Autor Wątek: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]  (Przeczytany 22004 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« 15 Sie, 2013, 08:50:02 »
Witam,
Bardzo dobre urządzenie do wbijania gitar DI, pozwalające na bezpośredni odsłuch ze wzmacniacza i idealne odwzorowanie wbitego sygnału przy reampingu, mało szumi kosztuje mniej niż Palmer ;). Mam u siebie jedną kostkę którą testowałem i polecam ! Pojawił się na allegro wystawiony przez producenta: http://allegro.pl/daw-amp-reampbox-do-nagrywania-i-reampingu-gitar-i3473653580.html

Tutaj strona domowa projektu:
http://reampbox.com/
Tutaj obszerny test urządzenia: http://www.dzwiek.org/board/topic/11192-dawamp-bugerarandall-rh200hk-vortex-black-series-testy/

Myślę że warto się nim zainteresować ;)

Pozdrawiam,

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #1 15 Sie, 2013, 10:51:38 »
Ostatnio pisales,ze bardzo szumi. Cos zmienili?
i always go full retard

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #2 15 Sie, 2013, 15:15:30 »
podpinam się pod pytanie - czytamy też inne fora.
Pamiętam, że nie byłeś wcale nim zachwycony.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #3 15 Sie, 2013, 17:48:57 »
podpinam się pod pytanie - czytamy też inne fora.
Pamiętam, że nie byłeś wcale nim zachwycony.
Bardzo dobrze że czytacie ! ale czytajcie do końca i końcowych wniosków! Ja też jestem tylko człowiekiem i jak każdy popełnia błędy. Proponuję poczytać i posłuchać próbek od tego wpisu: http://www.dzwiek.org/board/topic/11192-dawamp-bugerarandall-rh200hk-vortex-black-series-testy/page-5#entry110224
Sami wyciągniecie wnioski ;). "Problem" to kalibracja interfejsu - ale da się to zrobić potrzebna przy wbijaniu DI. reampowanie sladów "powierzonych" nie jest problemem już, ale cała tajemnica urządzenia jest właśnie we wbijaniu DI i wypuszczaniu go z tym samym poziomem podczas reampingu. W teście porównywany był jeszcze Reampbox Palmera którego mam i ja i jak się okazuje jest 2 wersja palmera bez filtra która bardziej szumi od mojej starszej. Tak czy siak uważam że za to pudełko warto dać te 300 zeta (mniej niż palmer) jeżeli ktoś często myśli o wbijaniu DI i często reampuje. Nie biorę kasy za reklamę nie znam Przemka osobiście. Aha i nowy DAWAMP jest nieco zmodyfikowany. Po szczegóły proszę pisać do Przemka namiary na stronie jego projektu...

Pozdrawiam,

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #4 16 Sie, 2013, 19:24:19 »
Na to nieszczęście Twój tekst ląduje gdzieś bardzo wysoko w googlach wśród polskich stron z hasłem reamp-box ;)
Ale obroniłeś się - doczytam nowe informacje :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #5 17 Sie, 2013, 13:01:12 »
Cytuj
Ale obroniłeś się - doczytam nowe informacje :)
a byłem atakowany ?
pozdrawiam,

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #6 17 Sie, 2013, 13:57:25 »
 Taki super-hiper sprzęt, a konstruktor nie potrafi porządnie zaprojektować zasilania i pomija te problemy zasilaniem układu  z baterii? Nieco żenujące...
4string

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #7 17 Sie, 2013, 20:13:49 »
Bry - tu producent.

Zaprojektowałem urządzenie tak, żeby nie można było nic popsuć ani poprzestawiać - okazuje się, że jednak można ;) Mogę tylko dodać, że sin testuje prototyp, bez instrukcji. Beta testy mają to do siebie, że testuje się urządzenia niekoniecznie idealne, różne, chodzi przecież o przetestowanie różnych koncepcji. Z drugiej strony są tacy, którzy w lot rozumieją i doceniają ideę mojego pomysłu. Tak wymyśliłem, mi się to sprawdza, ale oczywiście chciałbym zdobyć jak najwięcej opinii i uwag - szczerze. Mam oczywiście pomysły na usprawnienia i inne rozwiązania, ale to inna rzecz.

Taki super-hiper sprzęt, a konstruktor nie potrafi porządnie zaprojektować zasilania i pomija te problemy zasilaniem układu  z baterii? Nieco żenujące...

