Autor Wątek: Jaką wybrać 7mke następną po RG 7321  (Przeczytany 10637 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Jaką wybrać 7mke następną po RG 7321
« 03 Paź, 2008, 21:49:30 »
Witam,

Jak w temacie. Zastanawiam się nad jakąś 7mka z mahoniu. Interesują mnie raczej Ibanezy. Co możecie polecić?
Myślałem nad Apex1. Grał ktoś na niej?
RG 7321 zupełnie mi styka, tylko przydałby mi się mahoniowy korpus, także jeśli możecie to zarzućcie jakies alternatywy;)

Dzięx

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Osobiscie polecam Ibaneza K-7 (nie tylko dlatego, ze akurat takiego sprzedaje).  Zobacz temat o K-7mce niżej - świetne wiosło.  Na Apex1 nie grałem wiec cieżko powiedzieć.
007

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
podobno 1527(sam też mam:D) ma najszybszy gryf z 7 Ibaneza,a przynajmniej najcieńszy
może pomyśl nad kupnem samego korpusu,albo dorobieniu u lutnika:D
Z tego co mi wiadomo,Apex to typowa indonezyjska robota(słyszałkem tak tylko o apex2)
a co do K-7 to słyszałem same superlatywy
pozdro

ps:mógłbyś sie przedstawić z okazji 1 posta,witamy na forum
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
apex1 to takie k7 po fejsliftingu. Narazie wioslo w cenie. co do pytania o mahoniowe ibki, to polecam k7, mialem i bardzo sobie chwalilem wykonanie. jezeli ktos szuka mahoniowego ibanola, to patyk jak znalazl. Wykonany naprawde niezle, dizajn bez fajerwerkow, ale to kawal solidnego i pomimo nie najcienszego w ibkach gryfu - zajebiscie wygodnego.
No pain No gain !

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Szukasz Ibaneza z tremolem rozumiem? Bo 7321 ma staly mostek a ruchomy most to w sumie.. same problemy wiec ja osobiscie wybrałbym mahoniowego Ibanola Xiphos 7 na DiMarzio D-Activator'ach ;D a z tremolem masz z mahoniu jeszcze fajnego Ibanez'a S7320 ktory jest najtanszy z wymienionych tu instrumentow i ma mostek seri ZR który z tego co słyszalem nie rozstraja calej gitary kiedy zerwie sie struna jak w typowych Floyd Rose'ach :P

XPT707FX Xiphos 7


S7320
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2008, 02:56:15 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
haha,ale ze mnie dureń,ja przeczytałem 1527 zamiast 7321.....sory.
ten Ibanez z serii S jest podobno fajny...no i mahoń.
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
k-7

+1

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
podobno 1527(sam też mam:D) ma najszybszy gryf z 7 Ibaneza,a przynajmniej najcieńszy

akurat ma najgrubszy ze wszystkich Ibanezow 7 strunowych, najcienszy mial model 540S7
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
jakieś 2 tyg temu ktoś na forum pisał że ma najcieńszy... :o
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Też popieram K7, bardzo przyjemne wiosło i cacy wykonane. Na Pafach zupełnie mi się nie podoba, z mocniejszym pickupem śmiga konkretnie, ale to już kwestia gustu (prawda Invivo? :) )

Problem się pojawia jeśli chcesz RG bez ruchomego mostka, tu już chyba ciężej o mahoniową deskę...



jakieś 2 tyg temu ktoś na forum pisał że ma najcieńszy... :o

Tak to jest jak się bez zastanowienia powtarza po "ktosiach".

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Hofiman, w każdej z wypowiedzianych w tym temacie opinii użyłeś takiej lub innej formy słowa "podobno" lub też "słyszałem". Nie zamierzam Cię gnębić czy coś, ale też nie mam ochoty dożyć dnia, gdy na tym forum będą działać tacy znafcy jak na gitara.pl. Proszę Cię więc żebyś wypowiadał się o tym o czym masz pojęcie lub co możesz poprzeć jakimś WŁASNYM doświadczeniem. Ok? Nikt od Ciebie nie wymaga pisania posta w każdym wątku więc zbastuj z opiniotwórczością.

