Autor Wątek: [NAD] KPA Kemper Profiling Amplifier  (Przeczytany 30779 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
@ sinquestsound, pisałem Ci, z bugery wyciskałeś 600% normy, albo znalazłeś na nią dobry sposób. Tutaj też tak można, tylko musisz ten sposób znaleść. Swój. Odpada Ci problem rigu na żywo, bo potrzebujesz tylko reampować - i pod tym kątem badaj temat. Pojedyńczy ślad jest tylko surowcem - efektem reampu, ale wkładasz to w miks i w miksie ma to gadać i ładnie siedzieć. Odsłuchiwanie śladu solo... no można, tylko i tak - gada to dopiero w miksie.
Taaaaaaaak! 100% zgodności ;)

@Radek M masz Kempera? Ile wzmaków nagrywałeś? nie ogrywałeś, nagrywałeś? Ile kapel zmiksowałeś? Czy to że ja mam Kempera nagrałem wiele wzmaków i kapel sporo zmiksowałem czyni ze mnie znawcę tematu? Wcale nie - ale daje mi podstawy do głoszenia swoich subiektywnych opinii z którymi można lub nie się zgadzać. Ze swoimi przemyśleniami, popartymi zawsze ale to zawsze samplami audio,miksami,wykresami,zestawieniami. Nigdy nie zabieram głosu w tematch z którymi nie mam/miałem do czynienia. PODKREŚLAM RAZ JESZCZE TO JEST MÓJ PUNKT WIDZENIA.

Cytuj
Po trzecie tu i tam piszesz o "jebaniu cyfrą" - kierwa, to jest tak samo głupi termin jak "ciepło lampy"
zgodność w 100%, ja bym dorzucił jeszcze brzmienie interfejsów w cenie do 3 tys, preampów itd... ;) Mój błąd - użyłem słowa "jebie" co się źle kojarzy. Opisałem już z czym mi ten termin się kojarzy:

- inny charakter przesteru,
- ostrzejsza górka,
- większa kompresja sygnału,
- zbyt sterylne brzmienie,
- inne dolne pasmo gitar,

To wszystko w odniesieniu do RAW tracków!

Te przykłady co wkleiłeś znam, zwłaszcza ten Kemper/Mesa (ja nie słyszę różnicy) te i inne filmy przekonały mnie właśnie do Kempera! I dalej uważam że było warto! Są też filmy na których tą różnicę słychać/widać a co słychać i widać to właśnie to co wypisałem powyżej w punktach: Końcówka filmu i w miksie i raw tracki - słyszycie o co mi chodzi? Ja nie mówię że to jest złe/dobre ja mówię że to słychać! Tak samo jak na filmie  VHT od Muszy (pozdrawiam ;))



Co do Twojego filmu z Marshall MS-2 Metal Clip gada bardzo fajnie i tak się składa że robiłem też reampa tych śladów na Mesie (mi bardziej żre Mesa - znowu kwestia gustu)



Co do brzmień gitar to może wkleję to co ja lubię (lubię Peaveya  jego charakter brzmienia) no i jak widisz wszytko co kręci Andy Sneap (dlatego mi brzmienie Mesy po prostu nie odpowiada - napisałem że to zły wzmak gdzieś?)







A teraz na zakończenie czy moglibyśmy porozmawiać o tej próbce ktrą specjalnie min dla Ciebie przyygotowałęm? Be czepiania itd... po postu jak ludzie/muzycy? chciałbym poznać wasze opinie i odczucia?

Wlacz osadzony player soundcloud


Pozdrawiam,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
100 Odpowiedzi
57566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
111 Odpowiedzi
69298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas
37 Odpowiedzi
9094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2014, 17:48:15
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
4305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2014, 12:25:30
wysłana przez Dale Cooper
15 Odpowiedzi
5619 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 19:36:03
wysłana przez Nightmarishreaper