Autor Wątek: PRS Archon  (Przeczytany 4435 razy)

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
PRS Archon
« 17 Gru, 2013, 20:24:53 »
Paul wypuścił wzmacniacz typowo high-gainowy na gwiazdke.

http://www.prsguitars.com/archon/

Z próbek słychać że będzie to dośyc mocny i nasycony przester. Ciekawe czy cena też będzie "prsowa" ;-)
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2013, 20:27:15 wysłana przez Gwidon »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #1 17 Gru, 2013, 20:31:03 »
Zapowiada się ciekawie ;) ładne ziarno.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 271
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #2 17 Gru, 2013, 21:03:01 »
Mnie jakoś te próbki nie wzruszyły - środek ładny, ale jakoś tak miękko i nie do końca czytelnie w dole.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #3 17 Gru, 2013, 21:24:26 »
strasznie mi sie podoba jak we wzmakach jest włożone jakieś ładne drewno. Kiedyś jarałem się z tego powodu jakimś Randallem dla hammetta. Kurde, aż sobie jebnę maskownicę z flejmu pod kolor Regiusa do 5150 :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #4 17 Gru, 2013, 23:19:35 »
Bardzo mi leży tego typu brzmienie wzmacniacza, ładne środkowe pasmo, czego brak jest dla mnie sporym problemem w wielu popularnych high gainowych konstrukcjach, wygląda przezarąbiście, ale i tak na pewno będzie poza moim budżetem.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #5 25 Gru, 2013, 19:51:02 »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #6 26 Gru, 2013, 16:59:45 »
myślę, że brzmi świetnie, ale chyba będę musiał usłyszeć go nie na nagraniu w następnym roku :D

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #7 27 Gru, 2013, 21:39:43 »
To co słychać na wideło na stronie bardzo mi robi. Cena pewnie będzie dosć wysoka?

Offline SevenSix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • Helix does it better.
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #8 29 Gru, 2013, 12:09:18 »
Fajny, nawet bardzo fajny ale hmmm... nie wiem czy to kwestia gitar użytych w nagraniu czy ustawień wzmaka, ale średnio podoba mi się czytelność w dole. Jakby odrobinę zbyt miękko. Środek fajny, słodki i mięsisty - słabo pograło w górze jak dla mojego ucha. Zapewne jakby pokręcić gałami coś niezłego wyciśnie się z tego. 
Reasumując - więcej niż ok choć papy z mojego dachu nie urywa a i zapewne cena zrekompensuje koszty promocji  :D
W wolnych chwilach jeżdżę czołgię

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #9 20 Sie, 2024, 16:28:10 »
Necrobump: ktoś grał na 50-ce? Trochę mnie martwi brak trybu standby, ale cena wygląda o milion razy lepiej niż pamiętałem, że te heady w wersji 100W kosztowały na premierę.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #10 20 Sie, 2024, 17:10:44 »
Bo to nie są te same wzmacniacze. Pierwsza seria z metalowym grillem albo drewnianym była USA teraz Chińczyk.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #11 21 Sie, 2024, 01:16:05 »
Dokładniej mówiąc, Indonezyjczyk, ale 5150III też trzepią na dalekim wschodzie i nie miałem z nimi nigdy problemów, więc to mnie akurat nie przeraża - byle brzmienie się zgadzało, bo Archona zapamiętałem jako taką Mesę Dual, co niekoniecznie potrzebuje dopalania i ma ciekawsze środkowe pasmo.

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #12 23 Sie, 2024, 07:40:51 »
...ale 5150III też trzepią na dalekim wschodzie...
a nie w Mexico?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #13 23 Sie, 2024, 13:21:05 »
Wiem, że część na pewno robili w Wietnamie i część w Meksyku, bo miałem jednego Wietnamczyka (duży head) i jednego Meksykańca (combo 50W).

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 271
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #14 23 Sie, 2024, 16:15:30 »
Nie wiem czy to ma jakiekolwiek przełożenie na Archona czy nawet na obecną produkcję ampów PRSa, ale był kiedyś na YT film gościa który rozbierał MT15 i podobno wzmak był wzorowy pod względem jakości bebechów, więc o ile utrzymali tę jakość to ten kraj produkcji niekoniecznie musi być wadą.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: PRS Archon
« Odpowiedź #15 29 Sie, 2024, 16:15:16 »
Mam go i ograłem, przynajmniejna tyle, na ile się da w warunkach domowych, więc nie było okazji rozkręcić końcówki mocy do 100% potencjału, ale klasycznie „im głośniej, tym lepiej”, więc w live setting to już w ogóle musi lśnić.

