Autor Wątek: Kupno pierwszej gitary 7 strunowej  (Przeczytany 19835 razy)

Offline Matosz

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Kupno pierwszej gitary 7 strunowej
« 26 Sie, 2013, 12:42:49 »
Witam, chciałbym kupić swoją pierwszą gitarę 7 strunową, budżet to około 1000zł ( moge dorzucić TROCHE WIĘCEJ)
czytając opinie znalazłem takie gitary:

- flame exg 7
- Schecter Omen 7
- Schecter Demon 7
- ibanez GRG7221


Która według was będzie najlepsza?

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Flejm 7 - to zawsze jest dobry wybór, jeszcze Ci trochę kasy zostanie jak trafisz używkę na zmianę pickupów.
Omen 7 - to już nie zawsze jest dobry wybór, warto ograć egzemplarz bo różnie bywa, ja miałem udany, ale kilka cudzych omenów też miałem w łapach i różnie bywało.

Co do reszty się nie wypowiadam, bo nie miałem.
Witaj na forum ;)

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Do tego dodaj jeszcze Jacksona JS22-7. Ktoś z forum ogrywał, i dla mnie ta gitara ma przewagę dłuższą menzurą 26.5 cala. No i tumanie 9 stów.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline wiaderny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
LTD SC 207 - bardzo fajna gitara za nie duże pieniąchy :) No i jak najbardziej flejm!

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
LTD SC 207 - bardzo fajna gitara za nie duże pieniąchy :) No i jak najbardziej flejm!

Z tymi SC 207 lepiej uważać - można trafić na niegrywalny egzemplarz. Imo uderzaj w Flame'a.

Offline 69daren

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Atrophia - h o m e r e c o r d i n g p r o j e c t
z mojej strony polecam demona7, na stickowych pickupach jest miencho, (nie słuchaj bajek na temat grubych gryfów schecterów)
a najlepiej ograj

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
+1 dla Flame.
Sam miałem jako pierwszą 7demkę i uważam że gitara bardzo fajna.

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
Banalna rada, ale przed kupnem pierwszej 7-mki najlepiej jakbyś ograł chociaż ze dwie różne marki takich wioseł, bo możesz się trochę rozczarować. Chyba, że znajdziesz gdzieś okazję, np. na EXG-7 za dobrą kasę, to możesz brać w ciemno, bo i tak sprzedaż bez strat. Schecter Demon 7 jest fajny na początek, bo ma niezłe aktywne przetworniki, których nie trzeba od razu wymieniać (a może nawet i wcale), gryf ma dość gruby, ale mi się wygodnie na tym grało. Jedynie wkurzające jest to, że mocowanie gryfu z korpusem nie jest zaokrąglone tak jak w Ibanezach czy Flame EXG-7, ale jest takim klockiem.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
A na jakie używki koło 2 k byście radzili polować?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
7620
i always go full retard

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
7621 :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ibanezy z serii Gio nie słyną ze zbyt dobrej jakości więc radzę coś innego flejma.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Matosz

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
oki, dziękuje za pomoc :) w takim razie kupie tego flame'a jeśli ktoś jest chętny na sprzedaż.. a jak nie to poczekam na okazję jakąś :)

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Ja ze swojej strony mogę polecić demona 7, nawet na allegro wisi jeden całkiem ciekawy, chociaż tak jak było pisane nawet na stockowych pickupach gada całkiem sensownie, ale też trzeba lubić aktywy i wysoki output.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Ibanezy z serii Gio nie słyną ze zbyt dobrej jakości więc radzę coś innego flejma.
Heh, od 2006 roku słyszę ten tekst. Zastanawia mnie, jak często to jest potwierdzone doświadczeniem.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Praktycznie każdy zmacany przeze mnie egzemplarz (a było ich naście, później odpuściłem) miał tragicznie nabite progi - można było sobie pociąć paluchy :/
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Online Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja tam bym brał Demon 7, resztę z tych wioseł (poza Ibkiem) ogrywałem i nie robiły na mnie takiego wrażenia jak właśnie Demon, a przecież nawet miałem przez pewien czas EXG-7 z D-Activatorem pod mostem, i jakoś nie podzielam zachwytów nad tymi gitarami.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
Ibanezy z serii Gio nie słyną ze zbyt dobrej jakości więc radzę coś innego flejma.
Heh, od 2006 roku słyszę ten tekst. Zastanawia mnie, jak często to jest potwierdzone doświadczeniem.

