Autor Wątek: Jakie pickupy? Czy mix pomiędzy dwoma firmami jest dobrym rozwiązaniem?  (Przeczytany 14574 razy)

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Witam drogich forumowiczów!

Jestem już zmęczony aktywnymi, stockowymi przetwornikami w moim Ibanezie RGA8. Posiadam PODa HD Pro i nie jestem w pełni usatysfakcjonowany brzmieniem jakie otrzymuję. Mój kumpel na tym samym presecie, który zrobiłem jakiś czas temu osiągnął 5 razy lepsze brzmienie po nagraniu bez post-processingu (używając Ibaneza RG7 z innymi przystawkami niż ja, na tych gównianych stockach...
Szukam jakichś zacnych przystawek do przesterowanego Dżętowania, ale gdy trzeba to również być zadowolonym z czystego brzmienia. Coś klarownego z dobrym środkiem, górami i nie za dużym basem.

Na początku myślałem o EMG 808x tych, których używał sam Tosin Abasi z Animals as Leaders. Mimo wszystko po dłuższym namyśle, to poszedłbym chyba w pasywy  i być może w mix pomiędzy dwoma różnymi firmami.

Myślałem o:

Bridgowej przystawce - Seymour Duncan Distortion

Neckowej przystawce - Dimarzio D-activator

Myślałem o takim połączeniu, ponieważ słyszałem w akcji Seymour Distortion i brzmią bardzo ładnie, ale czy nie będzie za dużo przesterowania na czystym w neckowej pozycji? Dlatego myślałem, że na rytmiczną w pozycji mostkowej Ditortion będzie odpowiedni a na necku Dmarzio, który też jest zachwalanym pickupem.

Powiedzcie co sadzicie o tym połączeniu i czy nie będzie dużych skoków głośności pomiędzy jednym a drugim pickupem z dwóch różnych firm? Wolałbym się wywiedzieć dokładnie niż kupić coś z czego nie będę zadowolony ;)

Pozdrawiam!
Meshuggah!!!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Kolejny z przekonaniem że djent płynie ze sprzętu? :P

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Meshuggah!!!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Kolejny z przekonaniem że djent płynie ze sprzętu? :P
Na pewno z edycji :P
Co do pipaków to nie próbowałe takiego miksu natomiast Abasi tera gra na ajonajzerach to moze te ?

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Oj tak definitywnie z mixu :P Chociaż ciulowe pickupy nawet na aksie ef iks będą brzmieć ciulowo, więc moim zdaniem to podstawa ;)
Meshuggah!!!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Oj tak definitywnie z mixu :P Chociaż ciulowe pickupy nawet na aksie ef iks będą brzmieć ciulowo, więc moim zdaniem to podstawa ;)

Oj tam oj tam.  Na axe nawet mi się udało dobrze zabrzmiec wiec nie grzesz ;-)

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Meshuggah!!!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Meshuggah!!!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
;)

Taki mały trolling mi się włączył, wybacz :)

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Ciężko będzie, ale damy rade :P
Meshuggah!!!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Co masz na myśli? ;)

w dużym skrócie - djent to technika grania, a IMO sprzęt dedykowany do djentu to bzdura, na każdym ogarniętym metalowym rigu ukręcisz warunki do dż dż.
w sumie nie dziwię się niechęci do prostowania tej opinii, nie sądzę by takiemu np. BKP zależało na zmniejszeniu sprzedaży świetnych pickupów, ale kupowanych przez ludzi chcących właśnie bździągać ;) a taki Lundgren? mam wrażenie, że nikt by o nich nie słyszał, gdyby nie grało na nich Meshuggah. djent jest falą, na którą wskoczyło dużo marek i trzeba być tego świadomym. ale nawet nie zaczynajmy znów tego tematu, jeżeli chcesz poczytać o czymś podobnym to poszukaj sobie tematu o nowych Illuminatorach Petrucciego, przetoczyła się niezła gównoburza.

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Z całym szacunkiem, ale Djent nie jest techniką grania. Jest to onomatopeja określająca dźwięk, który zostaje wydany po uderzeniu przytłumionych strun. W Djencie/prog-metalu/Mathmetalu (czy jak inaczej chcesz nazwać ten podgatunek) używa się mnóstwo technik, jak chociażby obustronne kostkowanie czy tapping itd. - to są techniki.

Co prawda, w 21 wieku pieszczotliwie nazywamy muzykę Djentem, w której słyszymy nisko przestrojone gitary, synkopy, powalone, lub nie rytmy. Prawdą jest również to i zgodzę się z Tobą, że na większości sprzętu ukręcimy nasze kochane "dż dż" i ja nawet na swoim ukręcę "dż dż", ale jak już napisałem "nie jestem w pełni usatysfakcjonowany brzmieniem jakie otrzymuję" i doskonale wiem, że wina leży po stronie przetworników.

Napisałem, że szukam odpowiednich pickupów do Dżentu bo ostatnio tylko to mi siedzi w głowie, mogłem napisać po prostu "Metal", ale po co skoro na hasło "Djent", pierwszą myślą, która wpada do ludzkich głów jest - Lundgren, EMG, Dimarzio i co tam jeszcze człowiek stworzył... Tosin Abasi, Fredrik Thordendal, Periphery, Meshuggah i wszystko inne co związane z tym brzmieniem i stylem.

