Autor Wątek: [NGD] Nie wiem co kupiłem bo nic nie widzę  (Przeczytany 8380 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
[NGD] Nie wiem co kupiłem bo nic nie widzę
« 23 Sie, 2013, 21:59:40 »
Kupiłem podobno gitarę, ale jak patrzę, to widzę tylko gryf, pickup, mostek i płytkę. Reszty zupełnie nie widać.


Posiłkuję się kradzionymi zdjęciami bo nie chce mi się robić własnych.

Ampeg ADA6, albo niektórzy używają nazwy Ampeg Dan Armstrong. Rocznik chyba połowa lat 90tych.
Korpus z pleksiglasu, gryf klon + palisander, klucze Grover (pierwsze Grovery w moim życiu które trzymają strój!), 24 progi, skala 24,75. Kolor dowolny, bo zależy kto się w co ubierze.

Dowcip jest taki, że to wiosło datuje się na 1969. Tzn. nie ten egzemplarz, ale konstrukcję ogólnie. I ja szczerze mówiąc nie rozumiem czemu przez tyle lat świat nie kuma że to zajebista gitara.



Trafiłem na wersję z regulowanym metalowym mostkiem (taki tam jak TOM). Są też wersje z drewnianym mostkiem bez regulacji. Wiosło brzmi tak że gacie spadają, akryl brzmi bardzo fajnie, mało dynamiki, ale bardzo dużo jebnięcia, bardzo szerokie pasmo, takie że aż dziwne przy pierwszym dźwięku. Ma też wymienne pickupy, takie że się odkręca śrubkę z tyłu korpusu i można wyjąć pickup palcami w 1,6 sekundy. Zresztą uwzględniłem tą przyjemność na wideo.

Mam do niego hambakier oraz singel i oba dają radę. A można jeszcze kombinować, bo gniazdo pickupa ma trzy wtyczki, czyli pewnie jakieś rozłączanie cewek albo odwrotne fazy są dostępne. Mam to w dupie generalnie. Dwa pickupy starczą do wszystkiego. Ma też przełącznik który w górnej i dolnej pozycji dołącza pot Tone, a pośrodku go odłącza, więc w sumie to naprawdę nie wiadomo co chodzi. Czytałem sobie wywiad z Kentem Armstrongiem który projektował te pickupy i mówił że w sumie wymyślił chyba 18 różnych pickupów, więc jest z czego wybierać.

Na sucho brzmi śmiesznie cicho, ale sustain zabija. Akryl jest dużo bardziej gęsty niż drewno, więc drgania rozchodzą się inaczej, bla bla bla. Brzmi kozacko i już.

Myślałem że ta gitara będzie brzmieć jak jakieś Fu Manchu albo inne stołnery, no i dowcip jest taki, że dokładnie tak jest. Doskonale dogaduje się z fuzzami, tzn. pierdzi i sra w głośniki i brzmi okropnie (to IMO bardzo dobrze). Sunn Model T i ten Ampeg to fajna kombinacja. Przez ostatnie parę tygodni używam sobie pożyczonej paki Fender Tonemaster na V30 i ten zestaw użyłem do nagrania widełoklipu. Na mojej pace z Greenbackami też jest git.



Na widele nie widać kejsu który jest w komplecie. Generalnie nigdy nie miałem fajniejszego niż ten.  Kejs jest śliczny bo ma wzorek w szachownicę i zajebisty czerwoniutki plusz. Normalnie moje wrodzone hipsterstwo sprzętowe zostało mocno połechtane.

Podsumowując: fajne se kupiłem. Do tego stopnia że chciałbym mieć drugiego takiego samego i może się uda kiedyś. Chyba że kupię Firebirda non-reverse :D

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Gdzieś dorwałem artykuł propost tych wioseł. Wyszły w czasach pałowania się Fenderami i Żipsonami, a wyprzedzały wszystko co budowano w tamtych czasach. Nadal wygląda fhoi futurysycznie. Jaki producent zrobi Ci wyjmowany pick-up, co? :D

A skoro Ampeg to

Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Graty! Piękne wiosło i bardzo przyjemnie gada :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Graty! Piękne wiosło i bardzo przyjemnie gada :)

Takie wiosła z plastiku się kupuje :P

Poważnie gratki, jeden z najciekawszych instrumentów na forum chyba.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Wygląda prześlicznie i grzmoci przeokropnie, gratsy! BTW nigdy nie rozumiałem, jak można grać z tak nisko zawieszoną gitarą... :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Marzyłem o takim od dawna, ale nie miałem sumienia nigdy kupić. Gratuluję!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Jaki producent zrobi Ci wyjmowany pick-up, co? :D

Kent Armstrong nadal robi na zamówienie. Ponoć można zrobić wszystko co dusza zapragnie. Żaden producent nie zrobi wyjmowanego pickupa bo jeszcze ludzie płaciliby jakiemuś innemu wytwórcy, księgowość by ich za to zżarła ;)

Wygląda prześlicznie i grzmoci przeokropnie, gratsy! BTW nigdy nie rozumiałem, jak można grać z tak nisko zawieszoną gitarą... :D

Lowtuning.

