Autor Wątek: NGD Mahuń, śmierć metal i takie te, czyli Guild M-120E!  (Przeczytany 1523 razy)

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Od dłuższego czasu nie potrafiłem GAS-ować się na jakiekolwiek wiosło. W dodatku, jak już jakieś do mnie przyjeżdżało, to okazywało się, że nie jest dobrze :( Aż tutaj pewnego dnia paczę na facebooku, a tam mahoniowy potwór, o specyfikacji dokładnie takiej, jakiej bym szukał, gdybym chciał kupić wiosło tego typu. No i kupiłem. Szybką decyzję wspomogła wizja deal'u z zaufanym człowiekiem, u którego jeszcze nigdy się nie zawiodłem i ogólnie polecam, a mowa o użytkowniku Michau.

Nerwowe czekanie na kuriera, pojawił się 2h później, niż zawsze przez ostatnie kilka lat.

Oto, co okazało:

Spoiler

Trzeba było się zastanowić, czym otworzyć paczkie.

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Jeszcze zdjęcie ze stopą :D

Spoiler

A to się ukazało, kiedy już udało mi się otworzyć paczkę:

Spoiler

Małe zbliżenie na futerał tego superstrata:

Spoiler

Po otwarciu:

Spoiler

No i jeszcze jedno, ze stratem, który nigdy nie zabrzmi dobrze przez upośledzający go napis na główce :D

Spoiler

Wiosło powaliło mnie na łopatki. Z nieelektrycznych gitar do tej pory obcowałem tylko z klasykami. Wizyty w sklepach muzycznych w celu przygruchania sobie jakiegoś akustyka kończyły się fiaskiem, bo zawsze wychodziło na to, że poniżej tysiaka sensownie brzmiącego (czyli nieodpychającego od siebie) akustyka się nie kupi. Może to kwestia egzemplarzy w moich okolicznych sklepach, ale nie wiem. Ogrywałem te najbardziej polecane 'po forach' wiosła i pozostał tylko niesmak. 

Wiosło, które zanabyłem zwie się Guild M-120E. Przód, tył, boczki, gryf, wszystko jest zrobione z litego mahuniu, podstrunnica z palisandru. Jestem fanem Frusciantego, a to wiosło dobrze wpasowuje się brzmieniowo w akustyczną twórczość tego pana. Mam je od wczoraj. Dobrze stroi, fajnie grzmi, jest wygodne. Struny 12-stki, gra się bardzo lekko i przyjemnie. Profil gryfu o dziwo bardzo zbliżony do mojego strata - nie spodziewałem się tego :)

Elektronika, z tego, co mówi Thomann, to Fishman Sonitone pickup with endpin active elctronic. Cokolwiek to jest, zaraz będę testował.

Jak na mojego pierwszego akustyka jestem cholernie zadowolony, wiosło mi siadło.

Jeszcze kilka zdjęć autorstwa wyżej wymienionego Pana Michała, bo jak widać, moje fotki jakieś takie niereprezentacyjne :D

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2013, 12:25:09 wysłana przez Leswar »

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Caution! Mahuń overload! :D
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Fajne, ale...
Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2009, 18:14:01
wysłana przez shitol
15 Odpowiedzi
4993 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 14:35:14
wysłana przez Matt-Carnage
27 Odpowiedzi
3480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2011, 23:12:26
wysłana przez bandit112
29 Odpowiedzi
4395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2012, 22:31:44
wysłana przez sylkis
7 Odpowiedzi
1732 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2014, 22:47:55
wysłana przez wuj Bat