Autor Wątek: MG fendmess, footswitch z opcją podbicie na solo, używacie?  (Przeczytany 2054 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Witam
Planuję zakup heada MG Fendmess i zastanawiam się czy brać footswitch z opcją podbicie na solo? czy rzeczywiście używacie tej funkcji często czy raczej to zbędny bajer za który nie warto dopłacać? na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie tego heada?

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
To raczej zależy czy ty potrzebujesz tego podbicia, bo jedyną jego funkcją jest po prostu podbicie głośności, czy to na jakąś solóweczkę, czy żeby w jakimś miejscu utworu zrobić więcej szumu^

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Robi głośniej, jak chcesz podbijać głośność jak grasz daną partię to bierz, jak nie, to nie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Online Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie tego heada?
Z tego co wiem to p. Marek sporo cudów jest w stanie zaoferować - wiem że ktoś z forum (być może nawet więcej niż jedna osoba) miała Fendmesa zmodowanego na 5150. Ale to kwestia indywidualnych preferencji brzmieniowych, myślę :-)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Ja zamiast podbicia na solo mam MASTER 2
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Podbicie z footswitcha, jak najbardziej warto.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Jak grasz solówki to pozycja obowiązkowa. Warto jeszcze poprosić pana Marka o redukcję mocy - może się przydać w studiu, czy na mniejszej scenie. Generalnie to liczba możliwych modyfikacji jest długa i wszystko zależy od Twoich potrzeb i grubości portfela ;)
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Bardzo fajna opcja używam systematycznie czy to w studio, czy na próbach czy też na koncertach ;)

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Ja mam jeszcze zmostkowany przewód z przełącznika nożnego, do wyjścia przekaźnikowego w sterowniku G Lab, więc mogę wczytywać podbicie (czy zmieniać kanał) w dowolnym programie. Dzięki temu mam jakby dodatkowe switche z przełącznika gotowe w każdej chwili do podbicia, czy zmiany kanału a switche w sterowniku wolne do innych funkcji.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
heada zamówiłem, jednak stwierdziłem że opcja solo jest mi zbędna, z tego względu że jak gram solo to przeważnie z delayem lub reverbem które i tak mnie zgłaśniają, więc po co przepłacać, poza tym kiedyś miałem metal muffa z boosterem którego nigdy nie używałem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
12021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2010, 12:44:39
wysłana przez Dale Cooper
0 Odpowiedzi
1847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 13:37:18
wysłana przez Donnie
33 Odpowiedzi
6746 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2012, 10:33:31
wysłana przez Winged
2 Odpowiedzi
1825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2014, 14:48:37
wysłana przez Zomballo
21 Odpowiedzi
3867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2020, 14:57:34
wysłana przez spacelord7