 Kanał czysty jest absolutnie bomb, do tego świetnie bierze efekty od przesterów po modulacje i pogłosy. Bardzo długo pozostaje czysty, ale zarazem nie ma też takiego „liniowego” headroomu jak w Fenderze, tylko szczególnie w górnych ustawieniach volume ma sporo kompresji, ale nie „włochatej” od gainu, tylko takiej czystej i mocnej jak dzwon.

Kanał przesterowany jest zupełnie inny niż wszystko, na czym grałem do tej pory, co w 2024 roku jest dziwnym zdaniem, by wypowiedzieć. Ma dużo środkowego pasma (szczególnie jeśli zapomnicie włączyć bright switch), ale też dobrze dostrojone i przemyślane EQ. Gainu jest od cholery i z zapasem, a barwę między mniej lub bardziej modern ustawia się głównie za pomocą resonance i presence, podobnie też działa dopalenie TSem, które pozwala uzyskać bardziej typowe „modern metal” brzmienie, które brzmi (równie dobrze) jak każde inne. Mimo że jeśli chodzi o brzmienie, ociera się o Mesowską bułę, to jest też w pewnym sensie jej zupełnym przeciwieństwem jeśli chodzi o kontrolę i gwizdek w górnym paśmie, bo wszystko jest zwarte i wali jak piącha - pod tym względem sądzę, że mega fajnie by się dogadało to w parze z 5150, bo jest mocne szczególnie w tych pasmach, gdzie EVH jest nieobecny, ale paradoksalnie wszystko jest w podobnym stopniu pod kontrolą.

Master volume działa absolutnie świetnie i spokojnie można naparzać na domowych głośnościach i nie traci się dołu. Tutaj kanały działają trochę jak osobne wzmacniacze - wszystko ma wspólny charakter, ale pomyślane jest jako „ustaw jedno brzmienie, a drugi kanał jako drugie” i rządzi się osobną logiką.

Nie wiem, czy to będzie keeper, bo po ostatnim updacie znowu bardzo polubiłem się z Neural Nolly i mimo że nie stoi to obok grania na wzmacniaczu, detune wbudowany we wtyczkę to dla mnie gamechanger i fajna perspektywa redukcji ilości gitar, tak bardzo się cieszę że miałem okazję pograć na tym wzmacniaczu i bardzo go polecam, bardzo fajna konstrukcja i na pewno sposób na wybicie się z tłumu tak samo brzmiących zespołów czymś, co nadal trzyma się idei tego, by walić bez litości, ale zamiast wycinać dolny środek, stawia na niego nacisk i nadal nie traci na klarowności. Przy akordach z dziwnymi, dystonującymi interwałami nadal słychać każdy dźwięk, też każda gitara - od tele po LP na aktywach brzmi oraz wchodzi w interakcję z wzmacniaczem nieco inaczej (co również uważam za przeciwieństwo 5150, który narzucał swój charakter niezależnie od użytego instrumentu).

Jakość wykonania - tak jak przy Strandbergu, gdybym nie wiedział, że to Indonezja, to bym w życiu tego nie pomyślał. Jak np. przy Indonezyjskich gitarach PRS SE czuć inny lakier, krzywizny topu czy ogólnie mniej staranne wykończenie, tak tutaj wzmacniacz wydaje się być wykonany tak, by znieść trud drogi i wszystko chodzi jak w zegarku, od potencjometrów, przez gniazda,  przełączniki i ogólną jakość użytego tolexu, grubość kolumny jak i sam fakt, że ja mam do dyspozycji combo i nie czuję, że powinno mi czegoś brakować względem heada i kolumny, a konstrukcja jest zauważalnie mniejsza i odrobinę lżejsza niż mój dotychczasowy faworyt, czyli 5150III w wersji 112, gdzie było czasami słychać tube rattle i ogólnie wydawał się bardziej wobbly. Tutaj feel jest zdecydowanie „premium”.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
5983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2008, 16:58:14
wysłana przez Nitram
40 Odpowiedzi
17199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2008, 22:35:55
wysłana przez regret
19 Odpowiedzi
12120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2009, 22:33:17
wysłana przez quorton
16 Odpowiedzi
10452 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2010, 21:34:54
wysłana przez Draiman69
17 Odpowiedzi
8385 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2011, 16:35:09
wysłana przez Orange