Marzyłem o takim od dawna, ale nie miałem sumienia nigdy kupić. Gratuluję!

Wiesz gdzie mnie szukać podobno ;D
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2013, 00:58:26 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline a197

  • Gaduła
  • Wiadomości: 100
Zajebista gita, nieźle sieje. Jak stroisz? Momentami słychać było FooF (lubie ;) ) Litza na takiej kiedyś popylał.
Firebird non reverse? takie cóś przez przypadek trafiłem:
http://tablica.pl/oferta/gibson-firebird-studio-non-reverse-ID3tg5P.html#c2cce4565b;promoted
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2013, 08:11:42 wysłana przez a197 »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Zajebista opcja :) Zamiast chrzanić się każdorazowo z rozbieraniem wiosła, żeby przetwornik zmienić, szast-prast i po bólu. :D

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Nie chodzi o robotę tylko samą innowacyjność. Jak napisałeś, można zmieniać te pupy do woli. Armstrong zrobił ich dziesiątki. W normalnej gitarze musisz wymontować, odlutować i powtórzyć proces. Tutaj tylko wyjmujesz :D Aby inni producenci zaczęli takie cuda tworzyć, musieliby skopiować rozwiązania z tej gitary.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie chodzi o robotę tylko samą innowacyjność. Jak napisałeś, można zmieniać te pupy do woli. Armstrong zrobił ich dziesiątki. W normalnej gitarze musisz wymontować, odlutować i powtórzyć proces. Tutaj tylko wyjmujesz :D Aby inni producenci zaczęli takie cuda tworzyć, musieliby skopiować rozwiązania z tej gitary.

Niekoniecznie, myślę, że dałoby się to rozwiązać inaczej, bez kopiowania ich rozwiązania :)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
tutaj jest jakieś tam uproszczenie od SD - http://www.seymourduncan.com/liberator/

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
tutaj jest jakieś tam uproszczenie od SD - http://www.seymourduncan.com/liberator/


Niewiele to przyspiesza. Najwięcej czasu zyskał na użyciu wkrętarki :)

Offline Łysy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • O kurwa, nie jestem handlarzem. Co ja tu robie?
http://www.gibson.com/en-us/divisions/gibson%20usa/products/gotm/lespaulpush-tone/

Z bardziej znanych to Joe Perry i Satriani chyba grywaja na akrylowych, przy czym Satriani to raczej jako ciekawostka.
W ogóle kupa, tylko drewno i gitary za 10k mają sęs.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
A ja ją widziałem na żywo! Wraz z Dominem!!!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A ja ją widziałem na żywo! Wraz z Dominem!!!

Chyba chciałeś powiedzieć, że nie widziałeś jej wraz z Dominem, toż to nie widzialna gitara :D

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
No ze strony innowacyjności to nawet wspomniany Les Paul Push ssie pałę. Ale jest strona B tej kasety - nie wiem ile kosztuje zamówienie sobie custom pickupa, ale pewnie dużo.

Zajebista gita, nieźle sieje. Jak stroisz? Momentami słychać było FooF (lubie ;) ) Litza na takiej kiedyś popylał.
Firebird non reverse? takie cóś przez przypadek trafiłem:
http://tablica.pl/oferta/gibson-firebird-studio-non-reverse-ID3tg5P.html#c2cce4565b;promoted

Drop C. To są wycinki z EP którą za miesiąc będę promował także i na forum.

Jakoś nie ufam temu Firebirdowi, pieczony klon na podstrunnicy? W ogóle, 6k za Studio? No bez takich. Za 5-6k mam pełnoprawnego Firebirda V.
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
47 Odpowiedzi
22132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2008, 21:34:27
wysłana przez 7th
6 Odpowiedzi
2601 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2009, 01:17:21
wysłana przez Budzan
7 Odpowiedzi
4147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 16:41:06
wysłana przez BartekL
8 Odpowiedzi
5872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2009, 19:07:57
wysłana przez tomus
57 Odpowiedzi
25137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2011, 19:11:35
wysłana przez sylkis