Autor Wątek: Breaking Benjamin - Diary of Jane mix [Daybreak cover]  (Przeczytany 1317 razy)

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Hej,
znalazłem ostatnio takie tracki, posiedziałem "chwilę" (dłuższą ;) ) i wyszło mi coś takiego. Wszelkie uwagi bardzo mile widziane, bo w temacie jestem zółtodziobem :)

Gdyby ktoś również miał ochotę się pobawić:
http://www.ultimatemetal.com/forum/practice-room/888435-some-mixing-practice-you-breaking-benjamin-diary-jane.html

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 09 Gru, 2013, 21:22:37 wysłana przez crushingattack »

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Nikt nie da żadnych wskazówek, sugestii?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nikt nie da żadnych wskazówek, sugestii?

Słychać każdy instrument i brzmi to jakoś. Gitary są trochę za głośno, ale to standard dla nas, gitarzystów ;)

Co do samego mixu to jest trochę mało ciekawy. Osobiście spędziłbym trochę czasu z automatyką, żeby np. refren bardziej odróżnić i urozmaicić (np. chorus na bas), a nie polegać wyłącznie na zmianach kompozycyjnych.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Dzięki Musza, właśnie o to mi chodziło, czasem ciężko po kilkudziesięciu przesłuchaniach kawałka na coś wpaść i zauważyć własne błędy. Cieszy mnie to, że przynajmniej słuchawki nie robią mi większych przekłamań na innych odsłuchach :)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Dla mnie bębny są bardzo "suchę", tzn. słyszę każdy jako osobny bęben a nie jako całość. Więcej pomieszczenia bym widział. Tom też brzmią trochę z jednego miejsca - zrób jakieś bardziej ekstremalne panoramowanie.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Dla mnie bębny są bardzo "suchę", tzn. słyszę każdy jako osobny bęben a nie jako całość. Więcej pomieszczenia bym widział. Tom też brzmią trochę z jednego miejsca - zrób jakieś bardziej ekstremalne panoramowanie.

Dzięki za radę. Poprawiłem ten miks tu i tam, pobawiłem się automatyzacją i jest już lepiej (mam nadzieję).
Jak jeszcze raz usłyszę ten kawałek to się porzygam :P

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Dla mnie bębny są bardzo "suchę", tzn. słyszę każdy jako osobny bęben a nie jako całość. Więcej pomieszczenia bym widział. Tom też brzmią trochę z jednego miejsca - zrób jakieś bardziej ekstremalne panoramowanie.

Dzięki za radę. Poprawiłem ten miks tu i tam, pobawiłem się automatyzacją i jest już lepiej (mam nadzieję).
Jak jeszcze raz usłyszę ten kawałek to się porzygam :P

Wlacz osadzony player soundcloud


Słyszę, że refren wzmocniłeś i bas wyszedł na przód. O to chodziło, trochę nienaturalnie jeszcze to wchodzi, ale jest już ciekawiej :)
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
2647 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2010, 14:00:04
wysłana przez Widek
5 Odpowiedzi
2021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2010, 21:29:37
wysłana przez Dexterek
10 Odpowiedzi
1775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2011, 19:28:00
wysłana przez Jackson89
3 Odpowiedzi
1017 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2012, 18:16:56
wysłana przez headcharge
0 Odpowiedzi
1013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2016, 22:01:03
wysłana przez przemak