Autor Wątek: Vicol - Before Beast Invasion  (Przeczytany 10417 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Tomas ma wystarczająco dużo roboty ze swoim zespołem i pracą, a to co robi przy użyciu naszych gitar to już i tak przekroczyło nasze najśmielsze itd.

A dislajki dislajkami, najwiecej zebrał właśnie ten tytułowy numer, chociaż każdemu się zdarza oberwać, nawet w/w Czechowi.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wybaczcie, ale mix kompletnie nieczytelny, słabo to słychać a to podobno test, na Waszym miejscu bym tym się nie chwalił, bo jeżeli to ma być reklama Waszej marki to raczej zniechęca do zakupu. Pomijam perkę która jest sztuczna do bólu, i bass który jest, albo i go nie ma (w sensie, że nijaki), ale samo brzmienie wiosła to padaka. Popracujcie nad śladami, bo pewnie da się z tego zrobić więcej.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Fajne "digi-digi" robi to wiosło przy kostkowaniu.

Filmik fajnie wyedytowany i mało sterylny - taki brud telefonu i jakość half HD jest pożądana w tego typu Vicolu... a nie jakieś tam ugłaskane, nieruchome, djentowe ujęcia ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Ale Ty Radsson pierdolisz głupoty :D Promo sromo :D Przecież to nie są filmy promujące markę  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 13:30:50 wysłana przez Semedi »
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
TO NIE JEST OFICJALNY TEST FIRMY SKERVESEN  i nigdzie jako taki nie figuruje  lub nie miał figurować , jeśli za małe litery powiekszyć sobie samemu ;)

jak napisałem powyżej jest to parcie Vicola na szkło ... i kto mu zabroni ;)


Offline a197

  • Gaduła
  • Wiadomości: 100
TO NIE JEST OFICJALNY TEST FIRMY SKERVESEN  i nigdzie jako taki nie figuruje  lub nie miał figurować , jeśli za małe litery powiekszyć sobie samemu ;)

jak napisałem powyżej jest to parcie Vicola na szkło ... i kto mu zabroni ;)


Ale jest Twoim pracownikiem, pracownikiem firmy Skervesen (jest? nie jest?), i niestety (stety) tak ten filmik będzie się kojarzył.
Rzut kamieniem masz Piotra Łukaszewskiego i Custom 34, może warto zabrać Twoje flagowe modele gitar, zaprzyjaźnionych dobrych gitarników (a są tacy tu na forum) i tam zrealizować filmiki na zawodowych gratach. BKP tez pewnie na taki pomysł by się wyszczerzyło (dołożyło?) z radości.
Marka rośnie w siłe, wizjonerskie gitary (liże się :D ), może warto zadbać o oprawę?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ale jako promo jest odbierany....

... ja nie odbieram, a wydaje mi się, że niektórzy mogą, bo ktoś takie hasło do dyskusji wdarł... no i na pewno dlatego, że "my wiemy" o Vicolu i Skerve ;)

a brzmienie mnie nie kłuje wcale w uszy. Jakby takie było na albumie, albo jakby ten clip był właśnie reklamą to może by tak było. Jako promo twórczości do której chłopaki nawet nie mieli parcia na obraz full HD jest spoko... a Skervesen to zawsze tag, który pomaga promować twórczość - są Ole i Keithy, które swoimi filmikami promują markę i są tacy co marką promują siebie ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Fajne "digi-digi" robi to wiosło przy kostkowaniu.

Filmik fajnie wyedytowany i mało sterylny - taki brud telefonu i jakość half HD jest pożądana w tego typu Vicolu... a nie jakieś tam ugłaskane, nieruchome, djentowe ujęcia ;)

No cudnie to ująłeś ;D

....
Ale jest Twoim pracownikiem, pracownikiem firmy Skervesen (jest? nie jest?), i niestety (stety) tak ten filmik będzie się kojarzył.
Rzut kamieniem masz Piotra Łukaszewskiego i Custom 34, może warto zabrać Twoje flagowe modele gitar, zaprzyjaźnionych dobrych gitarników (a są tacy tu na forum) i tam zrealizować filmiki na zawodowych gratach. BKP tez pewnie na taki pomysł by się wyszczerzyło (dołożyło?) z radości.
Marka rośnie w siłe, wizjonerskie gitary (liże się :D ), może warto zadbać o oprawę?

