Autor Wątek: line6 hd pro x  (Przeczytany 11445 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
line6 hd pro x
« 25 Wrz, 2013, 07:09:02 »
no i jest...

http://line6.com/podhdprox/

nic nowego (patrząc na uaktualnienie hd500 > hd500x) czyli raczej tylko DSP.

ciekawe jak spadnie cena HD PRO

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #1 25 Wrz, 2013, 11:10:42 »
no ciekawe po ile będzie normalny. Chociaż mogliby zrobić coś naprawdę nowego, jakieś HD3D i poprawić symulacje, a nie bawić się w odświeżanie produktu...

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #2 25 Wrz, 2013, 11:21:55 »
@ MadYarpen

mi to wygląda na zmiane polityki wobec klienta na taką w stylu Apple'a...czyli, Ci co mogą to kupią zaraz nowszą wersje produktu, a Ci co ich nie stać skorzystają ze spadku cen nówek i używek starszych modeli, wybierajac line6 zamiast 11R czy zoom'a, bossa czy też stukanie dalej na fractala/kempera, a co za tym idzie, koniec końców liczba użytkownikow pod'a, niezależnie od modelu i tak generalnie wzrośnie zwiększając udział firmy w rynku...tadaaa
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #3 25 Wrz, 2013, 11:33:52 »
Tylko że to chyba nie jest tak do końca nowa wersja produktu, skoro to praktycznie to samo... Raczej nowe opakowanie.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #4 25 Wrz, 2013, 11:43:39 »
dojechali na HD500/HD PRO do problemu pt. DSP. więc niejako musieli to rozwiązać - algorytmy HD zżerały za dużo DSP. następna generacja... IHMO za wcześnie i obawiam się że Kemper/Fractal podniósł poprzeczkę i dla półki cenowej Line6.

kwestia cenowa - chyba proporcjonalnie...

HD500 kosztuje teraz ok. 1500 (IHMO HD400 i HD300 zrobiło się na maksa nieopłacalne do kupowania w zwykłych cenach). HD500X ok. 2100.

POD HD PRO kosztował ok. 2300. IHMO powinien wylądować cenowo w okolicach 1800 zł. Tylko najpierw POD HD PRO musi wylądować w sklepach. ciekawe po ile będzie POD HD (nerka). w tej chwili kosztuje 1200, kosztowała prawie 1700. jak wyjdzie POD HD X to chyba cena jeszcze spadnie :) W odniesieniu do tego ceny poprzednich generacji są dość... wysokie. Kumpel potrzebował kupić nerkę X3 jako backup do X3 PRO. cenowo to wychodzi jakby kupić używkę HD300 :)

A propos poprawek symulacji... nadal mogą zrobić zmiany programowe, liczę na to - wzmaków w linii HD nie jest jakaś porażająca ilość.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #5 25 Wrz, 2013, 11:46:50 »
Tylko że to chyba nie jest tak do końca nowa wersja produktu, skoro to praktycznie to samo... Raczej nowe opakowanie.

troche mocniejsze DSP tak jak y zauwazyl i to wszystko, tak jak nowy iphone 4 a 4S, S-ka ma szybszy procek...
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #6 25 Wrz, 2013, 11:48:49 »
Tylko że to chyba nie jest tak do końca nowa wersja produktu, skoro to praktycznie to samo... Raczej nowe opakowanie.

jeżeli używasz dual ampingu i harmonizera/pogłosów etc. to DSP na HD500 zrobi przykrość. Oczywiście będzie to sporadyczne - ale po to jest ta aktualizacja, procent tych co dotarli do ściany pt. moc DSP dał pretekst do takiej aktualizacji. Światełka przy switch'ach i więcej DSP. Światełka pomijalne, za DSP zapłaciłem mając wybór HD500 vs HD500X. Natomiast rozumiem rozczarowanie świeżych posiadaczy HD500. Wartość rynkowa ich sprzętu spadła o circa 30% :( To nie jest jak z gitarami - traci się więcej.

Posty połączone: 25 Wrz, 2013, 11:50:13
Tylko że to chyba nie jest tak do końca nowa wersja produktu, skoro to praktycznie to samo... Raczej nowe opakowanie.

troche mocniejsze DSP tak jak y zauwazyl i to wszystko, tak jak nowy iphone 4 a 4S, S-ka ma szybszy procek...

to nie jest trochę - pisałem o tym w innym wątku. fakt - że dla przeciętnego usera to nie jest wyznacznik, szkoda też że nie ma wskaźnika pt. DSP load czyli obciążenia procka efektami - wtedy miarodajnie można by ocenić ile to nam daje i do czego.

