Autor Wątek: Pasywy do mahoniowych 6-strunowców  (Przeczytany 11418 razy)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Nie polecam Warpiga do mahoniu. Będziesz mieć przegięcie w drugą stronę, muł, ciemność i w chuj nieselektywnego dołu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Orange suszy, zmień pakę
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Krzak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Hava Nagila
    • Ape to God
Nie polecam Warpiga do mahoniu. Będziesz mieć przegięcie w drugą stronę, muł, ciemność i w chuj nieselektywnego dołu.

Good to know. konkretne "nie". To pytanie co by tam fajnego wrzucić.

Orange suszy, zmień pakę

To nie przez Orange taka nagła zmiana jest zauważalna, a przez wzmacniacz. Materiał nagrywaliśmy na tym Ibanezie z SH-13, Kranku Rev1 i Orange (Tylko 412) i nie bolało to tak mocno jak teraz. Zresztą tego SH-13 mam już tak długo, że chętnie pobawię się z czymś nowym.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Alnicowy nailbomb może być bardzo si, albo black hawk.

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
U mnie nie obeszło się bez problemów - śruby montujące pickupy do ramek okazały się za długie o jakieś 4mm i trzeba było piłować :/

ale warto było, jak założę struny i ją ustawię to wrzucę jakieś nagranie.

Założony set do Ibanez RG321 to:
SH-2 NECK
SH-6 BRIDGE

Zamieszczam schematy (pozaznaczałem kolorami kabelkówżeby łatwiej było na szybkości rozkminić) - gitara miała oryginalne, stockowe pickupy zmontowane z 5-cio pozycyjnym przełącznikiem.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Ja bym poleciał klasyką, która dobrze sprawowała się w mahoniowym setiusie 6 strun SD SH4 SH2. Od pizdy po funk.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Trochę minęło, ale efekt moim zdaniem mega :)

Oprócz tego co na zdjęciach, dodatkowo zrobione ekranowanie komór inputa i potencjometrów oraz wymiana potków na nieśmiertelne DiMarzio EP1201 (500K)

Układ 5-way switch'a zachowany z oryginalnego Ibaneza.

Jak to brzmi (1-Bridge, 5-Neck):
- 1 - sam bridge - jak na mahoń to trochę siarzy - wysoki poziom sygnału udało się odszumić ekranowaniem - dobry attack, do djentów po obróbce będzie ok :P .
- 2 - jest split SH-6 i na tym mahoniu brzmi to bardzo fajnie! Coś ala rytmiczny RATM, a na powerchordach jak koRn
- 3 - grają obie i to mega słychać - to będzie chyba moja ulubiona pozycja - soczyście (z SH-2) i z pazurem (z SH-6). To ustawienie pokochało się z moją Mesą odkąd wpiąłem kabel :D
- 4 - split na neckowej przystawce, ale grają oba oddzielnie - dziwne uczucie mocno skompresowanego basu, fajnie brzmi na cleanie.
- 5 - sam neck - fpenis basu :P

Podsumowując:
- rozjaśniło i odmuliło mahĄń
- wymagało ekranowania
- z wiosła w miarę uniwersalnego zrobiło się "bardziej" rockowe...  :headbang: albo inaczej... zrobiło się nowocześniejsze :D
- słyszalna zmiana przy tapingu oburęcznym na cleanach! Jest więcej dźwięków w dźwiękach :D
- po 4 miesiącach grania na 8-strunowcu, czuję się jakbym dostał zabawkę do ręki :D
- szukam froty i idę dalej N@K|_|R\/\/I4Ć  :devil:

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Mam SH-13 w mahoniowym Epi SG-400 i bardzo mi odpowiada ta jego suchość (mięsisty dół i selektywność w górce). Kumpel ma Invadera w mahoniowym Gibolu SG - ma to więcej tłustego skurwysyna w sobie, bardziej surowo gada w średnicy wg mnie - ogólnie bardzo smacznie. ;)  Z 5150 i 4x12 na v30 elegancko się dogaduje to wszystko. Całkiem dobrze słychać różniece w charakterze tych pickupów na tym demo (3:22 i 4:35):
« Ostatnia zmiana: 19 Kwi, 2014, 15:35:54 wysłana przez OMSON »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
9773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2010, 00:00:27
wysłana przez rafaln
6 Odpowiedzi
4466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2010, 08:11:10
wysłana przez Rachet
3 Odpowiedzi
2206 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2011, 19:55:28
wysłana przez blackdahlia
6 Odpowiedzi
2117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 23:30:15
wysłana przez commelina
5 Odpowiedzi
1790 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2013, 08:17:05
wysłana przez commelina