Pany, na litość kogo tam chcecie , to że wam sie kojarzy to ze Vicol stał sie postacią rozpoznawalną i kojarzoną jest faktem ale nie mogę mu zabronić chodzić w koszulce i grac na gitarach skervesen . Jak sobie to wyobrażasz ?
Tutaj jest tak ale nie ma tego ani na YT na oficjalnej stronie  w naszym kanale. Nosz kurwa przecież to nie zamordyzm.
To by dogadać sie z Custom 34 już dawno załatwione. Zresztą muszę nadmienić iż właściciel studia Sławek Mroczek wraz z Piotrem sami wyszli z tą propozycją więc niejako tego problemu nie ma. Jednakże teraz do tego trzeba ich wolnego czasu, naszego przygotowania i jak sami wiecie zgranie tego to nie jest prosta sprawa. Mamy zaległości produkcyjne lub raczej tzw klęskę urodzaju, i co mi po filmikach promo skoro terminy leżą. Mój wizerunek firmy to najpierw fundamenty później blichtr. Niestety przy zasobach jakie mamy ( w tym ludzkie ) uciągnięcie taki spraw nie należy do najprostszych a chciałbym by wyglądało to jak np testy EMG. Tak przynajmniej ja to widzę

« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 14:11:10 wysłana przez commelina »

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
(...)a chciałbym by wyglądało to jak np testy EMG. Tak przynajmniej ja to widzę


O WŁAŚNIE TO !!!
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline a197

  • Gaduła
  • Wiadomości: 100
Commelina. Ja sobie niczego nie wyobrażam, to Ty jesteś Szefem ;)
Naprawde Skervesenowi kibicuje, udało się Tiobie/Wam bardzo dużo, w tak hermetyczny rynek wbiliście się z wyqrwistym impetem, czas się powoli zakorzenić. Nowe media mogą wiele ale i są bezwzględne.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Radsson jeśli do mnie pijesz to nie łapiesz o co mi chodzi. Niestety zgadzam sie z Tobą w całej rozciągłości, jedynie postaw sie w mojej sytuacji zabroń komukolwiek z firmy, nie wiem wypowiadać sie, robić swoją twórczość ?
Vicol martwi sie o ilośc obejrzeń na jego kanale nie na firmowym . Wielokrotnie próbowałem mu wytłumaczyć iż jego poczynania są kojarzone z firmą i by miał to na uwadze ale tych ograniczeń są tez bariery i nie mogę posuwać sie za daleko. Oczywiście ze główny zainteresowany powinien też to sam rozumieć i tutaj chyba jest główny problem.
Vicol jest jednostką wybitnie niezależną i cenię go takiego jakim jest ( z pominieciem grubiańskich wybryków ) , jest świetnym, ba znakomitym fachowcem ale i czasami jak kazdy ma swoje odpały. Niestety wiem ze musze brać to pod uwagę. On oczywiście, bo wielokrotnie o tym rozmawialiśmy ma na wiele spraw wyjebane i jak był stwierdził bedzie jeszcze więcej blastów  ::) i td itd.
Sugeruję zatem nauczyć sie Vicola ;D

A po za tym nasz Promyk Słońca jest pozerem zła :P
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 14:33:14 wysłana przez commelina »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713


A po za tym nasz Promyk Słońca jest pozerem zła :P

Tak bardzo zła :D :D :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Commelina
Cytuj
Jeśli do mnie pijesz
Akurat najmniej do Ciebie ale dzięki za rzeczową odpowiedź bez personalnych inwektyw bo to właśnie cenię i tak bym chciał dyskutować na tym forum

nie Commelina, Semedi wyróżniony, Mondo to robił klip, Stivo skrytykował, tak więc chyba zostałem tylko ja? ::)

Cytuj
Przepraszam ale po takich postach mam odczucie, że chcecie bawić się we własnym gronie i prawić sobie komplementy a kiedy ktoś napisze, że może nie bardzo coś mu się podoba to no cóż ... nie jest tu mile widziany delikatnie mówiąc.