Możesz wyjaśnić, o jakich problemach z porządnym projektowaniem zasilania piszesz i jakie problemy pomijam? Zasilanie bateryjne było moim założeniem, to jest najlepsze, najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Można oczywiście bez problemu dodać gniazdo zasilacza, przy poborze prądu poniżej 2mA byle co to zasili - ale właśnie brak zewnętrznego zasilania był zdecydowanie moim pomysłem - to kolejna komplikacja układu i możliwość zepsucia czegoś w całym łańcuchu, bez żadnego problemu wyobrażam sobie zasilanie DAW-AMPa ze wspólnego zasilacza z kablem z "wąsami", już o zbyt niskim napięciu nie wspominając ;) Z drugiej strony niewykluczone, że po prostu czegoś oczywistego nie zauważam - byłbym wdzięczny za rozwinięcie tematu o zasilaniu oraz też inne uwagi.
--
http://nagrywamy.com/
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2013, 21:30:38 wysłana przez przemak »

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #8 17 Sie, 2013, 22:04:58 »
przemak: jeżeli to nie wadzi w "patent" Twojej konstrukcji, to możesz mi wyjaśnić o co chodzi z tym: " a odpowiedni headroom zapewnia zasilanie z dwóch baterii 9V"? W miarę łopatologicznie, tak żeby zrozumiał. Pytam całkiem poważnie. Podobne urządzenie robi dla mnie lokalny magik i on twierdzi, że zrobi to w 100% pasywnie.

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #9 17 Sie, 2013, 22:36:39 »
przemak: jeżeli to nie wadzi w "patent" Twojej konstrukcji, to możesz mi wyjaśnić o co chodzi z tym: " a odpowiedni headroom zapewnia zasilanie z dwóch baterii 9V"? W miarę łopatologicznie, tak żeby zrozumiał. Pytam całkiem poważnie. Podobne urządzenie robi dla mnie lokalny magik i on twierdzi, że zrobi to w 100% pasywnie.

Patent ma John Cuniberti ;) Lokalny magik prawdopodobnie robi (zgaduję) reambox umożliwiający wysyłanie sygnału z interfejsu do wzmacniacza. Takie coś oczywiście może być całkowicie pasywne - i tak działa Reamp, też DAW-AMP i np. Palmer. Natomiast DAW-AMP umożliwia też nagrywanie gitary, czyli jest też jakby pasywno-aktywnym diboxem. I w tym momencie potrzebne jest zasilanie i to o odpowiednim napięciu. Każdy może sobie poczytać na moim blogu o poziomach, jakie wytwarzają gitary:
http://nagrywamy.com/category/artykuly/reamping-artykuly/
i zauważyć, że zasilanie z 9V to troszeczkę za mało dla dobrej pasywnej gitary - stąd konieczność zastosowania dwóch a nie jednej baterii. Oczywiście, wszyscy (w tym i ja) gramy na bajerach zasilanych z jednej bateryjki i wszystko jest OK, no, ale zdecydowałem, że zrobię to porządnie ;)
--
http://nagrywamy.com/

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #10 18 Sie, 2013, 14:24:38 »
Możesz wyjaśnić, o jakich problemach z porządnym projektowaniem zasilania piszesz i jakie problemy pomijam? Zasilanie bateryjne było moim założeniem, to jest najlepsze, najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Można oczywiście bez problemu dodać gniazdo zasilacza, przy poborze prądu poniżej 2mA byle co to zasili - ale właśnie brak zewnętrznego zasilania był zdecydowanie moim pomysłem - to kolejna komplikacja układu i możliwość zepsucia czegoś w całym łańcuchu, bez żadnego problemu wyobrażam sobie zasilanie DAW-AMPa ze wspólnego zasilacza z kablem z "wąsami", już o zbyt niskim napięciu nie wspominając ;) Z drugiej strony niewykluczone, że po prostu czegoś oczywistego nie zauważam - byłbym wdzięczny za rozwinięcie tematu o zasilaniu oraz też inne uwagi.

 A jakie zalety ma zasilanie stacjonarnego (bo w zasadzie studyjnego) sprzętu z baterii, poza rozwiązaniem problemu z ewentualnymi przydźwiękami sieci czy pętlami mas? To samo da się uzyskać z dobrze zaprojektowanego zasilacza, który przy tym da stały poziom napięcia zasilającego, w przeciwieństwie do baterii, w których napięcie stopniowo spada w miarę żużycia co pogarsza uzyskiwane podczas pracy parametry zasilanego sprzętu.
4string

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #11 18 Sie, 2013, 16:22:10 »
A jakie zalety ma zasilanie stacjonarnego (bo w zasadzie studyjnego) sprzętu z baterii, poza rozwiązaniem problemu z ewentualnymi przydźwiękami sieci czy pętlami mas? To samo da się uzyskać z dobrze zaprojektowanego zasilacza, który przy tym da stały poziom napięcia zasilającego, w przeciwieństwie do baterii, w których napięcie stopniowo spada w miarę żużycia co pogarsza uzyskiwane podczas pracy parametry zasilanego sprzętu.

