Autor Wątek: Dark Days - Broken Waves playthrough video, Mayones Legend TEST  (Przeczytany 9246 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Siema,

Wrzucam playthrough kapeli w której mam przyjemność od czasu do czasu pograć. Całość jest wyprodukowana, zaaranżowana i zmontowana przeze mnie, a wraz z nieswoim Mayones'em Legend okupuję lewy kanał. Na prawym możecie usłyszeć popularnego Flame Signum z sh-6 pod mostkiem. Choć gdzieś na forum już poruszałem ten temat, ale przypomnę, że ślady ze stockowym PAFem się do niczego nie nadawały i nagrania zaczekały na sh-6, który dał baaardzo dużo temu patykowi. Jakby ktoś skakał po fragmentach (... to prawdopodobnie i tego nie przeczyta) i nie dojrzał prezentacji w intro to dodam, że można też usłyszeć Kempera w akcji (również i na basie).

Chyba wszystko od strony technicznej. Jeśli komuś podoba się kawałek to wkrótce chłopaki opublikują go na swoim facebookowym fanpage'u i youtube w wersji z wokalami. Teraz czekam skulony na krytykę ;)

« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2013, 11:38:08 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Franq

  • Gość
Fajne. Niezły montaż, całkiem spoko brzmienie całości.

Czepiamy się ? ;)
Spoiler

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
intro trochę przydługie, melodie trochę za cicho (na początku szczególnie), gitary miejscami za bardzo się różnią w panoramie

Intro to ich intro koncertowe, więc zostawiłem całe z oczywistych przyczyn. Melodia na początku jest celowo za cicho bo JEST CHUJOWA, a na ostatni zarzut nie mam wytłumaczenia - zjebałem ;)

Dzięki man za komentarz i ocenę! Zazwyczaj leciałem na 3jkach, więc jest dobrze ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Franq

  • Gość
Bo ogólnie jest dobrze!  ;D

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Fajneee. Faktycznie, tak jak Franq napisał, melodyjki trochę cicho i miejscami rozjazd w gitarach, ale ma to swój urok - słychać że gitarzysty grały, a nie guitar pro. ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Fajneee. Faktycznie, tak jak Franq napisał, melodyjki trochę cicho i miejscami rozjazd w gitarach, ale ma to swój urok - słychać że gitarzysty grały, a nie guitar pro. ;)

Miałem przed sobą DI, całkiem przyzwoicie, ale wciąż po ludzku nagrane i stałem przed decyzją czy edytować czy nie. Doszedłem do wniosku, że poprawię tylko kilka ważnych dla jebnięcia PMów, żeby całość miała trochę życia. Z tego miejsca pragnę podziękować Dominowi, który pod koniec mixów posiedział ze mną i wspólnie szukaliśmy miejsc gdzie można "zepsuć" dość sterylny mix, żeby dodać mu więcej wiarygodności i wrażenia live :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Produkcyjnie zacnie , muzycznie tak se, melodyjka faktycznie taka jak ją opisałeś. Bas mi sie podoba jak go słychać i jak gra

Offline Franek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Fajne, kojarzy mi się trochę z Alice in Chains(jakby Nutshell w wersji metal).

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Bardzo fajnie! Też skojarzyło mi się miejscami z takim mocniejszym Alice In Chains.
No i w końcu jest jakaś melodia, a nie tylko randomowe zera w rytm takiej samej centrali.
Bardzo piątka.

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Dzięki Wam za komentarze. Cieszę się, że wrażenia są raczej pozytywne. Powiem Wam, że od Tolka dostałem nawet ścieżki wokalu 4fun... czad :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Proste, że się podobało! Kibicuję temu wałkowi od kiedy pierwszy raz go usłyszałem i jestem pod wrażeniem pisarstwa, grarstwa i miksiarstwa.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Kiedyś jak wrzucałem teledysk swojej kapeli to ktoś mi zarzucił, że szpanujemy sprzętem (choć nikt tego nie zamierzał. Jakoś po prostu parę razy ESP przeleciało przez kadr i tyle). W każdym razie tutaj jest ewidentne szpanowanie sprzętem aż oczy bolą ;D Ale w sumie ch*j mnie to boli ;) A numer brzmi fajnie i czekam na wersję z wokalem.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Good shit! Robisz progres Musza pod względem produkcyjnym. Jeszcze teraz delikatnie 'oczyścić' miks i będzie super, choć i tak jest już dobrze :) Muzycznie zacnie, czekam na następne numery.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Kiedyś jak wrzucałem teledysk swojej kapeli to ktoś mi zarzucił, że szpanujemy sprzętem (choć nikt tego nie zamierzał. Jakoś po prostu parę razy ESP przeleciało przez kadr i tyle). W każdym razie tutaj jest ewidentne szpanowanie sprzętem aż oczy bolą ;D Ale w sumie ch*j mnie to boli ;) A numer brzmi fajnie i czekam na wersję z wokalem.


bo to nie teledysk kapeli tylko playthrough połączony z testem gitar... więc tak z grubsza to o to chodziło man ;D

Good shit! Robisz progres Musza pod względem produkcyjnym. Jeszcze teraz delikatnie 'oczyścić' miks i będzie super, choć i tak jest już dobrze :) Muzycznie zacnie, czekam na następne numery.