Ja Cię tu mile widzę, wyrażam tylko jak ja na to patrzę nie oceniając na wyrost Twojego spojrzenia. Internety się czasem trudno czyta, więc rozumiem, że możesz mnie czy innych chłopaków niekiedy opacznie odebrać... ja z tego powodu np. czasem wstrzymuję się z odpowiedziami, albo czytam kilka razy zakładając wiele scenariuszy intencji zawartej treści :D

Cytuj
bawić się we własnym gronie i prawić sobie komplementy a kiedy ktoś napisze, że może nie bardzo coś mu się podoba to no cóż ...

Dodam jeszcze na podstawie tego cytatu, że czasem warto poszukać w worku minusów jakiś plusów i pochwalić za nie, a dobre rady zachować dla siebie, albo na kiedy indziej. Czemu? Tylko i wyłącznie temu, że ktoś poświęca swój czas, pracuje nad sobą i swoją twórczością. Walczy, żeby coś osiągnąć, a zamiast tego mógłby siedzieć na dupie i nie robić nic. No, ale wiadomo, że nie zawsze się wszystko udaje i przyjdzie czas zetknąć się z krytyką. Po jednym cała strona komentarzy spłynie, a innego zdemotywuje/spowolni/zniechęci do dalszej pracy. Nie piszę oczywiście o lizaniu sobie jajek tylko o znalezieniu faktycznych plusów. Wiadomo też, że wymuszone komplementy są równie wkurwiające jak bezpodstawna krytyka.
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 16:51:15 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Ja dodam tylko od siebie, że Vicol ma wyjebane na niuanse brzmieniowe, mają być blasty i nakurw ;)
Wydaje mi się, chociaż mogę się mylić, że Vicol chciał zaprezentować samą kompozycję w dokładnie taki sposób, czyli ma być brud i chaos. To drugie zdecydowanie. Gdyby chciał by było to dokładnie wymuskane, dopieszczone i ogólnie fajerwerki to by było, ale dobrze znam Vicola i wiem jakie ma priorytety oraz priorytety ;)

Nie rozumiem trochę podejścia, że pracownik swoje hobby musi realizować uber pro, bo wszystko co robi jest odbierane jako reklama. Owszem, na tym forum nie jest tajemnicą kto pracuje w Skervesenie, ba, gdyby nie to forum to pewne zdarzenia nigdy by nie miały miejsca, ale dlaczego ciąży na nas brzemię tego, że każde jakiekolwiek nasze nagranie musi brzmieć/wyglądać jak wyprodukowane przez Ricka Rubina? Ja na chwilę obecną mam tylko TonePorta z oprogramowaniem, jakiś automat perkusyjny oraz basowy, do tego moje umiejętności realizatorskie są średnie lub jak kto woli, jestem mocno początkujący i co? Z tego tytułu nie mogę się podzielić ze światem moimi nagrywkami, bo pracuję w Skervesenie i samo nagranie jest nagrane też na Skervesenie?

Ja wiem, że ludzie pokroju Oli E. czy Keitha M. przyzwyczaili Was do pewnego poziomu nagrań, ale ci ludzie nie robią tego za darmo, dodatkowo są to typowo filmy promujące konkretny sprzęt czy ich samych. Ten filmik jedyne co miał na celu to zaprezentowanie umiejętności i kompozycji autora. Jak to się mówi w moich rodzinnych stronach, że piękną reklamą promuje się najczęściej coś kiepskiego ;) My natomiast wolimy zajmować się pierw robieniem gitar, które same się bronią, a potem bawić się w aktorstwo i kręcenie filmów... póki co ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 20:37:52 wysłana przez niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Napisałem w pierwszym poście, że numer zrobiłem dla Vicola, dział to Twórczość Użytkowników, a nie Custom Shop ;) Niemniej faktycznie prosiłem o opinie i szczerze za nie dziękuję, przynajmniej za większość :) Moją znacie, filmik jest jednym z wielu i chwały nam mam nadzieję nie ujmie, a w przyszłości kawałki będą i lepsze i lepiej zrealizowane, a może i nakręcimy typową reklamę promocyjną z Hajzerem, Konradem, czy papieżem.
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 22:00:00 wysłana przez mondomg »

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Thall!!!

Jebłę tracki to jebłę. Na chuj drążyć temat? ;)

A na serio, to dzięki za wypowiedzi, zarówno te pozytywne jak i negatywne. W sumie wypadałoby mi się do nich ustosunkować.