Rozumiem, o to chodzi ;)
No więc tak - nie pomyślałbym, że zasianie bateryjne może wskazywać na to, że nie umiem zaprojektować innego układu zasilania ;) Ale faktycznie - pomijając, czy to lepiej czy gorzej, może to wyglądać "amatorsko", będę musiał o tym pomyśleć. Cena zasilacza AC z allegro jest niższa niż jednej bateryjki, bebechy w środku nie są w stanie przekroczyć ceny drugiej - i jesteśmy w domu. Nikt na razie nie zwrócił mi na to uwagi, bo powód zastosowania takiego a nie innego zasilania jest prosty - wygoda. Bo DAW-AMP jest owszem, urządzeniem studyjnym i stacjonarnym, ale odwrotnie, niż piszesz, "w zasadzie" bardziej (rawie na pewno) studyjnym niż stacjonarnym ;) Chodzi o to, że podczas nagrań gitary rozgardiasz jest dość spory, szuka się różnych miejsc na wzmacniacz, paczkę, gitarę, no i również miejsca na pobranie sygnału z gitary do nagrania. Czy lepiej w reżyserce, czy lepiej w studiu, czy gitarzystę damy do studia, czy do reżyserki, itp. W takiej sytuacji z mojego doświadczenia wolę mieć jedno pudełko zasilane autonomicznie, niż piep... się z zasilaczykiem na cieniutkim metrowym kabelku, przypadkiem okręconym dookoła kabla gitarowego. Poza tym taki zasilacz może się zgubić albo zepsuć w najmniej spodziewanym momencie, co może spowodować chęć użycia innego (nieodpowiedniego) zasilacza albo wręcz wolnego "wąsa" z pedalboardu, i wtedy będzie na mnie a nie na użytkownika, że ground lift nic nie daje ;) Urządzenie pobiera 2mA, co oznacza około 300h nieprzerwanej pracy, gitarzyści do baterii są przyzwyczajeni, a przede wszystkim prąd pobierany jest tylko podczas nagrywania, drugi tryb pracy jest całkowicie pasywny.

Dziękuję za sensowną uwagę, choć w sumie to ciekawe, jak można interpretować różne rozwiązania... Muszę się nad tym poważnie zastanowić.
--
http://nagrywamy.com/

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #12 19 Sie, 2013, 21:32:12 »
 Przyznam szczerze, że nie cierpię zasilania bateryjnego, bo przeważnie pada w najmniej odpowiednim momencie, więc może patrzę zbyt subiektywnie, ale z drugiej strony to pudełko nie jakiś srajpod, żeby z nim biegać tam i z powrotem, tylko ma leżeć na ziemi czy blacie z wpiętymi kablami, więc  jeden kabel więcej raczej nie robi większej różnicy.
4string

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #13 19 Sie, 2013, 22:19:49 »
Przyznam szczerze, że nie cierpię zasilania bateryjnego, bo przeważnie pada w najmniej odpowiednim momencie, więc może patrzę zbyt subiektywnie, ale z drugiej strony to pudełko nie jakiś srajpod, żeby z nim biegać tam i z powrotem, tylko ma leżeć na ziemi czy blacie z wpiętymi kablami, więc  jeden kabel więcej raczej nie robi większej różnicy.

