Autor Wątek: Zakup Orange Rockverb 50  (Przeczytany 4903 razy)

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Zakup Orange Rockverb 50
« 22 Sie, 2013, 19:23:36 »
Siemka, myślę o zakupie tegoż wzmaka. Niestety, gdy go ostatnio ogrywałem to jeszcze używałem 6-stki. Teraz mnie martwi, czy dobrze "oddycha" z siódemkami. Proszę o opinie tych co mają/grali/sprzedali. Ewentualnie jakieś kontr propozycje. Tak do 4k jestem wstanie dać.
Zależy mi na mosiądz, ale żeby ten czysty jednak był czysty.
"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #1 04 Wrz, 2013, 12:16:54 »
z dopałką zagada, ale i tak będzie ciemne brzmienie
Skill?! A na co to komu?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #2 04 Wrz, 2013, 13:17:49 »
z dopałką zagada, ale i tak będzie ciemne brzmienie

A skąd. Miałem, grałem, sprzedałem i teraz mam profil rockerverba na afx'ie. Zapierdala tak, jak trzeba, bez dopałki wszystkie rockowe rzeczy uciągnie fenomenalnie, z dopałką - sam szatan.

I czysty jest serio czysty - na rockerverbie ogarniałem wszystko, zaczynając od grania Mayera, przez country i jazz, kończąc na czczeniu koziołka i hardcore punkach. Jeśli możesz kupić w fajnej cenie - ja bardzo polecam. Jak masz więcej pytań to wal na PW.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #3 04 Wrz, 2013, 14:50:27 »
No jak będzie grał country na 7mce to wiadomo że zagada.
Skill?! A na co to komu?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #4 04 Wrz, 2013, 15:16:19 »
No jak będzie grał country na 7mce to wiadomo że zagada.

Czytasz wszystko czy tylko wybierasz kawałki zdań?

Zresztą, Sali, ważne żebyś sobie poszedł i ograł po prostu z siódemką. Tylko poproś o jakiegoś ts'a - zmienia się trochę zdanie wtedy o tym wzmaku.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #5 04 Wrz, 2013, 17:14:44 »
Jak ktoś chce brzmieć równie źle co Jim Root, to proszę bardzo. Orange to firma która robi sprzęt mega zajebisty (jedno kanałowe konstrukcje), chujowy (th30, rockverby i cała reszta overpriced gówna) i mega chujowy (kolumna PPC412).
Skill?! A na co to komu?

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #6 04 Wrz, 2013, 18:57:35 »
Jak ktoś chce brzmieć równie źle co Jim Root, to proszę bardzo. Orange to firma która robi sprzęt mega zajebisty (jedno kanałowe konstrukcje), chujowy (th30, rockverby i cała reszta overpriced gówna) i mega chujowy (kolumna PPC412).
Hmm... może trochę zbyt brutalnie to ująłeś, ale z jednym trzeba się zgodzić - overpriced.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #7 04 Wrz, 2013, 21:05:36 »
Jak ktoś chce brzmieć równie źle co Jim Root, to proszę bardzo. Orange to firma która robi sprzęt mega zajebisty (jedno kanałowe konstrukcje), chujowy (th30, rockverby i cała reszta overpriced gówna) i mega chujowy (kolumna PPC412).

For each his own.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #8 04 Wrz, 2013, 21:11:50 »
mega chujowy (kolumna PPC412).

Możesz rozwinąć? Bo nie uważam żeby PPC412 odbiegała znacznie (na korzyść lub niekorzyść) od takiego Engla Pro na CV30
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #9 05 Wrz, 2013, 11:37:13 »
mega chujowy (kolumna PPC412).

Możesz rozwinąć? Bo nie uważam żeby PPC412 odbiegała znacznie (na korzyść lub niekorzyść) od takiego Engla Pro na CV30

PPC412 jako sama paczka brzmi świetnie, unikalny charakter i crunchowy pazur. Problem pojawia się kiedy trzeba grać z zespołem. Dół który zagłusza basistę i wspomniany wcześniej fajny charakter zaczyna wkurwiać przy większych głośnościach. Cena jak za 412 nie jest aż tak wyśrubowana, ale wolałbym grać na bentonie 212.

Engla i to na v60 ogrywałem wieku temu więc nie mam porównania.
Skill?! A na co to komu?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #10 05 Wrz, 2013, 12:06:13 »
mega chujowy (kolumna PPC412).

