digital audio interface.
?

Pozdrawiam,

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
no ale da się te spdif wykorzystać tak jak piszą?

Cytuj
The S/PDIF input and output channels are available in addition to the two channels of analog audio input. This lets you use Fast Track C400 as a 4-in/6-out digital audio interface.
?

Pozdrawiam,

No tak, a dlaczego nie? Jedyny problem w tym, że masterem będzie musiał być ten zewnętrzny przetwornik, co może być nienajlepszym rozwiązaniem, ale generalnie tak to działa. Ponieważ masterem musi być przetwornik zewnętrzny, ważne jest, żeby miał możliwość pracy w 44k, konsumenckie DATy nagrywały analogowo tylko 48k.
Za to z wykorzystaniem pętli spdif do np. lexicona może być różnie, nie wiem, jak rozwiązane jest wejście w tym fasttracku, lexicon ma automatyczne przełączanie, to znaczy pojawienie się sygnału na wejściu spdif przełącza urządzenie w tryb slave - jeżeli tak samo ma fasttrack, to nie mamy mastera i kicha ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
19599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2009, 20:57:01
wysłana przez nikt
0 Odpowiedzi
1567 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2010, 12:43:57
wysłana przez mlodysatan
2 Odpowiedzi
2156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:49:32
wysłana przez gkoz
13 Odpowiedzi
4175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 08:33:01
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
2217 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 13:58:28
wysłana przez g-zs