Nie, oczywiście, uwaga bardzo sensowna. Będę musiał zapytać użyszkodników, czy lepiej tak czy tak - w końcu nie muszę mieć zawsze racji ;) Z drugiej strony na razie nikt na to nie narzekał...
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2013, 07:41:00 wysłana przez Harvest »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #14 20 Sie, 2013, 12:43:10 »
Przyznam szczerze, że nie cierpię zasilania bateryjnego, bo przeważnie pada w najmniej odpowiednim momencie, więc może patrzę zbyt subiektywnie, ale z drugiej strony to pudełko nie jakiś srajpod, żeby z nim biegać tam i z powrotem, tylko ma leżeć na ziemi czy blacie z wpiętymi kablami, więc  jeden kabel więcej raczej nie robi większej różnicy.
Jak dla mnie to nie problem, Dawamp potrzebuje zasilania tylko w procesie rejestracji śladów DI, w trybie pracy jako Reampbox już nie. Dla mnie - kiedy praktycznie tylko reampuje jest to całkowicie pomijalny "problem". natomiast jeżeli nawet mam wbijać DI to 300 godzin pracy - hmmm 15 dni non stop... i zaraz kolejne problemy bo może z tego gniazdka wieksze brumy z tego mniejsze itd. Chyba najlepszym rozwiązaniem to dołączenie do Dawampa opcjonalnego zasilania sieciowego - co pewnie zwiększy koszty i produkcji i sprzedaży no ale coś za coś ;)

pozdrawiam,

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #15 22 Sie, 2013, 23:42:08 »
jeszcze trochę info i próbek z DAWAMPA - npo i o kalibracji interfejsu (po chłopsku)  :headbang:
http://www.brickwall.pl/index.php?threads/dawamp-reampbox-ko%C5%84cowe-podsumowanie.347/

Pozdrawiam,

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #16 21 Paź, 2013, 13:38:09 »
Bry,
Mam (mam mieć) kolejne egzemplarze - nowa wersja, z zasilaniem sieciowym ;)
Zainteresowanych proszę o kontakt na PW, tylko w miarę szybko, żeby potem nie było ;)

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #17 23 Paź, 2013, 23:54:55 »
Co ciekawe, nowe urządzenia są z zasilaniem sieciowym i ponieważ zostało mi kilka bateryjnych, pytam potencjalnych klientów, jakie wolą - i co? Zostanie mi po tej operacji kilka sieciowych, rozkład jest pół na pół ;)
Tak czy inaczej mój mail przemak-małpa-o2.pl.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #18 24 Paź, 2013, 22:08:14 »
Ostatecznie sieciowy też da się zasilić z baterii (o ile ma podpinany zasilacz zewnętrzny) - starczą dwie "kijanki" + wtyk i voila ;)
4string

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #19 24 Paź, 2013, 23:00:15 »
Ostatecznie sieciowy też da się zasilić z baterii (o ile ma podpinany zasilacz zewnętrzny) - starczą dwie "kijanki" + wtyk i voila ;)

To prawda, zwłaszcza, że zasilam zmiennym, w środku nie ma powielaczy tylko graetz, więc jak ruski czołg pójdzie na zmiennym i stałym z dowolną polaryzacją i dowolnym napięciem 9-50V ;)
No, ale zasilacz chyba faktycznie lepszy, a przede wszystkim tańszy w eksploatacji.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #20 26 Paź, 2013, 09:55:02 »
No cóż, nie wpadłem na to, że się tak bardzo przejmiesz na wpół żartobliwą krytyką, że aż przeprojektujesz całe urządzenie zamiast tylko dodać gniazdo do podpięcia dowolnego zasilacza ;)
4string

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #21 26 Paź, 2013, 11:23:13 »
Nie może być po prostu gniazdo zasilacza. Przekonałem się, że kreatywność użyszkodników jest nieograniczona i wtykali by tam cokolwiek - np. zasilacze za pińć złotych z za niskim napięciem - i potem by było, że brumi albo nie działa. Muszę decydować ja, a więc prostownik, filtr i stabilizator w środku i już ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #22 26 Paź, 2013, 15:10:19 »
 Fakt, to ma sens.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2013, 15:11:52 wysłana przez theremin »
4string

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #23 26 Paź, 2013, 17:30:29 »
Ale na za niskie napięcie z podłączonego zasilacza i tak to nie pomoże  ;)

Jak się zepsuje oryginalny zasilacz, to tak ;)

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: DAWAMP - REAMPBOX ! [POLECAM]
« Odpowiedź #24 29 Paź, 2013, 15:59:42 »
Teraz wyglądają tak:
http://nagrywamy.com/2013/10/29/reamping-czesc-50-daw-amp-white/
nie wiem, jak długo ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Hacktivist polecam

Zaczęty przez schecter « 1 2 3 » Muzyka

64 Odpowiedzi
20815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2015, 10:55:02
wysłana przez birthmark
4 Odpowiedzi
1537 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2011, 23:22:04
wysłana przez lupus
1 Odpowiedzi
1241 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2012, 21:28:05
wysłana przez forseth
7 Odpowiedzi
2957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 22:13:39
wysłana przez BetoNova