Możesz rozwinąć? Bo nie uważam żeby PPC412 odbiegała znacznie (na korzyść lub niekorzyść) od takiego Engla Pro na CV30

PPC412 jako sama paczka brzmi świetnie, unikalny charakter i crunchowy pazur. Problem pojawia się kiedy trzeba grać z zespołem. Dół który zagłusza basistę i wspomniany wcześniej fajny charakter zaczyna wkurwiać przy większych głośnościach. Cena jak za 412 nie jest aż tak wyśrubowana, ale wolałbym grać na bentonie 212.

Engla i to na v60 ogrywałem wieku temu więc nie mam porównania.

We wszystkich Twoich wypowiedziach brakuje mi jedynie 'moim zdaniem' lub bardziej po forumisiowemu 'IMO'
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #11 05 Wrz, 2013, 13:16:58 »
mega chujowy (kolumna PPC412).

Możesz rozwinąć? Bo nie uważam żeby PPC412 odbiegała znacznie (na korzyść lub niekorzyść) od takiego Engla Pro na CV30

PPC412 jako sama paczka brzmi świetnie, unikalny charakter i crunchowy pazur. Problem pojawia się kiedy trzeba grać z zespołem. Dół który zagłusza basistę i wspomniany wcześniej fajny charakter zaczyna wkurwiać przy większych głośnościach. Cena jak za 412 nie jest aż tak wyśrubowana, ale wolałbym grać na bentonie 212.

Engla i to na v60 ogrywałem wieku temu więc nie mam porównania.

We wszystkich Twoich wypowiedziach brakuje mi jedynie 'moim zdaniem' lub bardziej po forumisiowemu 'IMO'

Obiecuję poprawę! :D
Skill?! A na co to komu?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #12 06 Wrz, 2013, 16:28:13 »
TH30 złą konstrukcją!? Grałem na tym i przypadł mi do gustu, jak prawie żaden inny, a na pewno to był jeden z najlepiej gadających wzmaków, jakie dane mi było ogrywać... Przepiękne crunche i bardzo fajny kanał przesterowany, a nawet na małych głośnościach się nie krztusił...

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #13 06 Wrz, 2013, 17:21:59 »
TH30 złą konstrukcją!? Grałem na tym i przypadł mi do gustu, jak prawie żaden inny, a na pewno to był jeden z najlepiej gadających wzmaków, jakie dane mi było ogrywać... Przepiękne crunche i bardzo fajny kanał przesterowany, a nawet na małych głośnościach się nie krztusił...

Ok, jak się gra na nim plejsru i na próbie to spoko. Problem pojawia się kiedy grasz na nim sztuke i okazuje się że via SM57 brzmi jak totalne gówno. Akustyk zaszlachtuje brzmienie eq i "jakoś" to zabrzmi. Miałem, zagrałem na th30 parę sztuk i sprzedałem z uśmiechem na ryju.
Skill?! A na co to komu?

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #14 12 Wrz, 2013, 06:28:55 »
Wczoraj przyszedł do mnie kurierem rockerverb mk II 50w. Po trzech godzinach gry oderwałem się od ampa i muszę stwierdzić że jest zajebisty :). Ciepło, klarownie, miękko clean niszczy system. Szczerze bałem się "środka" tego ampa, ale żadne pasmo nie jest tu podbite na wyrost. Charakterny z rakiety amp.

Mam aktualnie na chacie PPC 212 i PPC 412. IMO dużo zależy od paczki, ktoś gdzieś tu kiedyś pisał że nie ma różnicy między tymi dwoma modelami - nie wiem ile wypił ogrywając je. Różnica jest na tyle duża że śmiem twierdzić że to dwa inna ampy ;). Charakter ten sam, ale pasmo gry naprawdę zupełnie inne. Duża paka ma dół i głębie, mniejsza genialnie eksponuje pogłosy, echa, jest cieplejsza.

W przyszłym tygodniu jadę do kumpla który ma studio bo chce ograć rakiete z werbem, o ile duża paka nie pójdzie do tego czasu to walne porównanie w jakości studyjnej przy jak najbardziej sterylnych warunkach (linijka do mierzenia odległości majka itp.).

Druga sprawa PPC 412 vs PPC 212 nie można rozpatrywać w kategorii gorsza/lepsza. Bo obydwie są genialne i imo skierowane do muzyków o różnych potrzebach/wizji brzmienia.

Ps. Najlepiej sprawdza się połączenie ppc 412 + ppc 212 :) - ale ogrywanie zakończyłem po pierwszych dwóch akordach. Był taki mjut że pojawił się chory pomysł zostawienia obydwu hue hue:).