Mikos no jest zawsze wersja 7321 z Ikebe - różnica właśnie w mahoniowej desce. Tylko kto to sciągnie z Japonii? Przemo what d'ya think? :D
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2008, 12:59:59 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
juz nie ma, sprzedala sie ostatnia sztuka. scignac moge ale to jest drogi instrument, K7 wyjdzie taniej

Apex 2 a mahoniowe body i stalego tone prosa , a nie kosztuje fortuny
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Na Pafach zupełnie mi się nie podoba, z mocniejszym pickupem śmiga konkretnie, ale to już kwestia gustu (prawda Invivo? :) )
True true :) Lubie Pafy :)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
podobno 1527(sam też mam:D) ma najszybszy gryf z 7 Ibaneza,a przynajmniej najcieńszy

akurat ma najgrubszy ze wszystkich Ibanezow 7 strunowych, najcienszy mial model 540S7
NIe jestem pewiem wydaje mi sie ze 7620 ma cienszy gryf, takie zostalo mi wrazenie po bylym 7621, byl bardziej plaski a w s jest takie c

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Panowie eee.. znaczy Drogie Panie,nie wiem czy zwrociłyscie uwage ale "ukasheq" ma w swoim 7321 zamontowane Blaze'y wiec praktycznie pozostaje tylko kwestia jakie body bardziej mu sie podoba. Pickupy jak by co na zamiane ma  ;D. Chociaz ja bym APEXA 1 nie bral,oblesna jakas jest taka ta zieleń i wogole jakos biednie to wioslo wyglada :-\
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2008, 16:15:15 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Mikos no jest zawsze wersja 7321 z Ikebe - różnica właśnie w mahoniowej desce.
Nie wiedziałem że coś takiego istnieje. Od kiedy do kiedy to mieli i gdzie to robili?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
pewnie dlatego ze to nie jest wersja 7321 tylko 15721, prestige

modele HRG7
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mówiąc "wersja 7321" miałem na myśli to, ze jest to właściwie to wiosło tylko z mahoniem na korpusie. W jakość wykonania nie wnikam bo trochę za daleko żebym poleciał sprawdzić ;) Zawsze zapominam, ze to się HRG 7 nazywa...
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Zrób sobie customa. Bedzie dokładnie taki jak chcesz :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
jakieś 2 tyg temu ktoś na forum pisał że ma najcieńszy... :o

uzupelnieniem

pewnie wyczytales ze ma jeden z cienszych gryfow z produkowanych 7 strunowek (wszystkich na swiecie) a nie ze akurat wsrod ibanoli. tak wlasnie powstaja bzdurne mity powielane na forach. teraz ktos przeczyta to co napisales i za 2 miechy bedzie to juz uwazane za fakt ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
ukasheq, o jakiej kasie mowimy, bo to jest main IMO, bycmoze starczy na przyzwoity instrument z 2 reki, 7620 chodza za przyzwoite pieniadze

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
przepraszam ,ide sie zabić,tak będzie lepiej dla forum :(
będe sie starał nie wtrącać ;)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
ukasheq, o jakiej kasie mowimy, bo to jest main IMO, bycmoze starczy na przyzwoity instrument z 2 reki, 7620 chodza za przyzwoite pieniadze

Potwierdzam, sam mam taką zakupioną od siedemstring pe-el membersa. Wiosło zaczyna o wiele lepiej gadać po wymianie pickup-ów ( co z reszta było mówione na tym forum i nie tylko ze sto tysięcy razy ), ale na fabrycznych brzmi o wiele lepiej od 7321 i IMO lepiej leży w łapie.
power to a being never dies

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
przepraszam ,ide sie zabić,tak będzie lepiej dla forum :(
No to już jest lekkie przegięcie. ???
Nic nikomu dobrego nie przyjdzie z twoich autodestrukcyjnych zapędów, więc ogarnij się.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
5870 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2009, 19:07:57
wysłana przez tomus
56 Odpowiedzi
32081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2010, 02:13:32
wysłana przez terrormuzik
37 Odpowiedzi
12127 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2011, 16:26:42
wysłana przez Zapek
9 Odpowiedzi
3890 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 14:24:46
wysłana przez lwronk
8 Odpowiedzi
11329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2017, 17:51:16
wysłana przez rockstarzzz2