Posty połączone: 25 Wrz, 2013, 11:54:36
poza dość krytycznym nastawieniem do braku miarodajnych nowości w tym modelu plusem zmian jest to, że poprzednia wersja, której - zdaniem większości userów nic nie brakuje - jest TAŃSZA.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2013, 11:54:37 wysłana przez y »

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #7 25 Wrz, 2013, 16:56:36 »
Sprzęt cyfrowy ma to do siebie, że starzeje się 100 razy szybciej niż lampa, a w dodatku w przeciwieństwie do lampy cholernie traci na wartości. Jeśli ktoś decyduje się na cyfrowe symulatory to musi liczyć się z tym, że zanim wszystko sobie poustawia wyjdą trzy nowsze modele, a jego model będzie wart ułamek tego co zostawił w sklepie. To jeden z wielu powodów, dla których ostatecznie wybrałem lampę i zakończyłem swoją krótką przygodę z cyfrzakami.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #8 26 Wrz, 2013, 07:18:08 »
Lifting panowie, lifting. 3 lata minęły od premiery HD, więc wypuścili odświeżone urządzenia. Gdyby powodem były niedostatki mocy w poprzednich urządzeniach, to te nowy X'y były mocniejsze dwukrotnie, a nie o 15%.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #9 26 Wrz, 2013, 08:43:45 »
Dzisiaj odbieram HD PRO - kupiony w Thomanie bez Vatu (dzięki uprzejmości kolegi) wyszedł w granicach 1800-1900 zeta - nie wiem dokładnie bo jeszcze 3 inne zabawki mi zamówił. Nie napalam się na "oooooooo kurwa...." ale dla mnie fajnie by było jakby dało się ładować swoje impulsy w niego ;). Oczywiście wyłączyć blok symulacji paczki można - zgrać sygnał zapodać impulsa z kefira, ale dużo zabawy na początku zanim ustawiłem tak poda xt z catharsisem to chyba zrobiłem ze 20 zgrań. Kolejna sprawa że również pozostaje przy secie żywy wzmak+paka+mikrofon, ale.... zamierzam podpiąć poda HD w pętle Bugery i poreampować coś na nim z żywą paczka i mikrofonem - może być ciekawie. BTW - czy w HD jest symulacja 5150 ? każdy się pałuje Englem (w podzie HD) - że gada najlepiej ?

Pozdrawiam,

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #10 26 Wrz, 2013, 09:07:09 »
czy w HD jest symulacja 5150 ? każdy się pałuje Englem (w podzie HD) - że gada najlepiej ?

no wlasnie niema 5150 :< a engl gra chujowo na tym podzie, imo sim bognera najlepiej sobie radzi
i always go full retard

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #11 26 Wrz, 2013, 09:12:59 »
czy w HD jest symulacja 5150 ? każdy się pałuje Englem (w podzie HD) - że gada najlepiej ?

no wlasnie niema 5150 :< a engl gra chujowo na tym podzie, imo sim bognera najlepiej sobie radzi
dla mnie akurat na tym filmiku podzik gada spoczko;), ale jak dojebie go w pętle Bugery i dam na zywą pakę o mika-to dopiero może zrobić się fajnie ;) To pewnie ciecie czekają żeby wypuścić jakieś gówno za 100$ typu Metal Shop i tam załadują 5150 :(



pozdrawiam,

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #12 26 Wrz, 2013, 09:13:28 »
nie ma ładowania impulsów, dalej trzeba wylaczac sim paczki dodawac osobno impuls w kefirze/lecab etc :/
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #13 26 Wrz, 2013, 11:05:30 »
Lifting panowie, lifting. 3 lata minęły od premiery HD, więc wypuścili odświeżone urządzenia. Gdyby powodem były niedostatki mocy w poprzednich urządzeniach, to te nowy X'y były mocniejsze dwukrotnie, a nie o 15%.
Zacytuję tylko to, ale do Was wszystkich: kurwa, porównywaliście? Ja porównywałem 500 z 500x i różnica jest diametralna, w dwóch miejscach przynajmniej:

Po pierwsze - w HD500 możemy zapiąć dwa delaye + harmonizer, 500x wypierdala się dopiero przy 6-tym
Po drugie - prosty experyment z umiejscowieniem bramki w torze w 500x. Nawet wyłączona zmienia brzmienie. Błąd!!!? Nie. Zróbcie sobie ten sam patent z żywymi efektami. Do tego stopnia odświeżyli produkt. Ale nie, trzeba pierdolić że zła amerykańska firma chce biednych polskich userów wyruchać...
Rozumiem, że najlepiej by było dostać za 2 tys zł urządzenie klasy AXEII?
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2013, 11:07:02 wysłana przez Yony »

