Autor Wątek: Vexing Question klip/muza do oceny  (Przeczytany 22821 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
rozumiem, że ardent sky to Twoja kapela. Posłuchałem i w życiu nie słyszałem takiej kopii xera xera jakiegoś hamerfala  absolutnie nic ciekaewgo "angielski" i solówki słabe , no i produkcja nie zabałdzo. zdecydowanie wyszedłbym z gigu

m8, ale przypierdalasz się do kogoś i nie widzisz że w Twojej muzie to jest to samo tylko bardziej? U was nawet polski jest kiepski, wokalista ma słabą dykcję. On bardziej chce niż umie. Solówek nie macie (choć to akurat plus, bo przy poziomie pozostałych rzeczy bałbym się ich usłyszeć). O produkcji IMO nie masz prawa się wypowiadać - po tym co pokazałeś w swoim pierwszym poście i potem pisałeś, nie masz o tym zielonego pojęcia (odnoszę się do fragmentu w którym zarzucasz - parafrazując - słuchaczowi że nie ma racji, bo nie odsłuchał tego na sprzęcie audio z wielkim subem. Znając życie to właśnie na takim sprzęcie to miksowaliście i dlatego "*dobrze" na nim brzmi)

Dzisiaj odsłucham Wasz kawałek na sprzęcie audio z fajnym subem, zobaczym czy piszesz prawdę, czy Ci się tylko wydaje.



*dobrze w rozumieniu że lepiej niż u innych, co nie znaczy że obiektywnie dobrze
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2013, 11:50:07 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wszystko co panowie powyżej zjebali jak psa było zgodne z naszymi założeniami podczas procesu nagrywania. zarówno głośny werbel, taki a nie inny mastering, palm muting i co tam jeszcze ;)

To Wy jesteście trochie taki Burzum. Można powiedzieć że jesteście taki nowoczesny black metal (coś jak Kanye West jest nowoczesnym rockenrolowcem :D ). Nagrywacie z założeniem że ma brzmieć chujowo bo wtedy jest odpowiedni przekaz :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
dzięki za porównanie! obydwaj wykonawcy kultowi :D

co do brzmienia to jednemu brzmi chujowo, drugiemu świetnie. ja należę akurat do drugiej grupy, a z kolei nie podchodzą mi inne brzmienia wielu kapel.

kolega wyżej wspomniał o solówkach. nie gramy ich bo uważamy je za zbędne. nie widziałem jeszcze aby przykładowo Korn czy Limp byli przez lata gnojeni za ich brak ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
co do brzmienia to jednemu brzmi chujowo, drugiemu świetnie. ja należę akurat do drugiej grupy, a z kolei nie podchodzą mi inne brzmienia wielu kapel.
Fajnie, ale to nie zmienia faktu, że za miks i master w tym wypadku wzięła się osoba, która o tym nie miała zielonego pojęcia albo jest początkująca, ma chęci ale żadnego sprzętu. I wierz mi lub nie - to słychać. Są pewne elementy (żeby nie użyć słowa błędy), których żaden masteringowiec by nie popełnił. U Was pasma szaleją, wpierdalają się jedne na drugie. I pisz co chcesz, nie uwierzę w żadnym wypadku że taki burdel był założeniem. Chętnie dowiem się na czym było to wykańczane.

kolega wyżej wspomniał o solówkach. nie gramy ich bo uważamy je za zbędne. nie widziałem jeszcze aby przykładowo Korn czy Limp byli przez lata gnojeni za ich brak ;)

Tylko nie zapominaj że obydwa zespoły które wymieniłeś przecierały jakiś tam szlak, więc nadrabiały oryginalnością. U Was tej oryginalności brak. Ale ok, zostawmy na boku brak solówek, bo to nie jest integralna część muzy.

