Ankieta

Czy podoba Wam się taki pomysł ?

dobry
11 (64.7%)
po co to komu !
1 (5.9%)
nie mam jak zreampować ;(
5 (29.4%)

Głosów w sumie: 15

Autor Wątek: Zestawienie brzmień wzmacniaczy na uniwersalnym przykładzie ?  (Przeczytany 11145 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Panowie mam taki pomysł coby zrobić temat gdzie do reampu będą 2 ślady gitar + zmiksowany podkład gary bas wokale... Paczka do zassania dla każdego i każdy kto by chciał mógłby reampnąć to na swoim secie i zamieścić coś takiego. Ja wiem że są testy każdego wzmaka kolumny itd... Ale taka baza brzmień użyszkodników to by była fajna sprawa i wszystko w jednym miejscu ! Co wy na to ???

Pozdrawiam,

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
IMO to też do końca miarodajne nie będzie bo przecież pozostaje mikrofonowanie wzmaka itd ale sam w sobie pomysł bardzo mi się podoba i jakby był podlinkowany dobry howto jak taki reamping zrobić to mogę po sesji wesprzeć inicjatywę reampem mojego Soldano, Buddy i Engla Blackmore'a.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Ale to ma nie być porównanie a zestawienie na różnych kofiguracjach wzmak/paczka/mikrofon/pomieszczenie/reampbox/ brzmień tego samego śladu DI - a tym samym opis co kto na czym i jak ;) Bardziej poglądowo.

Pozdrawiam,

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Fajna opcja :) co prawda zawsze pozostaje problem różnicy brzmienia z łapy, ale i tak o bardziej obiektywny materiał do porównań ciężko ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no właśnie chodzi o reamp tego samego DI cały czas
i always go full retard

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Wrzucanie samego DI mogłoby się stać standardem przy różnego rodzaju NGD. Każdy mógłby sobie zassać i zobaczyć jak z grubsza dana gitara daje na znanych sobie presetach. Wydaje mi się, że byłoby to bardziej miarodajne niż jakieś próbki-kupki.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Pomysł fajny, ale nie do przyjęcia. Po sieci krążą np. DI Oli Englunda, a ludzie przy testach i tak nagrywają swoje zagrywki.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Pomysł fajny, ale nie do przyjęcia. Po sieci krążą np. DI Oli Englunda, a ludzie przy testach i tak nagrywają swoje zagrywki.
To zależy, i cały czas powtarzam że to nie porównanie a zestawienie, w wątku o Axe FX dałem przykład http://forum.sevenstring.pl/efekty/fractal-axe-users-porady-pomysly-presety/msg298952/#msg298952 . Koleś zreampował swoje ślady na 5150 na paczce HB 4x12 V30 i sm57 - i dał raw tracka gitary mi i DI, zrobiłem to u siebie na Bugerce HB 2x12 v30 i też sm57 - pomijając ustawienia mikrofonu i trochę różnice w paczkach starałem się ukręcić coś pod jego sound i ni chuja nie wyszło w sumie podobnie ale nie to... - dla mnie to już doskonały materiał poglądowy do wyciągania wniosków - trzeba tylko chcieć !

Pozdrawiam,


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
To nagra ktoś jakieś DI sensowne?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
To nagra ktoś jakieś DI sensowne?
hhehe, rozumiem że mój reampbox i karta skonfigurowane i dołączysz ze mną do zabawy ;)

pozdrawiam,

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
To nagra ktoś jakieś DI sensowne?
hhehe, rozumiem że mój reampbox i karta skonfigurowane i dołączysz ze mną do zabawy ;)

pozdrawiam,

W sumie konfiguracja jest tak banalna, że nie było roboty ;) oczywiście, że chętnie się dołączę, ale ktoś musi nagrać dość uniwerslane DI.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
można zawsze wykorzystać już coś z tych które są nagrane?, przepusc coś przez swojegp JCA co ja robiłem z chęcią bym posłuchał jak ci to gada na śladach DI które znam;)
Pozdrawiam,

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
można zawsze wykorzystać już coś z tych które są nagrane?, przepusc coś przez swojegp JCA co ja robiłem z chęcią bym posłuchał jak ci to gada na śladach DI które znam;)
Pozdrawiam,

Wrzuć mi jakieś linki na PW, to coś przepuszczę ;)

No i myślę, że będzie jakiś DI nagrany przez któregoś z forumisiów ciekawszy.
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2013, 20:44:09 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
« Ostatnia zmiana: 10 Paź, 2013, 20:56:53 wysłana przez sinquestsound »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
kurde trzeba by stworzyć jakiś standard, wzór, baze łatwą do przeszukania...
imo coś ala:
-w pierwszym poscie jest link do di i blabla zasady tematu.
-jeden post - jeden reamp hostowany na sc (łatwy w odsłuchu na forum) najlepiej na specjalnie do tego przygotowanym koncie.
-pod reampem info o ampie, cabie, ew efektach
-no i oczywiscie bez spamu -patrz pkt 2

a ten temat moze sluzyc np dyskusjom o reampach blabla
« Ostatnia zmiana: 10 Paź, 2013, 21:00:12 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
"pociągnij" temamt ja się dostosuję! mówię poważnie, czasami coś nagrywam mam dostęp do gratów zawsze mogę reampnąć!
Pozdrawiam,

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dobra, to kto by nagrał jakieś fajne DI? Kto ma dobry sprzęt na forum, dobrą łapę i potrafi nagrać coś oprócz djentu i def metalu?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
10035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 15:09:51
wysłana przez James Dean
22 Odpowiedzi
8629 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2012, 16:47:10
wysłana przez urgul
21 Odpowiedzi
5347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2013, 16:05:47
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
2171 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2018, 22:02:03
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
2174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2018, 20:16:30
wysłana przez sinquestsound