Bez żadnych spięć i zbędnego nadinterpretowania tego co napisałem zachęcam do odpowiedzenia na nurtujące mnie pytania.

Pozdrawiam :)


Posty połączone: 08 Lis, 2013, 00:39:44
A tak w nawiasie Lundgren jest Szwedzką firmą, a jak wiesz Meshuggah też jest z tamtych stron. Więc mimo wszystko Fredrik Thordendal był jednym z pierwszych, który użytkował te zacne pickupy ;) Każde marki są z czegoś znane, i w tym wypadku, to akurat cieszę się, że to właśnie Meshuggah reklamuje tak świętną firmę!
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 00:39:44 wysłana przez Ledjent »
Meshuggah!!!


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Kurwełe na Black Dogu i Mule wychodzi dobry bździąg więc i hujgejnowe pipaki nie są konieczne ;D
Kurwa teoretyki jebene, nawet do zerojedynkowej patatajni dorobio ideologie ;D

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Ja mam SHB-1 bridge i Tesla AH-3 Nexk i bardzo ładnie razem grają za wyjątkiem środkowej pozycji.
Tyle w temacie pickupów różnych firm w jednym wieśle.
Co do gatunków się nie wypowiadam bo takie gadki są zjebane :P

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


Jestem już zmęczony aktywnymi, stockowymi przetwornikami w moim Ibanezie RGA8.

A może Aluma Deathbar?

http://www.lacemusic.com/Deathbar.php

« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2013, 10:09:49 wysłana przez OMSON »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
BKP - Painkiller lub Aftermath
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Gdyby kolegę zdecydował sie na Lace biegnę uprzedzić ze grając live można mieć kłopoty ze sprzeganiem, nie mniej dżwięk wyrównany, fajne ziarno, ogólnie super, do studia i na kanapę ;)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Gdyby kolegę zdecydował sie na Lace biegnę uprzedzić ze grając live można mieć kłopoty ze sprzeganiem, nie mniej dżwięk wyrównany, fajne ziarno, ogólnie super, do studia i na kanapę ;)

sprawdze organoleptycznie w przyszłym tygodniu ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Mimo wszystko po dłuższym namyśle, to poszedłbym chyba w pasywy  i być może w mix pomiędzy dwoma różnymi firmami.



Ja tylko zasugeruję, że łączenie pickupów 2 różnych marek, to nic zdrożnego... Tym bardziej, że nie chcesz mieszać pasywu z aktywem. Jeśli podoba Ci się brzmienie konkretnych modeli Seymourów i DiMarzio, to bierz (ja np jestem bardzo zadowolony z połączenia Seymoura SH-13 z Entwistle Nemesis neck w szóstce strojonej do drop A).

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Gdyby kolegę zdecydował sie na Lace biegnę uprzedzić ze grając live można mieć kłopoty ze sprzeganiem, nie mniej dżwięk wyrównany, fajne ziarno, ogólnie super, do studia i na kanapę ;)

sprawdze organoleptycznie w przyszłym tygodniu ;)

A sprawdzaj sobie ;)
m.in z w/w powodu Ola Strandberg wycofał sie z Lace . W sumie Vicolowi udało sie w jakimś stopniu zapanować nad tym mikrofonowaniem ale nie całkiem i dawanie gwarancji na cuś takiego było by szaleństwem, tak czy inaczej popróbujemy jeszcze bo to ciekawe pickupy.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...przewaliłem ogrom pickupów od DiMarzio i Seymoura. Większość do 7 strun. Od wczoraj mam bardzo pozytywne nastawienie do mostkowego Lundgrena M7. Neck'owy mnie nie powalił dlatego ,że ja lubię grać na klarownej, czystej barwie i czasem puknąć jakieś ciepłe solo.

Dla mnie najlepiej brzmiący, neckowy pickup jaki w życiu miałem to DActivator. Z tym, że ja mam mini switch do połączenia szeregowo (solówy)/równolegle(czyste). Problem w tym, że do 8 strun ta wersja pickupa jest troszkę ciemniejsza w brzmieniu.

Akurat mam na półce SD SH6 ale do 7 strun oczywiście. Pickup jest bardzo fajny i jasny, ale jak dla mnie nie ma takiego ataku/jebnięcia jak Tone Zone 7 od DiMarzio.

Szczerze...   ...no nie ma szału w wyborze pickupów do 8 strun.

Nie będzie skoku głośności jeżeli odpowiednio dobierzesz mocniejszy(z większym output'em) pickup pod most.
INTERSTELLAR

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czy ja wiem czy taki ciemny. W tescie ( czyli lansie mondka :P ) czekolady i własnie w tej gitarze 8ki DActivator grał całkiem jasno raz jak na mahoniowe wiesło dwa bez przesady jak na DM.
Jeśli ograniczymy sie do DM SD i EMG to faktycznie szału nie ma jeśli chodzi o 8ki ale jest tyle innych zacnych pickupów ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
27 Odpowiedzi
8901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2010, 17:54:21
wysłana przez Gohes
52 Odpowiedzi
21404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2012, 15:46:03
wysłana przez sebolfr
4 Odpowiedzi
3335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2011, 10:25:40
wysłana przez Zapek
23 Odpowiedzi
11143 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2012, 15:54:55
wysłana przez Lamassu