Jak już pewnie wiecie, nie nagrywam kawałków w celu promocyjnym(no może siebie :D ). Robię to dla własnej frajdy, w ramach relaksu, jeżeli w ogóle pojawi się chwila wolnego czasu. Nie widzę powodu aby się z tym kryć. Kadra gitarowa to w dużej mierze gitarzyści, nie przypadkowi Chinole, działający na wąskim odcinku taśmy, nie wiedzący co i w jakim celu robią. Więc pogrywamy sobie, nagrywamy i nikt nam nie każe używać do tego Skervesenów(w końcu wie się najlepiej jak to naprawdę jest zrobione, co nie? A nie, że kupujesz wiesło, nie brzmi, zaczynasz grzebać i znajdujesz milimetrową warstwę kleju w neckjoincie, bo robotnik miał to w dupie). Ekipa z BKP ma swój bluesband, wielu innych producentów sprzętu też sobie coś pitoli, więc dlaczego niby Maciek nie może na fejsie zakomunikować ''Ej, chłopaki ze Skervesena też sobie pogrywają''? Bo brzmienie nie wpisuje się w djentowy wzorzec rasy? Bo kompozycyjnie jest to przegięty zblaściały napierdol? Różnej pojebanej muzyki ludzie słuchają, od Szmaja dowiedziałem się że tym, co biorę za pracę betoniarki załadowanej pokrywkami od garnków, pałują się odbiorcy jakiegośtam nurtu muzyki elektronicznej i nie jest to małe grono.

Jeśli chodzi o brzmienie: kręcę je tak aby MI się dobrze na nim grało i żeby wydobyć w nim to co mi się podoba w odpowiedzi danej gitary. Czy to się zgra z bibliotekami sampli basu i perki to już całkowicie niezależna kwestia, faktycznie dość randomowa. Od pewnego czasu przeorganizowuje sobie system nagrywania. Celem jest oczywiście możliwość wbijania śladów DI, mając za odsłuch brzmienie, które mi pasuje, bez ŻODNEJ skurwiałej latencji.

Jeśli chodzi o kompozycje... Jak się podoba, ok. Jak się nie podoba, też ok. Ale ankiety pod tytułem ''jaki ma być mój kolejny kawałek'' robić nie będę. Jeszcze by się okazało, że musiałbym grać jakieś pedalskie djenty albo rege. :facepalm: Nie i chuj.

Zresztą, jak mi ktoś kiedyś na ty forum napisał, że Hate Eternal ma nudne riffy :facepalm:, to stwierdzam, że serdecznie dziękuję za wskazówki, co jest ciekawe.

Co do oprawy: ok, spoko da się zrobić kącik do bardziej pro nagrań(choć ciągle świeci mi się lampka, gdzie w tej całej wyreżyserowanej szopce jest miejsce na rock&roll?). Będziemy z tym działać w międzyczasie(bo priorytetem jest rozwój w kwestiach technologicznych budowy gitar. Chcę być dumny z każdego instrumentu opuszczającego zakład i to jest jedna z nielicznych rzeczy na jakich mi zależy).

Ale jedna rzecz mi się nie zgadza. Tak się pałujecie tym plejsru MDB a tam nawet kanciapy nimo. Normalnie w szczerym polu nagrywane. Pierdolę to. Skoro Tomáš może nagrywać w zbożu to ja mogę nagrywać w lesie. :P



A po za tym nasz Promyk Słońca jest pozerem zła :P

Tak bardzo zła :D :D :D
Taś, taś słodziaku :*

synkopy to guwno

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Ale jedna rzecz mi się nie zgadza. Tak się pałujecie tym plejsru MDB a tam nawet kanciapy nimo. Normalnie w szczerym polu nagrywane. Pierdolę to. Skoro Tomáš może nagrywać w zbożu to ja mogę nagrywać w lesie. :P

DO IT NOW

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Bo my myślimy kolektywnie. Zasadniczo.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
I proponuje na tym zamknąć wątek
Się zarządca wątku znalazł :P
synkopy to guwno

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Jakaś meganapinka z tym wideo, że niby musi być tak pro, ja to wideo odebrałem jako jakąś formę pobawienia się sprzętem a nie teaser albumu endorsera S.

