Autor Wątek: Chaos Legion ( kolejny update - rerecord )  (Przeczytany 6094 razy)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Chaos Legion ( kolejny update - rerecord )
« 04 Paź, 2008, 19:21:44 »
http://soundclick.com/share?songid=6945689

że tak nieskromnie powiem - mi to osobiście rwie i kręci jaja ( jeśli chodzi o sam zarys utworu, bo od strony brzmieniowej i 'równości nagrania' jest średniawo ) ;D
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2009, 19:43:55 wysłana przez maarioo »

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Niszczyciel Jąder
« Odpowiedź #1 05 Paź, 2008, 01:14:30 »
Brzmienie z człona faktycznie, ale troszki power mało rośnie
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Niszczyciel Jąder
« Odpowiedź #2 05 Paź, 2008, 03:07:45 »
Tak średnio mi się podoba, za dużo riffów jak dla mnie ;)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Niszczyciel Jądrów
« Odpowiedź #3 05 Paź, 2008, 07:26:14 »
wuj - gdybym tylko potrafil miksowac i masterować, myślę żę power rósłby razem z utworem ;)

invivo - wal się, miałeś coś ładnego napisać - coś o laskach, koncertach i kasie ;D

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
Odp: Niszczyciel Jądrów
« Odpowiedź #4 05 Paź, 2008, 12:50:47 »
podoba mi sie schizolski lead

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Niszczyciel Jądrów
« Odpowiedź #5 05 Paź, 2008, 13:27:59 »
invivo - wal się, miałeś coś ładnego napisać - coś o laskach, koncertach i kasie ;D
Koncerty laski i kasa to czad :P

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Chaos Legion ( updated )
« Odpowiedź #6 28 Paź, 2008, 23:20:02 »
dobra, trochę całość przearanżowałem, nagrałem ponownie i dodałem parę pierdół - tym razem, mimo, że brzmienie dalej ssie niczym jenna jameson, to jednak myślę, że power utrzymuje się mniejwięcej na równym poziomie przez cały kawałek.
mam nadzieję, że się spodoba, bo osobiście uważam kawałek kompozycyjnie za chyba największy mój sukces od jakichś 3 lat :P może i za dużo riffów, może za bardzo nierówno momentami - mnie się podobie  ;D

http://soundclick.com/share?songid=7013646

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Chaos Legion ( updated )
« Odpowiedź #7 29 Paź, 2008, 00:12:35 »
Druga wersja rzeczywiście ciekawsza. Bardzo hipnotyczne granie, ale podoba mi się. Oczywiście jakość mixu dalej nie przyprawia mnie o wzwód, ale jest baardzo fajnie i na dobrej drodze.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Chaos Legion ( updated )
« Odpowiedź #8 18 Lis, 2008, 16:34:51 »
A mi się bardzo aranżacja podoba. Motyw w 01:10 przywodzi na myśl brytyjski FellSilent, co jest naprawdę bardzo dobrym skojarzeniem. Jak dla mnie wcale nie jest to przekombinowane. Zwarte i pomysłowe. Jednak do tego typu muzyki trzeba osiągnąc perfekcyjnie selektywne brzmienie.

Swoją drogą, jakiego sekwencera perkusyjnego używasz? Bo mi to trochę brzmi dosyć popularnym zestawem Tamy, którego próbki są spięte w bank do Battery (mam rację? ;) ).

Polecam EZ Drummera z rozszerzeniem Drumkit From Hell, albo Superior 2.0. Przy odrobinie pracy mozna oszukać ucho i mówić że to prawdziwy palker ;)

Pozdro!
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Chaos Legion ( updated )
« Odpowiedź #9 18 Lis, 2008, 20:20:43 »
Ależ dziękuję ;D Porównanie do FeelSilenta dodatkowo mnie połechtało, jako że od kilku dni mam straszną jazdę na ich The Hidden Words ;)
Co do brzmienia - jestem świadom co do jego poziomu, ale i cały czas nad nim pracuję - na ten moment zakładam w końcu EMG do wiosła ( przesiadka ze stockowych no-name'owych-schecterowych ;) ), a i czaję się na Metal Packa do PODa. Kwestia mixu to dalej w sumie tylko żmudne metody prób i błedów - może za parę lat osiągnę poziom takiego np. Lorda :P

