Autor Wątek: Mesa 4x12 vs Orange 4x12  (Przeczytany 16516 razy)

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« 29 Lis, 2013, 17:30:25 »
Pany,

ponizej krotkie porównanie Mesy z Orangem zapraszam do obadania.



zdrooofka
saurus.






Zomballo

  • Gość
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #1 29 Lis, 2013, 19:26:19 »
Mesa! Pomarańcz brzmi jak z kartonu. Fajne porównanie!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #2 30 Lis, 2013, 11:45:20 »
Dl mnie Orange! Mesa brzmi jak bzyczek :p (wzmak też). Takie zestawienia najlepiej robić na raw tracku a nie w miksie. Do tego użyć reampboxa i zgrać to samo DI.
IMO żeby było obiektywnie to:

1. Mikrofon w tej samej pozycji przy tym samym glośniku w obu paczkach.
2. Granie ze 3 różnych DI (clean, crunch, rhythm) używjąc reampboxa!
3. wrzucenie raw tracków 1 ślad, d tego w wav a nie YT.

Itd..... Ale dzięki za to że ci się chciało!

Spoiler
Pozdrawiam,

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #3 30 Lis, 2013, 12:25:25 »
tak to prawda... to bylby kompletny test...  tyle ze ja szukam takiego setupu do ktorego przystawie mikrofon i bedzie po prrstu gadal... wedlug mnie w kazdym z tych brzmien czegos brakuje... orange ma karton mesa ten swoj piach charakterystyczny.. . DL jest kublowata itd.... wzmak robi tu oczywiscie tez mega robote wiec finalnie dnia na dzien jestem coraz blizszy wymiany calych gratow :) ale ich nie wymienie... bo nie wiem na co hehehe...a jak staje przed mesa i podam ze dwa razy to od razu mi sie morda cieszy tylko do qrwy nedzy...musze sie nauczyc ja teraz jeszcze dobrze nagrywac :D:D

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #4 30 Lis, 2013, 12:27:25 »
Dla mnie te Mesa, też mi się micha cieszy jak przed nią stoję  ;D
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #5 30 Lis, 2013, 13:13:32 »
tak to prawda... to bylby kompletny test...  tyle ze ja szukam takiego setupu do ktorego przystawie mikrofon i bedzie po prrstu gadal... wedlug mnie w kazdym z tych brzmien czegos brakuje... orange ma karton mesa ten swoj piach charakterystyczny.. . DL jest kublowata itd.... wzmak robi tu oczywiscie tez mega robote wiec finalnie dnia na dzien jestem coraz blizszy wymiany calych gratow :) ale ich nie wymienie... bo nie wiem na co hehehe...a jak staje przed mesa i podam ze dwa razy to od razu mi sie morda cieszy tylko do qrwy nedzy...musze sie nauczyc ja teraz jeszcze dobrze nagrywac :D:D
ja mesy nigdy nie potrafiłem nagrać tak żeby misę podobała! wzmak live kurwi aż miło nie ma 2 zdań - ale nagrać masakra!

Pozdrawiam,

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #6 30 Lis, 2013, 13:40:31 »
Nie rozumiem, nad czym się zastanawiać. MESA zdecydowanie lepiej tu gra.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #7 30 Lis, 2013, 17:06:43 »
Cytuj
Nie rozumiem, nad czym się zastanawiać. MESA zdecydowanie lepiej tu gra.

zgadza sie  - wedlug mnie tez lepiej siedzi... z tym ze: jesli pobawilbym sie mixem samego Oranga pewnie wykrecilbym cos lepszego... i roznica bylaby mniejsza... ja sobie po prostu wymyslilem ze znajde taki stack do ktorego przystawie mikrofon i bede qrwil na koncercie bez masakrycznej ilosci korekty na srednich i niskosrednich tonach...z mesa tak sie nie da... z 6505 juz lepiej... Engl E650 - bajka - to gra przepieknie ale nie moge tego miec bo mam to na drugiej gitarce juz w kapeli..... Kranka ogralem, Marshalla ogralem, Mese ogralem, Engla ogralem, Basha ogralem, 6505 ogralem, + masa paczek w konfiguracji z tymi wzmakami...boje sie ze jesli zadna z nich mi nie podeszla to problem jest we mnie a nie gratach :)
Ciekawostka:
W zeszly weekend wpadl do mnie Robson z Testorem i nagrywali u mnie setke.. graja na Taurusach podlogowych na Mesach 2x12 dopalonych jakas kostka... panowie...jak to qrwilo... wszystko ladnie selektywnie usiadlo w mixie jak trzeba... ale wiadomo...  fajne bo ...nie moje :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #8 30 Lis, 2013, 17:44:15 »
Engl E650 - bajka - to gra przepieknie ale nie moge tego miec bo mam to na drugiej gitarce juz w kapeli..... Kranka ogralem, Marshalla ogralem, Mese ogralem, Engla ogralem, Basha ogralem, 6505 ogralem, + masa paczek w konfiguracji z tymi wzmakami..