Ja po kilku egzemplarzach zwątpiłem. Brzmi jak plastik, progami można dywan pociąć.
Jestem za Flame (sam zmieniłem hallraisera c7 na exg7 i jestem mega zadowolony)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie rozumiem - po co cała ta dyskusja? Przecież odpowiedź jest aż nadto oczywista.

Flame EXG-7.

Można zamknąć temat. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
tragicznie nabite progi - można było sobie pociąć paluchy :/

To, że o progi można sobie pociąć palce, nie wyczerpuje problemu "tragicznego nabicia". Jest to nawet dość mało znaczący wątek w dziedzinie "źle zrobione progi". Można mieć zajebiście dobrze nabite progi i nadal móc pociąć sobie o nie palce - choć taka niedoróbka się lutnikom pewnie rzadko zdarza. Nie mylmy jednak tematów.

A ogólnie - jeśli kawałek drewna z drugim dokręconym doń kawałkiem drewna jest żywy, fajny, ma skłonności do grania i nie kosztował wiele, resztę można poprawić - w tym: progi.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
EXG-7 bardzo udana konstrukcja, miałem chwilę w łapach i niczego (oprócz zmiany pickupów) mu nie brakowało.
Niskie wynalazki topowych firm lepiej sobie przy nim darować.

Jak Ci kasa pozwala to kup coś sensownego 74xx, 76xx, SC-607, czy inne Hellriser i już.
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline zeppelin8

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Hej,
Może najpierw podaj strój, w jakim będziesz grał. Ja mam Demona 7 ze stałym mostkiem i menzurą 26.5". Dla mnie 25.5" to max strój C, dużo gitarek nie oglądałem co prawda, ale w każdej oglądanej już H brzmi trochę gorzej, co dopiero w A (gram w A i zastanawiam się, jak Korn może grać na 10-60 na 25"5, sam mam 10-66 przy dłuższej menzurze  :) ). Aktywy w Demonie to nie EMG, mają od nich słabszy sygnał, wg mnie dają radę. Flejmów żadnych jednak nie macałem :) Do gryfu można się bez problemu przyzwyczaić, chociaż pierwsze 5 min zaskakuje  ;D Jak nie chcesz polować na używki Flejma to Demon wydaje mi się dobrą opcją. A jak znajdziesz używkę w dobrej cenie to jeszcze lepszą...

Ale najważniejsze: OGRAJ w miarę możliwości, ja grałem kiedyś na klasyku, więc nie bałem się szerokiego gryfu i bralem w ciemno.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Sorry bojz, sorry Az ;) - ale tak bezpłciowego brzmieniowo wiosła jak exG ;) 7 to w życiu nie miałem.  Z dwoma klockami PLN, to bym szukał Vipera 407. Gdzie mie tu z Ibanezamy za patyka wyskakujo?...
Paczki z głów!

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Ten Zeppelin to straszny sianopis, chyba próbuje nabić posty na giełdę :P


Do rzeczy - masz do wyboru wiele. Za 1400 kupisz RG7321 z BKP i Duncanem; Schectera Demona 7 z EMG 81-7 i EMG707; EXG-7 na secie Dymarcio Tone Zone.

Tego RG musisz na stronie gitarowych gratów na fejsiku poszukać, bo Krzysiu tylko tam wystawia. Demon i Flejm są na tablicy.pl Sam bym proponował dorzucić trochę i wziąć pod uwagę VGS Soulmaster 120/7 z Evertunem (Keith Merrow poleca)

Bardzo dobrymi opcjami są też te nowe Jacksony z JS-serie, czyli 22-7 i 32-7Q. Ewentualnie Schecter Omen Extreme 7 i pod most coś jebnąć, żeby nie było siary na stockowych diamond plus.

Miałem Flame EXG-7 z Hellfire i Blaze, kupiony tutaj za 850, więc i takie okazje się trafiają :D

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Mogę podać Ci namiary na typa który sprzedaje EXG7 za 750 zł. Fakt, trzeba poprawić luty bo mostkowy nie łączy ale za taką cenę... Za resztę upgrade jakiś i peezda!
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
11502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 10:01:18
wysłana przez Harvest
18 Odpowiedzi
13075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2010, 21:40:42
wysłana przez Lothar
7 Odpowiedzi
5014 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2011, 23:05:30
wysłana przez Yony
3 Odpowiedzi
3373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2011, 18:38:15
wysłana przez g-zs
0 Odpowiedzi
1027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2018, 13:53:12
wysłana przez carminacore