Autor Wątek: [NCD] Zilla Fatboy a w sumie to prawie new wszystko day  (Przeczytany 3778 razy)

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
A więc po paru dniach czekania, swoją drogą ostatnio chyba na gwiazdkę jak miałem 10 byłem taki podekscytowany i zniecierpliwiony, doszła moja Zilla Fatboy w takiej oto paczce.








Po paru emailach z Paulem z Zilla Cab zdecydowałem się na ostateczną speckę tj.
Celestion v30 oraz Celesion Creamback, z zamkniętymi pleckami, mono. Obicie czarny tolex grill słomkowy i biały piping. Paczka prezentuje się świetnie i jest naprawdę wielka.




Porównanie do PPC112




Jeżeli chodzi o samo wykonanie to nie jest w 100% idealnie w prawym dolnym narożniku jest tak dość dziwnie dopasowany kawałem tolexu, piping też mógłby być odrobinę lepiej położony, ale nie jestem szczególnym estetą, a i tak prezencja i elegancja tej paczki jak dla mnie jest powalająca.

Na razie o brzemieniu za dużo powiedzieć nie mogę, bo na chwilę ją podłączyłem w domu, ale jest dużo głośniej niż w przypadku ppc, do tego od razu można było usłyszeć większą przestrzeń i porządny dół. Jutro zabieram ją na salkę i wtedy się zobaczy co to będzie.

Oprócz paczuchy chcę się jeszcze pochwalić moim Cornfordem RH30, którego już trochę mam i Axisem, którego mam trochę krócej, stawkę zamyka 7621 co już swoje 5 minut na forum meow ;)






Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Gratuluję wszystkiego poza Ibanezem  :D

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Akurat Ibaneż jest teraz w niepewnej sytuacji, zbyt często się w nim ostatnio odkochuję, ale z drugiej strony równie często zaskakuje mnie pozytywnie. Teraz musi pokazać co potrafi na zilli to się ostatecznie ustali jego los.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Gratki! :) Sam mam Axisa SS i RH30, ale w combo :)

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Widzę podobny gust mamy ;) Nawet jesteśmy z tej samej okolicy.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Zajebisty rig, zazdro.

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
No i jak wrażenia z tej paczki? Napisz coś więcej, sam się zastanawiam nad takim Fatboyem. Warty swej ceny?
PS. Jak załatwiłeś transport z UK do PL?
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Jeżeli chodzi o samo wykonanie to nie jest w 100% idealnie w prawym dolnym narożniku jest tak dość dziwnie dopasowany kawałem tolexu, piping też mógłby być odrobinę lepiej położony, ale nie jestem szczególnym estetą
W ostatnim czasie widziałem 3 paczki Zilla (jakaś nowa moda?) i żadna jakością wykonania nie mogła się równać ani do Buzzaro, ani nawet do NoisyBox, więc lepiej dać zarobić rodakom niż angolom, w dodatku wychodzi taniej.

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
A więc dzisiaj dokładnie przetestowałem paczkę i o to co mogę powiedzieć. Paczka tak jak po włączeniu w domu, na sali również odezwała się z konkretnym dołem, ale zwartym nie przymulającym, ma też sporo więcej przestrzeni( w porówaniu do ppc), ale co za tym idzie żeby porządnie drżała to trzeba ją trochę rozkręcić. Na flashbacku zrobiłem sobie loopa i przekładałem paczki, mój fatboy oraz MG 2x12 na 1x v30 i manowarze. MG było ciemniejsze i miało trochę bardziej piaszczystą górkę, moja była bardziej zbalansowana w całym paśmie. Muszę jednak przyznać, żę MG wcale nie było jakoś dużo gorsze tylko po prostu inne . Następnie zrobiłem sobie teścik pod mikrofonem( Shure 57), nie potrafię niestety ustawiać mikforonu, więc po prostu jeździłem zarówno przy jednym jak i drugim głośniku. Jeżeli na koncercie miałbym mieć mikrofon pod jeden głośnik to chyba jednak wybrałbym v30, Creamback też jest fajny, ale bardziej jako uzupełnienie. Oczywiście tak jak wspomniałem, nie byłem w stanie odwzorować ustawienia mikrofonu z jednego głośnika do drugiego, tym bardziej, że nie wziąłem latarki żeby dokładnie znać położenie głośnika. Jednak v30 szybciej znalazłem całkiem satysfakcjonujące brzmienie.

Przesyłka wychodzi 42 funty także całość kosztuje miej więcej tyle co buzarro. Paka wyszła w piątek u mnie była w środę, także szybka sprawa.

Czy paczka jest warta swojej ceny? Ja jestem jak najbardziej zadowolony. Oprócz tego MG, które jest tańsze nie ogrywałem na niczym innym mojego rigu także nic więcej powiedzieć nie mogę.

Offline mad220v

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
cyt.: "...Paczka tak jak po włączeniu w domu, na sali również odezwała się z konkretnym dołem, ale zwartym nie przymulającym, ma też sporo więcej przestrzeni( w porówaniu do ppc), ale co za tym idzie żeby porządnie drżała to trzeba ją trochę rozkręcić..."

 ;D
Ile luzu pomiędzy paką a płytą tylną gra Ci naj lepiej ?

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Chodziło mi o rozkręcenie wzmaka^ Fakt z kontekstu może wynikać inaczej.

Offline mad220v

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Wiem, ale rozbawiło mnie to.
Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2010, 10:30:43
wysłana przez Rumak
12 Odpowiedzi
7012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2011, 15:43:12
wysłana przez necrox
21 Odpowiedzi
10817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 12:52:38
wysłana przez valentine
16 Odpowiedzi
5883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2013, 23:54:51
wysłana przez Aerosmith
11 Odpowiedzi
2224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 22:00:27
wysłana przez sinquestsound