Może E610? Jakby nie patrzeć to bardzo mocno rozbudowany E650, podobny, ale nie taki sam. Odczucia każdy ma własne, ale właśnie no moje ucho, to jest wzmak takiego typu jak opisujesz, czyli, że przykładasz mikrofon i lecisz. Kiedy go kupowałem, miałem nadzieję na sporo koncertów i był to dla mnie bardzo duży atrybut. No, ale czasy się zmieniły, gram dużo w mieszkaniu i jeszcze więcej nagrywam, więc trza się pozbyć potwora, nie ważne jak zajebisty by nie był... :(
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #9 30 Lis, 2013, 17:57:28 »
Zastanawiam sie nad Savagem ale moge sie tylko za graty wymienic niestety...

Zomballo

  • Gość
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #10 30 Lis, 2013, 20:18:05 »
DeeRka stockowa czy poprawiana? Ja też cały czas się zastanawiam czy sprzedawać czy nie :D Co do nagrywania to mój SR był pierwszym wzmakiem pod który postawiliśmy mikrofon i kurwiło. Bez stawania na głowie, piruetów, szpagatów i fajerwerków. Co innego np. taki Deliverance. Żeby go zebrać trzeba chyba skończyć inżynierię dźwięku na Harvardzie.
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2013, 20:22:15 wysłana przez Rick Deckard »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #11 01 Gru, 2013, 01:42:53 »
Wiesz, że porównujesz dwa różne głośniki tak naprawdę?

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #12 01 Gru, 2013, 02:04:00 »
porównuję dwie paki, to czy V30ki sa chinskie czy nie nie wplynelo wedlug mnie znacząco na roznice w pasmie ktora jest tu pokazana...paki po prostu sa zupelnie inne i tyle.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #13 01 Gru, 2013, 02:23:05 »
Nie o to chodzi, poczytajcie sobie:
Wypowiedź Stevena Fryette (4 post od góry): http://www.fryette-users.com/forums/showthread.php?3921-V30-s-I-like-the-70-watters-better...
http://forum.grailtone.com/viewtopic.php?f=4&t=60388
któryś post z tematu wyżej w oryginale: http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=851486

To, że paczka jest taka czy owaka jak się okazuje gra tutaj zdecydowanie mniejszą rolę niż się niektórym wydaje :)

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #14 01 Gru, 2013, 02:48:00 »
dobrze :) przeloze glosniki i zrobie test jeszcze raz :):):)

tak jak pisalem... porownuje paczki jako produkty ktore mozna obecnie kupic....obie sa popularne i uznawane.. wiec wedlug mnie test jest wartościowy ;) i zaznaczam ze nie nazywa sie "różnice w brzmieniu dwóch kolumn gitarowych z wykorzystaniem identycznych glosników".. 

zdroofka

Posty połączone: 01 Gru, 2013, 02:54:21
Cytuj
DeeRka stockowa czy poprawiana?

Bash poprawil tylko czysty kanal, zrobil mod petli z równoległej na szeregową + realizacja mojego pomyslu czyli  bajpas petli na jednym z FS ktory równa się wylaczeniu petli z pokrętła z tylu (calkowicie odcina petle i nie obcina sygnalu itd itp..) :p ale w praktyce z tego nie korzystam - ale mam :D:D hehe.


« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2013, 02:54:21 wysłana przez saurus »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #15 01 Gru, 2013, 02:56:52 »
dobrze :) przeloze glosniki i zrobie test jeszcze raz :):):)

tak jak pisalem... porownuje paczki jako produkty ktore mozna obecnie kupic....obie sa popularne i uznawane.. wiec wedlug mnie test jest wartościowy ;) i zaznaczam ze nie nazywa sie "różnice w brzmieniu dwóch kolumn gitarowych z wykorzystaniem identycznych glosników".. 

zdroofka
Luz.
Wyżej pojawiły się posty "MESA SUXXXX ORYNG ROXXXX" "KARTUN" i na odwrót, a wiem, że sporo osób kieruję się przy zakupie "ograniem w internecie", więc zwracam po prostu uwagę na to, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż się niektórym wydaje.
Z innej beczki, ja np teraz kombinowałem żeby wymienić sobie dwa głośniki na V30 i wiem, że będę szukał mesowatych bo one mi bardziej leżą. Dostanę cząstkę brzmienia tej paczki, która mi się podoba bez kupowania całej paczki :)

Edyta: Pomijając Twój prześmiewczy ton to taka zamiana i nagranie tego mogłoby być ciekawym doświadczeniem, bo dało by pogląd na ile "drewno" i budowa faktycznie wpływa na brzmienie paki.
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2013, 02:59:23 wysłana przez zerotolerance »

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #16 01 Gru, 2013, 12:01:35 »
Dzięki Zerotolerance, za uświadomienie !

