Autor Wątek: Fender Strat - podróba, czy nie - PILNE!  (Przeczytany 5647 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Fender Strat - podróba, czy nie - PILNE!
« 21 Lis, 2013, 16:32:26 »
http://allegro.pl/show_item.php?item=3712029515
Zalicytowałem, nie spodziewając się wygrać, a jednak wygrałem i zewsząd nachodzą mnie wątpliwości, czy nie wdepnąłem w podróbę/składaka:
- modele 27-4200 miały zupełnie inny mostek, ale przeczytałem w necie, że sporo osób zmieniało go na Floydy, więc jeszcze to jest w granicach logiki
- maskownica na 100% musiała być zmieniana, bo stockowo EMG mają tylko sygnatury Roota, no i oczywiście gałki potencjometrów wyglądają dziwnie
- wszystkie contemporary straty, jakie znalazłem, mają monolityczne, metaliczne kolory, wiem że Japońskie Fendery mają często takiego foto flame'a dlatego bezrefleksyjnie zalicytowałem, teraz jestem w kropce
- http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/37/12/02/95/3712029515_3 na zdjęciu numeru seryjnego widać po przybliżeniu szum w okolicy napisów, nie wiem, czy nie był cyfrowo doklejany...
- seria P była produkowana w latach 1993/1994, koleś pisze, że gitara jest z 1991

Teraz pytanie do osób lepiej zorientowanych ode mnie: Czy to jest podrasowany oryginał/inny model, niż jest to napisane w tytule, składak, czy podróba?

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 837
Tez o nim myslalem...ale nie bylem do konca pewien czy z nim wszystko ok.


Kurwa...wez teraz kupuj gitare...

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Moim zdaniem jest to podróba. Bo nie widzę dziur po maskownicy z tyłu gitary a jak wiadomo oryginalny fender ma srodkowe dziury po śrubkach nie symetryczne do siebie wywiercone. Po za tym moje wątpliwości wzbudza również flame z tyłu i z przodu, z tego co wiem fender nie robił czegoś takiego w swoich gitarach, jednak mogę się mylić. No i wyfrezowany otwór pod floyda to też takie nie fenderowe jest:)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Gizmi zapytaj na gitara.pl tam same spece od takich gitar. Byc może dowiesz sie nawet imienia tego co to składał ;)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Moim zdaniem jest to podróba. Bo nie widzę dziur po maskownicy z tyłu gitary a jak wiadomo oryginalny fender ma srodkowe dziury po śrubkach nie symetryczne do siebie wywiercone. Po za tym moje wątpliwości wzbudza również flame z tyłu i z przodu, z tego co wiem fender nie robił czegoś takiego w swoich gitarach, jednak mogę się mylić. No i wyfrezowany otwór pod floyda to też takie nie fenderowe jest:)
A do czego chciałbyś tę maskownicę przykręcić? Przecież tam jest Floyd Rose więc tradycyjna maskownica odpada.
Gizmi, biorąc pod uwagę cenę wiosła, to na sam osprzęt by nie starczyło, a wiosło wygląda na serio zacnie, więc nie rozpaczałbym na zapas.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Zastanawiam się czy to nie jest jednak seria fotoflame. Z tego co wiem to wersje oczywiście MIJ, a nie linie pomocnicze w Korei miały flame i z tyłu i z przodu. Występowały też w opcji HH i z floydem, ale oczywiście nie na EMG;)

Natomiast serial rzeczywiście dziwnie wygląda.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Zdaje się, że Fendery Starty Fotoflame miały odpowiednią adnotację na główce z przodu - nasmarowane "with custom body" lub coś podobnego. Tak jak na tej stronie w 1962 Reissue Wine Red 1995 MIJ Stratocaster Foto Flame oraz w tym 1996 Blonde 62 Reissue.
http://xhefriguitars.com/page7.html
Poza tym ten flejm z tyłu korpusu nie pasuje.

Może części oryginalne, ale wszystko wskazuje na składaka z selekcjonowanego gryfu i sezonowanego w szufladzie osprzętu ;)
weimar guitar gently weeps

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Hej, miałem takiego strata (made in Japan, Floyd, humb przy moście), pupy i pickguard nie oryginalny, natomiast miałem oryginalnie z FR - i na zdjęciach wygląda to ok. pickguard zmieniony pod pupy, ja szczęśliwie zmieniałem tylko humba na jakieś Dimarzio. Tak czy siak - mogę poprosić o jakieś foty kumpla który kupił ode mnie tego floyda w '98 bo ma go nadal. Jak co to daj na PW znać.
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2013, 15:11:25 wysłana przez y »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Dzięki wszystkim za inicjatywę, na zadane przeze mnie pytania otrzymałem takiego maila(podaję tylko istotny wycinek):

Cytuj
Co do Pana pytań, postaram się odpowiedzieć najlepiej jak umiem - proszę tylko wybaczyć jeśli coś będzie bardzo uproszczone jako, ze nie jestem w 100% obyty w temacie, a gitara byla zakupiona do nauki.
 
1. Nie modyfikowałem nic. Gitarę odkupiłem w dokładnie takim samym stanie od poprzedniego właściciela.
2. Nie moglem znaleźć dokładnego modelu, ale ma Pan racje, seria P to rok produkcji 93-94, trochę wcześniejsza,
    oczywiście Japan - numer seryjny P518948
3. Mostek to Floyd Rose - oryginał. Tremolo napisałem jako nazwę zastępcza, chodziło od początku o floyd rose, ktoś zwrócił mi uwagę parę godzin przed końcem i nie zdążyłem zmienić opisu.
 
Mogę na pewno zapewnić o idealnym stanie samego wiosła. Jak w opisie - oddałem specjalnie na regulacje i przegląd do lutnika gdyby moje krzywe palce coś zepsuły, przegląd wyniósł mnie 250 zl wiec to już z głowy.

Śmierdzi mi to na kilometr... Ustawianie gryfu za 250 zł?

@drozdu W sumie wykończenie tego strata wygląda identycznie jak jednego tele z tej stronki, którą podesłałeś, co pozytywnie nastraja, że korpus też prawdopodobnie jest od jakiegoś Fendera.

@y Bardzo bym prosił, już smaruję PW ;)

Jak myślicie, wycofać się z aukcji, bo fake, czy zaryzykować?

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
potwierdź ze sprzedającym, że jak nie halo to zwracasz.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin


[/quote]
A do czego chciałbyś tę maskownicę przykręcić? Przecież tam jest Floyd Rose więc tradycyjna maskownica odpada.
Gizmi, biorąc pod uwagę cenę wiosła, to na sam osprzęt by nie starczyło, a wiosło wygląda na serio zacnie, więc nie rozpaczałbym na zapas.
[/quote]
No wyjaśnij mi w takim razie kolego jakim cudem w fenderze black top z floydem jest tradycyjna maskownica ?
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
5520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2008, 00:56:55
wysłana przez g-zs
39 Odpowiedzi
16472 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2010, 16:42:13
wysłana przez Dexterek
9 Odpowiedzi
4678 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2013, 14:11:51
wysłana przez samuraj_jack
24 Odpowiedzi
7429 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2015, 14:53:06
wysłana przez Stachu
2 Odpowiedzi
1408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2015, 07:31:25
wysłana przez Skibodeptak