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #14 26 Wrz, 2013, 11:46:14 »
@ Yony

widzisz, bez wymiernych informacji takie jak Ty teraz podałeś to dla mnie dalej byłaby PR-owa papka, która mnie nie przekonuje, bo na stronie line6 o pod hd prox jest tylko coś takiego:

Cytuj
With unparalleled flexibility and more processing power than anything in its class, POD HD Pro X is built for tone creation. To start, it features dynamic DSP, so you have the freedom to stack the effects you want wherever you want them. And compared to its predecessor, POD HD Pro X lets you add even more effects to your signal chain. You can also mix and match HD amps, cabinets, mics and effects in virtually endless combinations. With 512 presets, you’ve got plenty of options for recalling your tones.

Więcej efektów niż w poprzednim modelu!

niżej na tej samej stronie:

Cytuj
FEATURES

Extensive collection of award-winning HD amps for authentic tone and feel
100+ studio and stomp effects—use up to eight simultaneously

Do 8 jednocześnie! wow!....czekaj czekaj...

a teraz fragment ze stronki zwyklego poda hd pro w czesci o efektach:

Cytuj
To make the most of this collection you can chain together up to eight simultaneous effects, tweak the parameters of each to taste, and create parallel paths (two independent tones) each with its own amp and effects signal chain

Widać, że poprzedni model na papierze ma na pierwszy rzut oka takie same możliwości. Dopiero to co przytoczyleś daje jakiś sensowny pogląd, ale...

Cytuj
w HD500 możemy zapiąć dwa delaye + harmonizer, 500x wypierdala się dopiero przy 6-tym

Wybacz, że się przyczepię, ale z tego co piszesz wynika, że nadal nie ma gwarancji zrobienia łańcucha z 8 efektów jakiego sie chce... bo to, że jedne zabierają więcej mocy obliczeniowej od pozostałych to mnie gówno obchodzi...pomijają c fakt jak bardzo by te najbardziej abstrakcyjne kombinacje nie były, twierdzą że można robić dowolne kombinacje...no a jednak nie do końca

"Do 8 efektów jednocześnie" to takie samo pitolenie jak ISP, który daje Ci łącze do 8 Mb/s - w zależności od kombinacji dasz rade zbudować łańcuch z 8 efektów bądź, nie ma żadnej gwarancji.

Poprawili produkt, na podstawie Twojego przykładu to widać, że znacznie. Ja nie mam, podkreślam NIE MAM oczekiwań że ten pod bedzie taki jak axe, bo nie jest i nie będzie, Fractal posłał już lot załogowy na Marsa, gdzie line 6 dopiero leci na księżyc z Armstrongiem. Mi chodzi o to, że produkt odstaje od tego co producent tak głośno deklaruje i to mi się nie podoba stąd mój ból dupy. A to, że większość ludzi użyje max do 4-5 efektów w łańcuchu to już jest ich sprawa - ale najwyraźniej producent też wyszedł z takiego założenia skoro wypuścił produkt z takimi a nie innymi możliwościami. Koniec wylewu żółci.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2013, 11:52:33 wysłana przez escape_artist »
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #15 26 Wrz, 2013, 11:58:28 »
że się powtórzę: jakiś czas temu porównywałem moc DSP pomiędzy Pod HD (nerka) Pod HD500 i najnowszym Pod HD500X. Konkretnie to przed zakupem 500X.

Generalnie chodziło mi o kręcenie brzmienia dwutorowego, czyli dwa tory symulacji wzmacniaczy, reszta szła na zasadzie zapchania 8 pozostałych insertów.

Ponieważ typowe efekty modulacyjne specjanie nie obciążają to pakowaliśmy w inserty delaye i harmonizer.

Stara seria łapie DSP limit na trzecim delayu i jednym harmonizerze - tyle z wydajności, oczywiście to jako brzmienie nie ma specjalnego sensu, ale 500X pozwolił zapiąć dwa tory wzmacniacza, 6 delayów i 2 harmonizery. Wyłączenie symulacji jednego wzmacniacza pozwoliło włączyć jeszcze jeden harmonizer zamiast delaya. Szkoda,że nie ma wskaźnika zużycia mocy DSP (albo nie potrafiłem go włączyć).

