Autor Wątek: Usunięcie tła i zostawienie samego wokalu  (Przeczytany 1781 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Usunięcie tła i zostawienie samego wokalu
« 17 Lis, 2013, 21:09:52 »
hejka

naszło mnie żeby sobie zrobic jakiś cover. O ile ogarnę wszystko od gitar, przez perkę po jakąś tam elektronikę/sample/etc, to wokal jest ponad moje możliwości. Chciałbym w takim razie skutecznie wyciąć tło muzyczne z oryginału i zostawić sobie sam wokal. I zaczynają się schody, bo siedzę, kombinuję i nie wychodzi mi to tak jakbym chciał.
Próbowałem z nałożeniem ścieżki instrumentalnej z odwróceniem fazy, jednak wersja instrumentalna (jedyna w internetach) zbytnio odbiega jakością od dostępnych wersji i dupa z tego wyszła. Próbowałem zabawę eq, ale nie było to dla mnie satysfakcjonujące, bo zbytnio było słychać podkłąd (zwłaszcza perkusyjny). Jakieś pomysły jak skutecznie (czym) wywalić podkład?
B ( o ) ( o ) B S


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
no włąśnie staram się ominąć temat co to, bo to równie wstydliwe jak rzeżączka u dziewicy :D W każdym razie blizej temu do repertuaru disneja niż czegokolwiek innego :D
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
jeśli szukasz jakiegoś popularnego "hiciora" to klepnij sobie to co chcesz i acapela lub acapella dopisz. Zauważyłem, że na forach anglojęzycznych używają przez jedno l.

Przykład:


I moja ulubiona przeróbka :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
13561 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2011, 14:43:49
wysłana przez Drevniak
12 Odpowiedzi
9003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2009, 22:04:39
wysłana przez hofiman
8 Odpowiedzi
5749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2011, 19:52:40
wysłana przez Aschman
20 Odpowiedzi
11293 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2011, 19:38:17
wysłana przez Sulphur
4 Odpowiedzi
2345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2012, 14:35:20
wysłana przez crowley