Jeśli chodzi o gary - heheh, zdziwię Cię - to Drumkit From Hell ( oczywiście jedynka - rozszerzenie EZD ), poza werblem, który leci z Drumagoga. W sumie kilka osób już mówiło mi trochę o tym, że partolę brzmienie garów w DFH, ale ja kompletnie nie wiem co takiego robię - po prostu podgłaśniam to i owo w mixerze instrumentu i tyle ^^'
W sumie możliwe, że dziś albo jutro mój brat przywiezie mi BFD - to ponoć półka mniejwięcej jak Superior, choć owszem - wolałbym Superiora, tyle że ściągnięcie takiego równa się z cudem, a na zakup za 800-1000 zł mnie nie stać - ledwo mogłem kupić gitarę i PODa... oO
Cóż - prawa muzyki :P

Jeszcze raz dzięki wielkie za miłe słowa - You made my day, czy jak to się tam mawia ;)

EDIT : Dexter - rozświetliłeś mą drogę ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2008, 21:58:30 wysłana przez maarioo »

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Chaos Legion ( updated )
« Odpowiedź #10 19 Lis, 2008, 02:14:21 »
A to żem gafę strzelił, bo myślałem że DFH znam na pamięć. Widać mix ma miliony postaci.

Fakt, Superior to ciężka sprawa. Ale zdecydowanie warte zakupu, biorąc pod uwagę brzmienie. (No i to jak szanowny pan Bulb z Periphery wykorzystuje to do swoich kompozycji na Soundclick'u).
BFD to zajebisty instrument, ale cholernie cięzko się go używa na sekwencerze. Ma mozliwości zdecydowanie na poziomie, mozna oszukać niejednego pałkera jak się przysiądzie nad tym. Tyle że jak BFD to tylko najnowszą wersję 2. Sa tam zestawy do takiej muzy, w przeciwieństwie do 'jedynki'.

hA! przeczucie z FellSilent dobre miałem. Kapela szarpie mosznę konkretnie. Zajebista inspiracja! :D

Ściągaj BFD i kombinuj dalej. Z chęcią posłucham kolejnych efektów pracy. :)

Stay wrrrr :D
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
pogrzebałem znów nad brzmieniem i nagrałem chuja jeszcze raz.
gitary XTLive, bas Trilogy, gary Superior

http://soundclick.com/share?songid=7339549

co sądzicie?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
E? gg Ci nie dziala? :D

nie wiem co robisz z perkusja, ale brzmi nie fajnie, a reszta juz ok
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2009, 20:26:40 wysłana przez BartekL »

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Tytuł utworu jest czymś inspirowany? Czy po prostu miał brzmieć groźnie? ;)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Invivo - wymieniaj co jest w tych garach niefajne :P

Vlad - hmm... no tytuł po tytule gry, w którą, bądź co bądź, nie grałem, ale spodobała mi się nazwa, no i występująca tam laska :D

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Werbel sie schował i na stopie za dużo placka, trochę plastikowo IMO. Myślałem, ze superior bardziej naturalnie bedzie brzmiał.

Ale jak gitary z basem robią growl to szok! np 1:43 Mnie się podobie :) Ja to Ci mówie maarioo, powiniśmy razem grać :D

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
fakt faktem może trochę walić plastikiem, ale bez tego mojego plastiku te gary brzmią jak prosty DFH, a tego już mam dość :D

a co do wspólnego grania - będą obiecane 'dziewczyny jak u dexterka' to wpadam ;D

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Czy ja słyszę pogłos na stopie? :) Werbel też schowany jakby.. Ale gitarki poezja za to, śmierdzą PODem na kilometr ale takie własnie lubię najbardziej ;) No i kawałek też zajefajniasty!

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
niee, zero pogłosu na stopie :)
a z werblem to dalej pracuje... :/

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Tytuł wziąłeś od tytułu gry przypadkiem?
znam takową, a na jednym linku z twoimi próbkami ósemki widziałem chyba rysunek z tej gry :P

fajna jest ;)
a nagranie - kuuul ;)

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
od gry ;) sprzedam go, a co mi tam ;)
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Vlad - hmm... no tytuł po tytule gry, w którą, bądź co bądź, nie grałem, ale spodobała mi się nazwa, no i występująca tam laska :D

czytaj wcześniejsze posty.

i o jaką ósemkę Ci chodzi?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
5251 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2010, 12:12:34
wysłana przez Matt-Carnage
32 Odpowiedzi
9829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2011, 23:25:14
wysłana przez g-zs
1 Odpowiedzi
853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2013, 22:33:17
wysłana przez bandit112
6 Odpowiedzi
2461 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2014, 16:59:52
wysłana przez Mother Puncher
1 Odpowiedzi
557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2014, 12:55:06
wysłana przez firejump