Jeżeli ktoś wskaże mi jakie efekty zapiąć żeby zapchać HD500X to mogę test popełnić. dwa wzmacniacze, 6 delayów, 2 harminizery dało radę. sytuacja abstrakcyjna do zapinania w rzeczywistości. To były wg mnie najbardziej wykorzystujące DSP efekty, ale chętnie sprawdzę na innych. Nie wiem jak zmierzono te 20-25% więcej DSP bo mi jakby wychodzi że jest trochę więcej przyrostu mocy DSP.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #16 26 Wrz, 2013, 12:15:02 »
Po pierwsze - w HD500 możemy zapiąć dwa delaye + harmonizer, 500x wypierdala się dopiero przy 6-tym

Mówisz ofc o dual ampie? Przy jednej symulacji pieca u mnie limit to cztery delaye + dwa harmonizery i dopiero przy piątym delayu wywala; gdy 500tka działa jako FX unit - można napakować 6 sztuk dileja. Także imo jest ok, w wersji PRO pierwszej serii problem nie powinien występować.

No i ten...
Zawsze będzie pierdolenie, że skok na kasę, wyciąganie hajsu od biednych userów, ale jak jednemu czy drugiemu wyskakiwał "DSP limit reached", to był płacz, że "mogliby to poprawić", "wrzucić lepszy procek", bla bla.

No to co, mieli to poprawić za friko? Podzespoły też cholera kosztują! Już nie mówiąc o tym, że póki co wszystkie update'y są za free (co przecież w przypadku L6 wcale takie oczywiste nie jest).
Kto będzie chciał, to zostanie przy mk1, kto będzie miał chęć i hajs - kupi mk2. Proste. Ja np mam zamiar (najprawdopodobniej) przeskoczyć na wersję rackową mk1 korzystając z obniżki cen pierwszej serii.

IMO, w tej chwili, biorąc pod uwagę relację jakość/opłacalność, HD PRO i 500 są bezkonkurencyjne. I za 3-4 latka to samo powinno być z HDx. Bo przecież te sprzęty szybko tanieją.

czy w HD jest symulacja 5150 ? każdy się pałuje Englem (w podzie HD) - że gada najlepiej ?

no wlasnie niema 5150 :< a engl gra chujowo na tym podzie, imo sim bognera najlepiej sobie radzi

Najlepiej mieć i HD, i 5150... ;P

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #17 26 Wrz, 2013, 12:21:10 »
Najlepiej mieć i HD, i 5150... ;P

kurde właśnie przechodziło mi to przez myśl :P
i always go full retard

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #18 26 Wrz, 2013, 13:00:28 »
@Yony A co ty się kurna unosisz?

Primo: Soft oba urządzenia mają ten sam, więc o co chodzi tobie z tą bramką to nie wiem.
Secondo: HD500X kosztuje tyle co HD500 kosztowało jak wyszło. Mamy więc lepsze urządzenie za te same pieniądze. Nie widzę tutaj zdrady ze strony Line6. Nadal jednak potrzymuje, że to nie jest jakaś powalająca różnica pomiędzy nimi.

If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #19 26 Wrz, 2013, 13:40:32 »
@ szu

To ja tutaj biję pianę i się czepiam akurat a nie Yony.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #20 26 Wrz, 2013, 13:43:21 »
Z Tobą nie gadam  :D
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #21 27 Wrz, 2013, 00:52:07 »
Ja kupię L6 dopiero wtedy gdy w końcu wypuszczą coś co pozwoli łączyć ze sobą efekty równolegle, a jeszcze lepiej byłoby gdyby można było miksować i kilka efektów w szereg, a inne równolegle. Oczywiście L6 znalazłby się w pętli pieca i służyłby do samych efektów.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: line6 hd pro x
« Odpowiedź #22 27 Wrz, 2013, 02:25:13 »
Jakichś fików-mików specjalnych nie używam jeżeli idzie o efekty, ale z tego co pamiętam mogą być umieszczone i równolegle i szeregowo bo jakieś takie presety mi się obiły o oczy - oczywiście na tyle na ile pozwala limit dsp. Także w 500 i HD PRO się da, o ile dobrze fogle zrozumiałem o co Ci chodzi ;)

Zresztą sprawdzę jak będę miał PODa znowu pod ręką.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2013, 02:27:26 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
17474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2008, 20:03:24
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
2056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2009, 18:24:09
wysłana przez Pan Sinner
1 Odpowiedzi
2365 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2012, 00:11:50
wysłana przez Pneumonia2
14 Odpowiedzi
4278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2013, 10:52:12
wysłana przez g-zs
0 Odpowiedzi
1212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2014, 23:07:08
wysłana przez pshemo