No i pytanie na serio - w którym momencie jest ten rzekomy "rap"?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Materiał nagrywaliśmy jak i masterowaliśmy w M:23 studio, co z resztą jest napisane w opisie klipu. Ten sam koleś masterował ostatnią płytę wiadomego Percivala, Trzeci Wymiar, Lunę Ad Noctum i wiele innych zespołów z wyższej półki. Nam jego produkcje się podobały i dlatego tam się wybraliśmy. Oczywiście nie muszą podchodzić wszystkim ale to że jest amatorem albo się nie zna na rzeczy to chyba lekkie przegięcie ;)

Skoro fragmentu z rapem nie zauważyłeś to nic nie poradzę ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Aha, to mam złą wiadomość - nie macie rapu. Macie co najwyżej melorecytację. To że rap jest forma melorecytacji, nie oznacza że macie rap.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja Was nie bardzo rozumiem. Wlazicie na forum z mocno srednim nagraniem (kurwa, niektorzy tutaj szkice utworow na kolanie robia lepiej brzmiace), chyba jednak z przeswiadczeniem, ze jest uber mega zajebiscie, a jak Wam probuja klapki z oczu zdjac, to zamiast faktycznie wykorzystac to, nauczyc sie czegos wiecej, doskonalic, to nie kurwa, trzeba szperac po innych profilach, co inni graja i sie dojebac w rewanzu.
Wiecej pokory kurwa!

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Nie musisz kupować ;) Słyszę skrajne opinie na temat jego pracy ale więcej pozytywnych. Jak wspomniałem - nam ten sound odpowiadał. Obecnie odpowiada też sporej grupie odbiorców, a że tutaj mamy zwolenników innego brzmienia to cóż poradzić ;) Każdy loffcia co innego.

Aha, to mam złą wiadomość - nie macie rapu. Macie co najwyżej melorecytację. To że rap jest forma melorecytacji, nie oznacza że macie rap.

Oh! No way ;) Otworzyłeś mi oczy. Dobrze. Teraz proszę wiec o opinie na temat melorecytacji ;)

Ja Was nie bardzo rozumiem. Wlazicie na forum z mocno srednim nagraniem (kurwa, niektorzy tutaj szkice utworow na kolanie robia lepiej brzmiace), chyba jednak z przeswiadczeniem, ze jest uber mega zajebiscie, a jak Wam probuja klapki z oczu zdjac, to zamiast faktycznie wykorzystac to, nauczyc sie czegos wiecej, doskonalic, to nie kurwa, trzeba szperac po innych profilach, co inni graja i sie dojebac w rewanzu.
Wiecej pokory kurwa!

Dla mnie te kolanowe szkice to często nie mniejszy kondon niż dla Was nasze nagrania więc wiesz ;)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Wydaje mi się, że każdy obiektywnie podchodzi do muzyki jaką gracie, natomiast jest na forum kilka osób, które też bawią się w nagrywanie i problemem jest tu przede wszystkim to jak to wszystko współgra ze sobą w tym kawałku. Rozumiem, że wydaliście hajs na coś co posiada etykietkę "studia", ale niestety nie jest to jakość studyjna. Deal with it  8)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie musisz kupować ;) Słyszę skrajne opinie na temat jego pracy ale więcej pozytywnych. Jak wspomniałem - nam ten sound odpowiadał. Obecnie odpowiada też sporej grupie odbiorców, a że tutaj mamy zwolenników innego brzmienia to cóż poradzić ;) Każdy loffcia co innego.

Na YT: 301 wyświetleń, 7 lajków. Na teledysku 15 osób. Budujecie prawdziwą armię :D

Oh! No way ;) Otworzyłeś mi oczy. Dobrze. Teraz proszę wiec o opinie na temat melorecytacji ;)

Chujowa. Nieczytelna.

Dla mnie te kolanowe szkice to często nie mniejszy kondon niż dla Was nasze nagrania więc wiesz ;)
Ale dalej nie rozumiesz. My tu nie mówimy o subiektywnych odczuciach. My tu mówimy o obiektywnej poprawności wykonania w danym fachu.
Jak Ci lekarz po operacji wyrostka zaszyje zegarek, bo uważa że tak lepiej wygląda, to znaczy że tak jest dobrze?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Jeśli dzięki owemu zegarkowi organizm pracowałby mi lepiej to niech zaszywa ;)