Dzięki! Co do mixu to widzisz - właśnie oczyszczony mix brudziłem, jak wcześniej napisałem. Dasz wiarę, że wywaliliśmy pogłos blach ponad blachy, a z Dominem szukaliśmy mułu w stopie, żeby go trochę dodać? serio ;D
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2013, 16:34:15 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
Wolałbym posłuchać całości z wokalami, ale rozumiem, że początek "inspirowany" kawałkiem Insomnium - The Killjoy?


E: Ale brzmienie gitar mi się podoba :) Basu kopiącego dupsko tylko brakuje.
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2013, 11:25:25 wysłana przez Badyl81 »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Wolałbym posłuchać całości z wokalami, ale rozumiem, że początek "inspirowany" kawałkiem Insomnium - The Killjoy?

Całość z wokalami będzie, ale dopiero na EP. Teraz to taki teaser promocyjny połączony z testem wioseł. Komu się to spodoba, to i całej EP posłucha jak się pojawi... oby.

Mam nadzieję, że mieści się w ramach inspiracji. Wczoraj jeden z facebookowych komentarzy dopiero mnie z tym bandem zapoznał i trochę się teraz podśmie chuje z drugiego gitarzysty, owego riffu stworzyciela ;)

Cieszę się, że gitary się podobają. Czego w basie brakuje? Dasz radę jakoś opisać?
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2013, 12:16:06 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Wolałbym posłuchać całości z wokalami, ale rozumiem, że początek "inspirowany" kawałkiem Insomnium - The Killjoy?


Widzę, że nie tylko ja to zauważyłem :p

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Wow, naprawdę zajebiście to brzmi. Strasznie fajne ;)

Pompka na perkusji nie wiem czemu ale skojarzyła mi się z montażem bębnów na nowych Decapach. wtf is wrong with me

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Wow, naprawdę zajebiście to brzmi. Strasznie fajne ;)

Pompka na perkusji nie wiem czemu ale skojarzyła mi się z montażem bębnów na nowych Decapach. wtf is wrong with me

<3

tak sobie słucham i faktycznie stopka podobnie pompuje, w ogóle sampel podobny. Szkoda, że cała reszta nie daje jak u nich :P
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory

Cieszę się, że gitary się podobają. Czego w basie brakuje? Dasz radę jakoś opisać?

Dam radę. Wsłu chuje się bardziej i stwierdzam, że mi w ogóle basu brakuje. Jak tam jest, to jest na tyle delikatny albo przykryty gitarami, że nie jestem w stanie stwierdzić czy tam jest czy etam.   :facepalm:

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163

Cieszę się, że gitary się podobają. Czego w basie brakuje? Dasz radę jakoś opisać?

Dam radę. Wsłu chuje się bardziej i stwierdzam, że mi w ogóle basu brakuje. Jak tam jest, to jest na tyle delikatny albo przykryty gitarami, że nie jestem w stanie stwierdzić czy tam jest czy etam.   :facepalm:

Posłuchaj riffu w 2:00 - jeśli tam nie słyszysz basu to zwyczajnie twój odsłuch nie jest kompatybilny z częstotliwościami basu :P

patrz jak można to diametralnie inaczej odebrać:
Bas mi sie podoba jak go słychać i jak gra
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
No to chyba ten bas nadaje na częstotliwościach delfinów albo innych wielorybów, bo nie słyszę ;) Wole taki jak gdzieś w wątku obok zaserwował Omson, choć to deczko inna muza i z kolei tam basu nieco za dużo :)

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
Produkcja, klip, otoczka - git.
Muza - imo słabo, niestety.
mniut i piah

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Produkcja, klip, otoczka - git.
Muza - imo słabo, niestety.

Gdzie tam słabo - fajne granie, tylko szkoda, że melodie tak cicho (proste no cóż, ale bardzo pasują). :D

no niestety nie każdemu się podoba, ale fajnie, że większości (by far) jednak tak. Dla mnie osobiście to i tak ocena produkcji jest najważniejsza. Dzięki Dale, Isu i oczywiście wszystkim wcześniej za komentarze :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A mi się podoba  :) Jakoś tak nie argumentując, ale macie ode mnie szacun, troszkę wyrównać miks i będzie szał ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 22:55:14
wysłana przez Pan Sinner
41 Odpowiedzi
25602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 14:44:13
wysłana przez MrJ
7 Odpowiedzi
3497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 22:09:01
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
2681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2014, 18:02:48
wysłana przez kempas
0 Odpowiedzi
1300 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2016, 20:33:32
wysłana przez delaa