Autor Wątek: Problem z przetwornikami  (Przeczytany 4855 razy)

Offline Voltagen

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Problem z przetwornikami
« 24 Lis, 2013, 10:46:56 »
Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem używanego Ibaneza RG7321 z DiMarzio PAF 7 pod mostem. Jak go ogrywałem to nie usłyszałem ani nie zauważyłem niczego co byłoby podejrzane. Ale gdy po zakupie przywiozłem go do domu i podłączyłem do MXR Fullbore Metal na dość dużym gainie to zauważyłem pierdzenie przy 1,3 i 5 pozycji przełącznika. I teraz jest sytuacja, że wszystko jest ok gdy tylko dotknę czegoś metalowego albo kogoś. Żeby grać bez pierdzenia muszę np. stopą dotykać metalowej obudowy MXR-a. Inaczej pierdzi i pierdzi. Przypuszczam, że to po prostu brak uziemienia. Jeśli tak to czy ktoś wie jak temu zaradzić ?

Z góry dziękuję.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #1 24 Lis, 2013, 11:11:00 »
Albo najpewniej masz nie wyekranowaną komorę elektroniki.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Voltagen

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #2 24 Lis, 2013, 11:37:09 »
Co mogę zrobić, żeby problem całkowicie zniknął ?? Lutnik zrobi mi to bez problemu ?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #3 24 Lis, 2013, 14:46:23 »
Pomalować cavity farbą grafitową, albo wykleić folią miedzianą. I podłączyć masę do ekranu.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #4 24 Lis, 2013, 15:05:17 »
Trzeba jeszcze wziąć  pod uwagę złe podłączenia masy( uziemienia) w gniazku i spróbować podłączyć cały sprzęt pod inne gniazdka w domu bądź w sali prób....... czasami to pomagało
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #5 24 Lis, 2013, 16:00:37 »
Pytanie też, które cewki grają, na których pozycjach. Bo może być tak, że problem rozwiąże lutownica ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #6 24 Lis, 2013, 16:11:13 »
Pomalować cavity farbą grafitową, albo wykleić folią miedzianą. I podłączyć masę do ekranu.

Tylko folia miedziana, nic innego nie nadaje się do ekranowania cavity. Moja uniwersalna rada na problem z elektroniką- wyciągnąć wszystko, przylutować przetwornik na sztywno do gniazdka i sprawdzić czy wszystko działa, potem całą resztę podzespołów wyczyścić lub wymienić i zlutować wszystko zgodnie ze schematem wziętym np. ze strony producenta.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Voltagen

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #7 24 Lis, 2013, 17:17:40 »
W takim razie chyba będę musiał się w najbliższym czasie wybrać do lutnika, bo sam w domu nic z tym nie zrobię, bo nie znam się na tym. Dzięki za pomoc :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #8 24 Lis, 2013, 18:25:00 »
Pomalować cavity farbą grafitową, albo wykleić folią miedzianą. I podłączyć masę do ekranu.

Tylko folia miedziana, nic innego nie nadaje się do ekranowania cavity.

Zasadniczo gówno prawda. Wiesz dobrze, że dowolny przewodnik może posłużyć za ekran. Jeśli nie wierzysz, zawsze można włożyć ołówek do kontaktu. A farbą grafitową można to zrobić w sposób o wiele łatwiejszy dla kogoś kto ma ekranować pierwsze wiosło w życiu.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #9 24 Lis, 2013, 18:31:38 »
Równie dobrze zamiast strun możesz używać kozich flaków albo nici dentystycznej. Też spełnią swoje zadanie, ale rezultaty będą koszmarne.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #10 24 Lis, 2013, 18:35:02 »
Przyniosę we wtorek wiosło do pracy, zobaczysz sam, jak koszmarnie nie sprzęga, a jest ekranowana właśnie farbą grafitową.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #11 24 Lis, 2013, 18:36:01 »
Nie musisz, pod moim biurkiem leży rozkręcony Viper ekranowany tą samą metodą :)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #12 24 Lis, 2013, 18:49:11 »
So much  :facepalm:

 :lol:

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Problem z przetwornikami
« Odpowiedź #13 01 Gru, 2013, 11:32:36 »
Pomalować cavity farbą grafitową, albo wykleić folią miedzianą. I podłączyć masę do ekranu.

Tylko folia miedziana, nic innego nie nadaje się do ekranowania cavity.

Zasadniczo gówno prawda. Wiesz dobrze, że dowolny przewodnik może posłużyć za ekran.
Zasadniczo to wykonaj dobre, pewne i stabilne połączenie cienkiej luźno napryskanej warstewki grafitu z masą układu, panie teoretyk. A połączenie musi być solidne i dawać dobrą przewodność CAŁEGO ekranu, bo jak pewnie wiesz, każdy przewodnik ''nie będący masą'' wjebany w pobliże kabelków hot tylko pogarsza sytuacje. Zapewne wiesz też jak zachowuje się ekran łączący się niestabilnie z masą, w praktyce podłączający się do niej i odłączający w sposób randomowy.
Jeśli nie wierzysz, zawsze można włożyć ołówek do kontaktu.
I co ten jeden ołówek niby da?

Zresztą, zamiast pierdolić weź miernik, kilka różnych sprejów z grafitem dostępnych na rynku, wykonaj pełnowymiarowe próbki i sprawdź jak zmienia się rezystancja w zależności od sposobu ''malowania''. Grafit, jak pewnie dobrze wiesz, przewodzi znośnie w warstwach, chujowo pomiędzy. W farbie masz go w postaci rozjebanej na kawałki, które stykają się w przypadkowy sposób w przypadkowej orientacji przestrzennej. W efekcie masz cośtam przewodzącą powłokę ale obok przewodności typowych metali to to nie leżało. No i nie ma opcji aby wykorzystać taką powłokę do jakichkolwiek uproszczeń w prowadzeniu masy.

Właśnie dlatego też wybieram miedź zamiast amelinium, które przewodnością dużo się nie różni, z którego ekran po właściwym (choć dużo bardziej pracochłonnym) wykonaniu spełnia swoją rolę równie dobrze. Miedź ułatwia montaż, nie trzeba łączyć każdego fragmentu z osobna przy pomocy kabelka z podkładką i wkrętu, tylko wystarczy wszystko polutować w jedną solidną puszkę i większość połączeń masy puścić przez nią, pamiętając o kolejności i niedublowaniu się połączeń. W miedź z klejem przewodzącym nie wierzę. Wszelkie kleje na taśmach samoprzylepnych tracą właściwości z czasem, poza tym przewodzący polimer i tak nie dorówna właściwościami zwykłemu, dobrze wykonanemu lutowi ze zwykłej, zakazanej przez przygłupów z unii europejskiej, cyny ołowiowej.
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
3930 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2008, 12:44:42
wysłana przez hofiman
15 Odpowiedzi
7831 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2009, 20:13:25
wysłana przez Musza
18 Odpowiedzi
9732 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2008, 19:41:14
wysłana przez johnny_ibz
4 Odpowiedzi
2547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2008, 23:43:01
wysłana przez sic
10 Odpowiedzi
7645 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2009, 10:52:22
wysłana przez Musza