Autor Wątek: Wymiana strun - a jednak po 10 latach gry na gitarze pojawiają się problemy ;)  (Przeczytany 11247 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Tak sobie teraz wymieniam struny i nachodzi mnie myśl. Bo coś tam dużo tego słyszę, żeby wszystkich nie ściągać naraz etc, a ja sobie nie wyobrażam inaczej.
Robię tak, że ściągam wszystkie, czyszczę mostek, pickupy, deche, podstrunnice smaruje jakimś miziadłem, czekam aż wyschnie i zakładam struny.
I ja nie wiem czy w końcu działam destrukcyjnie na to wiosło czy jest okej? Jak to dokładnie powinno być?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
A co w tym złego, że wszystkie naraz sie sciąga??
Ja od zawsze robie tak jak Ty i nie zauważyłem, żeby z gitarą bylo coś nie tak ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Masę osób twierdzi, że od tego się gryf wykrzywia i po jakimś czasie juz zaczyna wyraźnie nie stroić.
Nie wiem ile w tym prawdy.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
A stroisz każdą strunę zaraz po nałożeniu? :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Napinam tylko tyle żeby nie zaplątać się przy zakładaniu kolejnej. To jest istotne?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
ja z koleji 1 raz słysze że to może jakkolwiek wpływać na gryf.nigdy nie praktykowałem jakiś dziwnych pogańskich zwyczajów z pojedyńcza wymianą strun :o
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Ja tam na wszelki słuczaj praktykuję pojedyncze destrunowanie
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
tutaj przykład z forum http://forum.sevenstring.pl/gitary-barytonowe-i-inne/problem-z-gryfem-skala-28'/

w każdym razie coś się stało ;)

Ogólnie słyszałem różne opinie. Ale warto podejść do tego wszystkiego z rozsądkiem - jak mam struny 9 i dwa pręty, to nic się nie powinno stać. Ale jak mamy jakieś druty i pół pręta, to może być różne...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Taa, tylko że w tamtym temacie to gryf został bez strun na 12h...

Ja tak robie jak Ty Dex i nic sie nie dzieje. Jak inaczej normalni czyscić podstrunnice? Oczywiscie da sie, ale utrudnione to poważnie...

Poza tym, jak lutnik robi szlif to też ściaga wszystkie struny :)
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2008, 07:56:03 wysłana przez Invivo »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Wiesz Invivio ja robię też tak, że ucinam wszystkie, czyszczę, konserwuję itd. i zakładam struny. Nawet jak kilka razy konserwuję podstrunnicę, bo wchłania olej, to i tak trwa to zwykle nie więcej niż 2h. Nie zauważyłem, żeby działo się coś dziwnego.
Jakiś czas temu była taka psychoza, że jak się ściągnie wszystkie struny, to gryf się poskręca i po gitarze. Mnie ona też dotknęła i wymieniałem pojedynczo....
Gdzieś wypowiadał się jaki pracownik EB, czy jakiegoś innego producenta, a może jakiś lutnik, że nie ma obaw, żeby ściągać wszystkie struny (może nawet na ss był cytat?).
Psychoza minęłą i nic się nie dzieje. Jednak przezornie nie zostawiłbym gitary bez strun na jakiś dłuższy okres czasu.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
i tak trwa to zwykle nie więcej niż 2h.
No u mnie z połowę tego czasu najcześciej :) W każdym razie niedługo.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
i tak trwa to zwykle nie więcej niż 2h.
No u mnie z połowę tego czasu najcześciej :) W każdym razie niedługo.

Pisałem o zdarzeniu maksymalnie pesymistycznym ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
5303 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2011, 16:33:13
wysłana przez Jakub0765
11 Odpowiedzi
33899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2011, 07:19:58
wysłana przez pivo
5 Odpowiedzi
2352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2012, 20:22:41
wysłana przez sinquestsound
6 Odpowiedzi
2032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2020, 22:01:45
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
1085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2021, 00:54:03
wysłana przez SolarisP