Autor Wątek: poszukiwane progmetalowe klawisze (sylenth1, massive, nexus)  (Przeczytany 1913 razy)

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
poszukuje fajnych progmetalowych/progrockowych klawiszy w stylu DT/Riverside/PpT niestety mam taką maniere że wszędzie pcham 3 brzmienia synthów może są fajne ale już są nudne ztąd moja prośba o jakieś fajne brzmienia (mogą być pliczki z prestami lub o nazwe banku/prestu z nexusa)
pozdrawiam i z góry przepraszam za trolling :P
kupie pasywny pickup brige do 7

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Rozpierdol to co masz bit crusherem / ucinaj filtrami / napierdol reverbu aż się totalnie rozmyje i wtedy czysć EQ :D

Nie wiem co to progmetal (nie słucham nic ambitnego) a tym bardziej klawisze w nim ale z darmowców spróbuj sobie może Tyrell N6 i / albo Zebralette Ten drugi polecam w szczególności, pierwszy bardzo mi pasował do synthwave ale zebralette jest wiele, wiele bardziej uniwersalny.

EDIT: chyba Widka najlepiej pytać :)
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2013, 00:38:35 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Podaj jakieś konkretne przykłady tego co chcesz osiągnąć, bo"synth" to dość szerokie pojęcie. :)

IMO podstawą w tworzeniu brzmień syntezatorowych jest zapoznanie się z Moogiem. W Nexusie raczej masz coś takiego, a jeśli nie, to:

http://www.kvraudio.com/product/minimogueva-by-voltkitchen

Prosta, darmowa wtyka bardzo dobrej jakości, z przejrzystym panelem sterującym. Sprawdzona w boju. :) Bez problemu nauczysz się na niej podstaw kręcenia synthów, dzięki czemu łatwiej będzie pracować z bardziej skomplikowanymi syntezatorami. Gotowe presety też są niczego sobie.

Po tytule wnioskuję, że masz VSTi od Native Instruments - próbowałeś Absyntha? Ma na pokładzie świetne gotowce - co prawda szukanie może zająć ładnych kilka godzin, ale powinny zadowolić najwybredniejszą duszyczkę. :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 21:28:32
wysłana przez Omlet
2 Odpowiedzi
2866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2012, 03:04:26
wysłana przez Dexterek
0 Odpowiedzi
694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2013, 18:18:11
wysłana przez Vertigo
3 Odpowiedzi
1555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2016, 14:22:26
wysłana przez temol
0 Odpowiedzi
2377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2020, 14:30:20
wysłana przez dan777