Autor Wątek: SH-6 vs SH-13  (Przeczytany 2910 razy)

Offline Dejnas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
SH-6 vs SH-13
« 10 Sie, 2013, 12:35:35 »
Semanko, po przypływie gotówki szukam w końcu przetwornik do mojego gibola. Moimi dwoma faworytami są tytułowe pickupy.

I tak zadam szybko pytanie: czy warto kupić używanego dimebuckera i cieszyć się mięsem czy kupić sh8 i też się cieszyć. Lipa że nie mogę na żywo nigdzie ich usłyszeć, jedynie jutube mi zostało. Na stronie seymoura obydwa przetworniki mają bardzo zbliżone parametry w sygnale wyjściowym jak i patrząc na eq.
Pozdrawiam gorąco!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #1 10 Sie, 2013, 12:51:12 »
A jaka muzyka i jakie strojenie?

Dlaczego wybrałes akurat te dwa pickupy? Solidne miecho możesz mieć nawet na takim SH4 czy SH5 (które są moimi całkowitymi faworytami jesli chodzi o SD)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dejnas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #2 10 Sie, 2013, 13:05:13 »
Muzyka to głównie thrash/death często coś ze starej sepultury, possessed etc. samo starocie prawie ;p

Stroje głównie w standard D. A czego te dwa wybrałem? Dimebucker jest na sprzedaż używany więc pomyślałem że lepiej kupić taki niż nowy w pudełku. No ale niestety sh6 jak bym kupował to nówkę a cenowo dośc podobne są do siebie. SH4 słyszałem tylko w jakimś vgs bo ktoś zamiast emg hz taki sobie wstawił i no fajnie było ale chcę coś jeszcze fajniejszego ;p

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #3 10 Sie, 2013, 13:12:36 »
SH6 = Opeth
A dimebucker no to wiadomo. ;)

Kwestia preferencji brzmieniowych, nic ponad to.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Slothman

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #4 10 Sie, 2013, 20:56:39 »
Cavalera grał w chooy na sh6 więc myślę że do Sepy powinien żreć idealnie. Swoją drogą NIE dawaj do mahoniowego (i guess) gibola sh8. Będzie mulić. Bardzo  ;)
Imo jeśli chodzi o mięso to sh4/5/6 są najlepsze, co juz było w tym temacie napisane po części.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #5 10 Sie, 2013, 22:14:15 »
SH13 - pokochasz albo znienawidzisz, pickup bardzo specyficzny, koniecznie ograj, zanim się na niego zdecydujesz
Ja Ci polecam SH6, to chyba jeden z jedynych ceramicznych pickupów, które lubię, fajnie grzmoci w mahoniu

Offline Dejnas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #6 10 Sie, 2013, 23:28:52 »
Naoglądałem się za dużo filmików z Merrowem i jednak zdecydowałem się na sh13, po fakcie przeczytałem ostatnie 2 porady ;p

Ale no nic, teraz będę mieć chociaż sporo frajdy z wymienianiem i tą ciekawością jak zabrzmi ;p Jeśli nawet nie pokocham to wystawię gdzieś na sprzedaż i będę cierpliwie to znosić. Wolałem jakoś używany kupić, ze względu na błędy przeszłości ;p

No i tez napisze że mimo że ubóstwiam Brazylijczyków to nie myślcie że chcę koniecznie brzmieć tak jak oni :D Podałem przykład jako mały wyznacznik, a to wyczekiwane własne brzmienie sam chcę ukręcić.
Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za porady!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #7 10 Sie, 2013, 23:38:27 »
Jak Ci się Dimebucker nie spodoba, napisz, może odkupię ;)

Offline Slothman

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #8 11 Sie, 2013, 18:13:00 »
Dobry wybór.  ;)
Swoją drogą jaki przetwornik od SD nadawałby się do zamontowania pod gryf z SH6? I nie jego gryfowa wersja a coś bardziej cywilizowanego, ale mocniejszego niż SH2.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #9 11 Sie, 2013, 19:44:38 »
SH 4 :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #10 18 Sie, 2013, 20:27:29 »
Zgadzam się z przedmówcą, niby producent nie zaleca ale słyszałem SH4 pod gryfem w zestawieniu z SH6 pod mostem właśnie i przyjemnie się uzupełniają... :P
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: SH-6 vs SH-13
« Odpowiedź #11 18 Sie, 2013, 20:35:06 »
Ja tam lubie miec spiewny przester i akustyczny clean pod gryfem, sh-2 i sh-1 z rozlaczanymi cewkami sa mega ;)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?