Autor Wątek: Ibanez Rg 7321 czy Ibanez ARZ 307?  (Przeczytany 8763 razy)

Offline samias

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • the sky is the limit !
    • NAMMOTH
Ibanez Rg 7321 czy Ibanez ARZ 307?
« 27 Lis, 2013, 21:16:48 »
Mam dylemat.  Do wyboru, jak w tytule , za taki sam $ . Rg nowsze czyli już Made In Indonesia -  ARZ China . Wiem że gitary są z tej samej półki co grabie i szufle do odśnieżania w Castoramie :) ale akurat w takich granicach cenowych muszę coś teraz nabyć .
Ktoś Coś ? :-\  Hilfe !
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2013, 21:18:20 wysłana przez samias »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
a wolisz mahoniowe deski z krótsza skalą i set neckiem czy bolt on z lipową dechą i 25,5 cala? ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline samias

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • the sky is the limit !
    • NAMMOTH
lubię jak zapierdala  :headbang:
jak miałbym możliwość ogrania dwóch i porównania to pewnie nie zakładałbym tego posta  :P

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Olszową (i olchową) 7321 miałem przez pewien czas. Co prawda siedziały w niej zawodowe pickupy (BKP Nailbomb i SD 59') i stąd ocena będzie pewnie mocno subiektywna, lecz jak dla mnie grała naprawdę bardzo przyzwoicie i była przy tym megawygodna. Oczywiście za tę kasę nie ma co liczyć na cuda (dla przykładu strasznie kijowy mostek), ale jak jesteś ograniczony finansowo, to może warto się zakręcić. Swoją drogą gdzieś w grupach na fb jeszcze niedawno chodziła.
'-'

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Miałem swego czasu RG 7321 i nie polecam. Teraz mam 7621 i różnica jest kolosalna. Niby wyglądają prawie tak samo, ale.....
Mój egzemplarz (na stockowych pikapach) był strasznie mułowaty, kluczenie trzymały stroju no i imało się wrażenie, że ma się w łapach mega budżetowy instrument. Oczywiście nie przekreślam wszystkich 7321, bo może to ja miałem pecha, ale niesmak pozostał.

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Niestety w tej półce cenowej trafienie dobrego egzemplarza to loteria. W mojej 7321 klucze trzymały zaskakująco dobrze. Niestety samias nie możliwości ogrania, więc możemy sobie jedynie gdybać...
'-'

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Miałem swego czasu RG 7321 i nie polecam. Teraz mam 7621 i różnica jest kolosalna. Niby wyglądają prawie tak samo, ale.....
Mój egzemplarz (na stockowych pikapach) był strasznie mułowaty, kluczenie trzymały stroju no i imało się wrażenie, że ma się w łapach mega budżetowy instrument. Oczywiście nie przekreślam wszystkich 7321, bo może to ja miałem pecha, ale niesmak pozostał.

Ale mostek, że co? Nie dało się ustawić menzury, nic? No i jaki miałeś fixed czy gibraltar?
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Do mostka (Fixed) nie miałem pretensji. Klucze nie trzymały.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Pardon, to do frosta powinenem to pytanie kierować :D
Więc frost, co tam szwankowało w Twojej 7321 w mostku?
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Pardon, to do frosta powinenem to pytanie kierować :D Więc frost, co tam szwankowało w Twojej 7321 w mostku?

To był fixed. Szwankowało to, co zazwyczaj szwankuje w tego typu mostkach (w tej klasie). Dość szybkie wyrabianie się i korozja śrubek oraz tulejek - nie, nie trzymałem wiosła na balkonie, tylko w grubym ocieplanym pokrowcu (i tak, przecierałem ją szmatką po każdym graniu). Był problem z menzurą struny G i B (najgrubszej).

Ale ibek nawet w serii Prestige potrafi walić babole, takie jak most Gibraltar plus, który koroduje bardzo szybko, nawet jak się o wiosło dba bardziej niż o żonę. 
'-'

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
RGD 7421  ;)

Offline samias

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • the sky is the limit !
    • NAMMOTH
ok. 7321+DiMarzio Evolution 7 :) Całkiem całkiem . K7 to nie jest ale na warunki kańciapowe wystarczy :headbang:

Offline Żbiku

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
7321+Evo7 czterech liter Ci nie urwie, ale to lepszy konfig niż stockowe pupy. Miałem RG7321 w takiej specyfikacji - z fixed bridge i potwierdzam - klucze były dość kapryśne jeśli chodzi o trzymanie stroju.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Tylko nie Evo7!
Miałem i nie polecam. Evo7 + lipa i gitara bardziej muliła niż mahoń na Fól Szredzie. Zastanów się nad pickupem. Lepiej i taniej będzie jak wsadzisz sobie coś z Merlina :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Tylko nie Evo7!
Miałem i nie polecam. Evo7 + lipa i gitara bardziej muliła niż mahoń na Fól Szredzie. Zastanów się nad pickupem. Lepiej i taniej będzie jak wsadzisz sobie coś z Merlina :)
Ale przecież SH-10 to jest bardzo jasny i selektywny pickup...?

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Mam RG 7321. Klucze trzymają mi bardzo dobrze. Z mostkiem nic się nie dzieje, ale trochę jak dla mnie niektóre elementy trochę za ostre i można uszkodzić łapę. Sam zastanawiam się nad ARZ głównie ze względu na mahoń i TOM. ARZ ma krótsza skale?

Offline Żbiku

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
44 Odpowiedzi
32150 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2010, 23:20:07
wysłana przez Tolein
10 Odpowiedzi
8195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2009, 23:38:23
wysłana przez valentine
6 Odpowiedzi
3650 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2011, 19:25:19
wysłana przez ghostek
39 Odpowiedzi
17282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2014, 12:07:41
wysłana przez MadYarpen
23 Odpowiedzi
14260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 20:51:01
wysłana przez y