Dobrze. Powyższym Panom więc bardzo dziękuję za ich mocno fachowe opinie, bo w końcu bawią się w nagrywanie i się znają ;) , i czekam na opinie kolejnych użytkowników, którzy jeszcze się nie wypowiedzieli :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A cha i odpierdolić mi sie od Satrianiego. Pomimo ze bardzo rzadko tego pana dzisiaj słucham, to w czasach gdy miałem tyle lat co Wy ...ech szkoda gadać  :headache:
Podsumuję to może tak: fakt jakby miał wybór albo Was albo Satrianiego, wybrałbym Satrianiego.
Zapytacie dlaczego ? IMO muzycznie , merytorycznie, technicznie, jest trochę lepszy od Was i akurat ja na to nic nie poradzę a wyśmiewanie takich miszczów gitary samemu reprezentując to co słyszałem tylko Wam samym wystawia laurkę. Wesołych  Świąt ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2013, 13:44:22 wysłana przez commelina »

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
O Satrianim, proszę zauważyć, choć go nie słucham ja nie wspomniałem więc proszę jakoś bardziej na temat ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Na temat było wystarczająco dużo   ;)
Nazywając rzeczy po imieniu, gdybyście tak nie zadzierali nosa, może było by milej, a tak kto mieciem wojuje od miecia ginie.

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Tak jak wspomniałem. Czekam na opinie innych użytkowników forum :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ba, na przyklad taki Widek by Wam takie nagranie odwalil, ze wyrywaloby z butow, no ale to moze jak juz skonczycie grac tournee z tym materialem.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
mniut i piah

Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
Pierwsze co mi się rzuciło na myśl to że gitarzysta ma volume pot ( albo pedał)  w gitarze skręcone. Werbel huczy jak cholera
"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
( Obraz usunięty.)
Ja wspieram. Ale nie proszę nikogo o opinie czy ocenę mojej muzyki.

Generalnie wypierdalam stąd, na przyszłość zanim coś napiszę poczekam jak się dyskusja rozwinie żeby zobaczyć czy autor wątku chce usłyszeć / przeczytać opinie czy tylko oczekuje poklepywania po plecach i lizania po jajkach.

(Ragequit dobry na wszystko :D)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
zycie w tak glebokim urojeniu bedzie bardziej szkodliwe dla was niz dla "nas" bo utrudni wam rozwoj wlasnych umiejetnosci i myslenia o muzyce

just my 2¢

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
no jeszcze czapek nie zjebaliście więc mam rozumieć, że one są ok?  8)

Offline chino

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
nie uwazamy sie za jakichś miszczuf grania, ale jebanie dosłownie wszystkiego z góry na dół troche podważą wiarygodność opinii jebiących. Chociaż przyznam, że około 10% opini jest kostruktywnych. Całkiem dobrze rozkminił naszą muze kolega firejump, określająć ją jako minimalistyczną, a którego band nie jest taki zły jak wczesniej pisałem hehe.  Warto pamiętać, iż
1. lubimy klimat st anger
2. nie przepadamay za tosinami i nieszczęsnym wymienienym wczesniej satrianim.
stąd brak solówek i miliona riffów taki styl komponowania , grania nam po prostu podchodzi.   

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Przeczytawszy caky watek spodziewalem sie jakiejs tragedii na filmiku, wlaczylem i... nie bylo tragedii. Byl dramat. Myslalem ze wsiedli na Was bez powodu ale po prostu nic sie nie zgadza. Mix to jakas malo czytelna kicha. Zaslanianie braku pomyslow na riffy i aranz poprzez minimalizm trąci myszka. Wokal bez wyrazu, z kiepska dykcja. Instrumentarium kiepskie. Brzmienie pojedynczuch instrumentow liche. Co do klipu, jak chcecie pozowac na agresywnych typow to popracujcie nad aktorstwem bo na razie jest statycznie. Musicie popracowac nad baza zespolu, bo jak na razie to Wam szwankuje wszystko.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1227 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2009, 23:39:45
wysłana przez RadomirRadke
4 Odpowiedzi
2227 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2011, 20:00:07
wysłana przez Zomballo
0 Odpowiedzi
782 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 01:11:07
wysłana przez loaded11
11 Odpowiedzi
1908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2014, 21:57:03
wysłana przez lupus
10 Odpowiedzi
3304 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2018, 13:56:07
wysłana przez Bjørn