Wiedziałem że są jakieś różnice miedzy tymi głośnikami, mając mesę i orange na kanciapie.
Ale nie wiedziałem że jest na to takie wytłumaczenie. I że głośniki są po prostu "Inne" mimo tej samej nazwy.

A co do porównania Saurusa
 Według mnie nie ma zwycięzcy, mesa gra bardziej otwarcie z mniejszą ilością środka, jest nieco "wysoka" i bardzo okrągła.
 Orange jest bardziej skoncentrowany ma mniej soczystej górki i tego fajnego mesowskiego basu. Ale ma prze zajebisty niski i wysoki środek. I brzmi bardzo grubo, ale za to sucho i kanciasto.
   Kwestia co kto poszukuje.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #17 01 Gru, 2013, 13:24:22 »
YYY bo ja się nie znam tak bardzo to obie te paczki są na V30? czy jak?
Pozdrawiam,

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #18 01 Gru, 2013, 14:28:43 »
YYY bo ja się nie znam tak bardzo to obie te paczki są na V30? czy jak?
Pozdrawiam,
Na różnych wersjach V30, a może powinno się powiedzieć na różnych voiceingach V30?

Ciebie jak producenta powinien zainteresować ten cytat:
Cytuj
There's a reason guys like Andy Sneap, when producing a slickly-produced metal album, will drop a re-amped guitar tone right through an old Mesa Recto 4x12 with V30 T4335's....The way it is voiced in the mids, it falls right into the mix with the least amount of post eq'ing, and 80% of the homework is done. No extra bass blurring the kick drums to roll off, not much mid-fizz to notch out, and no harsh treble to compete with vocals and cymbals. Guys that don't even like V30s sometimes wind up having some producer re-amp their guitar sound into V30s just to make the mix more professional and balanced, like it or not.

Then again, some guys only like Marshall 1960AV/BV cabs for live use, and think the Mesas are too buried in the live mix. Those Vintages can slice thru the mix, and the awesome din of a live metal gig, like a flamethrower through tissue paper. I've heard some early Marshall Vintage speakers in the studio, and at some live gigs, that were so bright, their top end rivaled or even surpassed the wicked, gnarly top end spike of cranked G12T-75s.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #19 01 Gru, 2013, 14:50:16 »
@zrotolerance - dzięki za info! pytam bo ja zestawiając paczkę HB,Hesu,Mesy niby na V30 miałem różnice ale nie taką przepaść, charakter V30 by nadal zachowany, dlatego się dziwie że te 2 paczki ("prawie identyczne") grają tak różnie - pomijając głośniki to same drewno itd... by tyle wnosiło do brzmienia? Dlatego pisałam że najlepiej zrobić to na raw trakach tym samym ustawieniu mikrofonu i zgrać ten sam (różne) DI, eliminując tym kolejne zmienne podczas testu/zestawienia. Jak ktoś nie słuchał tutaj moje zestawienie tych 3 paczek: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/paczka-hesu-hb-mesa-zestawienie.368/   No ale ja tam nie wiem, nigdy paczki Orandza nie miałem ;)

Pozdrawiam,

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #20 01 Gru, 2013, 19:38:07 »
kurcze co by nie bylo fajnie byloby miec pake  i wzmaka gdzie przystawiasz sm57 i nakurwiasz i brzmisz jak zly.... ja ciegle szukam i cigle testuje .. serio im wiecej kopie tym wiecej przede mna :) ... i ciagle po glowie mi lazi DSL100 z paka marszalkowa ...czymu mam wrazenie ze nagra sie zajebiscie :) mimo ze oldschoooolowo...


Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #21 01 Gru, 2013, 20:27:59 »
Tak, jak Ci napisałem w mailu, Mesa na tym nagraniu lepiej mi siedzi.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #22 01 Gru, 2013, 20:32:14 »
wiem Robert z tym ze sporo krecilem bu usiadla o to w sumie nie o to chodzi :) .. wasze wiosla usiadly od razu jak robilismy setke... tam sie wszystko zgadzalo :p

Zomballo

  • Gość
Odp: Mesa 4x12 vs Orange 4x12
« Odpowiedź #23 02 Gru, 2013, 08:27:51 »
DSL nie będzie miał takiego pierdolnięcia na PM. Dopiero przesiadka na Mięsę dała mi to co chłopczyki lubią najbardziej (nie, nie anal zboki! :P ) - dynamit pod łapą a nie kapeć. Jeśli Ci muli DeeRka to spróbuj moda pod specke pre 500. Urwie wtedy jajka i wrzuci do blendera. ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
11039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2009, 08:14:10
wysłana przez Page_Hamilton
10 Odpowiedzi
5565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2009, 12:26:02
wysłana przez bee
6 Odpowiedzi
2125 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 16:19:35
wysłana przez Drozd