Więcej luzu. Komuś mam nadzieję sprawiało frajdę zrobienie tego, nagranie, przygotowanie etc. Zabawne jest to dawanie lekcji marketingu, że niby co - przestaną się gitary sprzedawać?

Spójrzcie w jakiej formie często pokazuje Ola. wideoblog. Czasem w kapciach. Więcej luzu, mniej napinki. Muzyka to też dobra zabawa, nie tylko złote i platynowe albumy na ścianie. Pozdro!
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2013, 01:22:44 wysłana przez y »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
swoją drogą czekam na jakąkolwiek konstruktywną krytykę tej twórczości :P

Była w kilku odpowiedziach ;) tylko kilka osób zamiast się spinać w tym wątku i robić sobie wielki ból dupy, powinno skupić się na tym czym jest ten film.

Jest napisane "Test", tak? Więc moim zdaniem słaby ten test, bo nie pokazuje możliwości wiosła, a jak pokazuje to nie dobrze (choć sądząc po opiniach osób, które grały na Waszych wiosłach na 99% jest to pierwsze :) ).

Pytacie o konstruktywną krytykę, napisałem moje zdanie w pierwszym moim poście. Sam chętnie bym się pobawił DI i resztą śladów jakie użyliście, bo kompozycja nie najgorsza, choć trochę wtórna na tym polu.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Mhm, no szkoda i powodzenia w przyszłych nagrywkach.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gdzie się podziały posty Radssona? Bez nich niektóre wyglądają teraz jak z dupy wyjęte.

Testował Radek gitarę pod kątem tego do czego się w jego opinii nadawała i w zakresie jego zainteresowań. Moje poprzednie "testy" również wychodziły z takiego założenia, więc pod tym względem jesteśmy konsekwentni ;) Gdyby tak chcieć pokazać wszelkie możliwości gitary to byłoby to nudne i długie przedstawienie. Większość naszych gitar świetnie obsługuje ogrom brzmień: kanał czysty arpeggia, akordy, granie palcami jazzowe, ambientowe wstawki na czystym itd. Potem jakiś crunch, jeden lżejszy, drugi bardziej nasycony, oba trzeba by pokazać i na powerchordach i na funkowym graniu i Wehikuł Czasu, jakiś tapping, flażolety, wybrzmiewanie, tłumienie, potem metal, djent, thall, drone, fag-core... Widzicie do czego zmierzam? Wolimy pokazać instrument z jak najlepszej strony w danym nagraniu. Pickupy BKP świetnie sprawdzają się w bluegrassie, czy Burzumie, a nie widziałem, żeby testujący je Nolly starał się to wszystko przedstawić w testach na ich stronie.

Offline a197

  • Gaduła
  • Wiadomości: 100
Stiv, jeden z powodów dla których brzmi jak brzmi to brak DI. Mondo dostał ślady po tosterze i z chujowymi symulacjami paczek z PODa.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka


To po co to wrzucał potem na neta?
Wchodzisz potem na strone: http://skervesen.eu/
w zakładke in stock..... i co dalej sobie pomyśli potencjalny nabywca? +/- ....Youtube działa chyba wszędzie tak samo?
Commelina napisał "Mamy zaległości produkcyjne lub raczej tzw klęskę urodzaju" to chyba dobrze, zdjęcia macie b.dobre, ale takimi filmikami strzelacie sobie w stopę.
Chyba że w tym Skervesenie żyjecie w jakiejś komunie pracowniczej ;) i każdy robi /ma prawo, robić to co mu do głowy "wpadnie" ;)
Szkoda że Radsson skasował posty, ale w sumie w tym kółku wzajemnej adoracji, w tym chichiochiachklucze krzywoszatan  ;) itd,  to rozumiem.
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2013, 12:13:31 wysłana przez a197 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
44 Odpowiedzi
23676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2011, 13:20:34
wysłana przez Maciek
22 Odpowiedzi
3846 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2012, 21:41:36
wysłana przez Matt-Carnage
10 Odpowiedzi
5007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2013, 12:50:53
wysłana przez Edlin
13 Odpowiedzi
6346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 15:05:04
wysłana przez Rot
GGD Invasion

Zaczęty przez sibi00 Software

0 Odpowiedzi
3497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2019, 15:16:05
wysłana przez sibi00