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #15 12 Wrz, 2013, 09:28:16 »
Wczoraj przyszedł do mnie kurierem rockerverb mk II 50w. Po trzech godzinach gry oderwałem się od ampa i muszę stwierdzić że jest zajebisty :). Ciepło, klarownie, miękko clean niszczy system. Szczerze bałem się "środka" tego ampa, ale żadne pasmo nie jest tu podbite na wyrost. Charakterny z rakiety amp.

Mam aktualnie na chacie PPC 212 i PPC 412. IMO dużo zależy od paczki, ktoś gdzieś tu kiedyś pisał że nie ma różnicy między tymi dwoma modelami - nie wiem ile wypił ogrywając je. Różnica jest na tyle duża że śmiem twierdzić że to dwa inna ampy ;). Charakter ten sam, ale pasmo gry naprawdę zupełnie inne. Duża paka ma dół i głębie, mniejsza genialnie eksponuje pogłosy, echa, jest cieplejsza.

W przyszłym tygodniu jadę do kumpla który ma studio bo chce ograć rakiete z werbem, o ile duża paka nie pójdzie do tego czasu to walne porównanie w jakości studyjnej przy jak najbardziej sterylnych warunkach (linijka do mierzenia odległości majka itp.).

Druga sprawa PPC 412 vs PPC 212 nie można rozpatrywać w kategorii gorsza/lepsza. Bo obydwie są genialne i imo skierowane do muzyków o różnych potrzebach/wizji brzmienia.

Ps. Najlepiej sprawdza się połączenie ppc 412 + ppc 212 :) - ale ogrywanie zakończyłem po pierwszych dwóch akordach. Był taki mjut że pojawił się chory pomysł zostawienia obydwu hue hue:).

Gratki, oby plecy ciężar zniosły.

Spoiler
Skill?! A na co to komu?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #16 12 Wrz, 2013, 14:39:30 »
Wczoraj przyszedł do mnie kurierem rockerverb mk II 50w. Po trzech godzinach gry oderwałem się od ampa i muszę stwierdzić że jest zajebisty :). Ciepło, klarownie, miękko clean niszczy system. Szczerze bałem się "środka" tego ampa, ale żadne pasmo nie jest tu podbite na wyrost. Charakterny z rakiety amp.

Mam aktualnie na chacie PPC 212 i PPC 412. IMO dużo zależy od paczki, ktoś gdzieś tu kiedyś pisał że nie ma różnicy między tymi dwoma modelami - nie wiem ile wypił ogrywając je. Różnica jest na tyle duża że śmiem twierdzić że to dwa inna ampy ;). Charakter ten sam, ale pasmo gry naprawdę zupełnie inne. Duża paka ma dół i głębie, mniejsza genialnie eksponuje pogłosy, echa, jest cieplejsza.

W przyszłym tygodniu jadę do kumpla który ma studio bo chce ograć rakiete z werbem, o ile duża paka nie pójdzie do tego czasu to walne porównanie w jakości studyjnej przy jak najbardziej sterylnych warunkach (linijka do mierzenia odległości majka itp.).

Druga sprawa PPC 412 vs PPC 212 nie można rozpatrywać w kategorii gorsza/lepsza. Bo obydwie są genialne i imo skierowane do muzyków o różnych potrzebach/wizji brzmienia.

Ps. Najlepiej sprawdza się połączenie ppc 412 + ppc 212 :) - ale ogrywanie zakończyłem po pierwszych dwóch akordach. Był taki mjut że pojawił się chory pomysł zostawienia obydwu hue hue:).

Generalnie to gratsy! :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Odp: Zakup Orange Rockverb 50
« Odpowiedź #17 30 Lis, 2013, 15:41:38 »
Sorki za nieobecność, policja mi komputery zabrała. Myślę nad Rockverb 50, Engl Powerball ver.2 lub coś od Blackstara. Nie chce zbyd dużego piachu w tym, to mnie trochę odstrasza w Orange. Szukam czegoś z oddechem i dobrym mięsem, lejącego się w nieskończoność. Dlatego Blackstar seria HT mi bardzo pasuje (np Ht Stage i Club). Engl to tak z sentymentu raczej, bo zawsze mi się design podobał. Jakieś inne pomysły?
"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
69 Odpowiedzi
30960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2010, 13:48:53
wysłana przez piotrek929
16 Odpowiedzi
9973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2008, 17:35:27
wysłana przez Vin$
23 Odpowiedzi
11010 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2010, 14:41:44
wysłana przez purpleman
2 Odpowiedzi
2176 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2011, 14:49:56
wysłana przez Michau
0 Odpowiedzi
1633 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2011, 10:45:47
wysłana przez nikt