Autor Wątek: Wzmacniacz , zestaw do home recordingu  (Przeczytany 18467 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Lepszy sprzęt oznacza więcej frajdy z gry, IMO zawsze warto dopłacić, jeśli kogoś stać. Jeśli już masz tyle kasy, to możesz spokojnie pojeździć i poogrywać wiosła, wybierzesz to, które Ci się najbardziej spodoba ;)

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
A tak w temacie - ta kolumna (Alto TS115A ) jest jakas specjalna? Bo widze ze sa inne w znacznie nizszej cenie.
A jesli mialbym wybrac miedzy line6 pod hd 500 ,a  eleven rackiem - co mam wziac? Powiedzmy ze w identycznej cenie. Do 11R bede musial dokupic midi controllery, pedał ekspresji, itp. Co ciagnie dodatkowe koszta... A roznicy miedzy tymi dwoma rzeczami pod wzg. Jakosci chyba nie ma?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Alto TS115A sprawdzili koledzy, z których zdaniem się liczę - poszukaj ich sprawozdań tu na forum. Jest najlepsza w tej klasie i wg niektórych lepsza niż droższe Mackie.

Miałem Eleven Racka i ogrywałem długo HD500. Dla mnie POD daje więcej możliwości jeśli chodzi o efekty, a symulacje wzmacniaczy i paczek ma tylko trochę gorsze od 11R. Można go dostać też o wiele taniej, więc nie jest to identyczna cena. Dostajesz przy tym wbudowany kontroler nożny i pedał ekspresji i według mnie jest to lepsze rozwiązanie. Oprócz tego Avid (Digidesign) to durna firma niedbająca w ogóle o rozwój swojego produktu i za rozszerzenie firmware'u każą płacić (było jedno do tej pory, od wielu lat nic), a Line6 regularnie aktualizuje swoje produkty.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jak to miło madrego poczytać ;)  :tak:

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
No i mam okazje :) line 6 hd 500 za 1500 zl. W Poznaniu.
Zostala kolumna i sluchawki.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
nie wiem czy 1500 zł to taka straszna okazja, nie śledziłem rynku ale teraz nowy kosztuje między 1600 a 1700
http://www.thomann.de/pl/line6_pod_hd500.htm

E: jak dwóch napisało, to nie ma chuja we wsi, nie jest to okazja :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Tu masz lepsze okazje:

http://allegro.pl/line-6-pod-hd500-i3452441498.html

http://allegro.pl/line-6-pod-hd-500-procesor-gitarowy-i3454564097.html

Tylko z tej ostatniej aukcji to zdanie jest bardzo na wyrost:

POD HD 500 najbardziej autentyczne brzmienie oraz największy realizm, większy niż w jakimkolwiek dostępnym urządzeniu modelującym brzmienie wzmacniaczy gitarowych.

Brzmienie PODa rozsądnie udaje brzmienie prawdziwych urządzeń, ale jeśli zabawa z cyfrą Ci się spodoba, to w przyszłości proponuję zakup Fractal Axe-FX II, który brzmi o wiele lepiej i daje o wiele większe możliwości, a wciąż jest interfejsem audio na USB tyle, że już potrzeba będzie dokupić kontroler MIDI oraz pedał ekspresji do niego. No i nieco zmienia się filozofia ustawiania go, bo już nie udaje analogowych gratów a zwyczajnie brzmi jak one i symulacje skonstruowane są by jak najwierniej oddać ich konstrukcję. Ale to już temat na kilka tysięcy złotych więcej, tak chciałem tylko napisać, że POD nie jest najbardziej realistyczny czy tym bardziej autentyczny. Więc jeśli przesiadka w tej samej kategorii sprzętu, to tylko na Fractala, Eleven Rackiem nawet się nie przejmuj, chyba, że mega okazyjnie (koło 2k i niżej).

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Aw...  na Bigbeat i guitar center nowy to 2000zl+ :D mam pecha do sklepow.
Tak czy siak już umówiłem się z gościem na odbiór :). Teraz będę polował na kolumne i te słuchawki po taniosci...

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Korzystałem przez jakiś czas z pożyczonych co prawda ale jednak Superluxów i muszę powiedzieć że jak za taką cenę to się totalnie opłaca, jakość naprawdę wyśmienita, potrafią zadziwić ;) No i nie zapominajmy że nadają się nie tylko do recordingu świetnie się na tym po prostu słucha muzy :D

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Również polecam Superluxy - wprawdzie z moich korzystam bardziej do słuchania niż miksów itd ale na moje ucho to jedne z mniej "koloryzujących" słuchawek, więc mogły by robić tutaj dobrą robotę.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Przyłączam sie do drobnych achów nad superluxami ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Cytuj
to tylko na Fractala
albo na Kempera ;)

Mrugaj sobie, ale nie wprowadzaj kolegi w błąd. Kemper nie jest interfejsem i wymaga dodatkowego grata, co jest dla mnie minusem. Brzmieniowo fajnie, możliwościowo gorzej w niektórych aspektach niż POD nawet. Ale do grania tak o, zwłaszcza plug&play jest super.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Zgadzam się ze wszystkim, co piszesz. Niemniej, wygoda posiadanie jednego grata zamiast dwóch i możliwość ukręcenia brzmienia od podstaw, zamiast bazować na profilach/profilować sobie wzmaka dla mnie wygrywa.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Widzę, że wybrałeś cyfrową stronę mocy... jednak wyczuwam w Tobie jeszcze coś dobrego, może kiedyś...

A co do wiosła to czego szukasz? Bo zakup tego RG350 za 2kPLN to byłaby nominacja to najgorszego deala roku.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Znajomy polecil mi odwiedzenie Musik Store (czy jakos tak) w Kolonii (Köln) zobacze co tam bedzie , moze cos sie znajdzie ciekawego, bo przymierzam się do kupna Sitary ( Sitara ) jeszcze. A ten L6 pod hd moge podlaczyc pod zwykly wzmacniacz? Tak wstepnie, tylko do testu. Przez input albo aux?
Co do gitary to serio myslalem ze to dobra opcja... Co innego radzicie? Naprawde do 2000.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Przemysl może kupno variaxa,  tam jest symulacja sitar.  I masa innych modelowanych brzmień.  Będziesz miał i gitarę i sitar, i 12 strunowke,  i akustyka,  i masę innych gitar.  Na początek jak znalazł.

A poda możesz podłączyć do wzmaka hifi po zapięciu symulacji paczki. 
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2013, 21:24:19 wysłana przez benkai »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Sitaru ;)



Właśnie zachodziłem w głowę jakżesz to się odmienia. Jakaś taka pogańska nazwa. ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Co do gitary to serio myslalem ze to dobra opcja... Co innego radzicie? Naprawde do 2000.

Jaka muzyka? 2kPLN to dość gówniana cena, bo ciężko znaleźć coś wartego faktycznie tej ceny, za to do 3kPLN można już wybierać ;)

Jak chcesz to mam Flame Signum Gothic z Hellfire, dość dobrze brzmiący egzemplarz (nie przepadam za Falme, a ten jest spoczko), jak zaintereszony to wal na PW. Na pewno kładzie brzmieniem wynalazki pokroju RG350 na łeb.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Kuuuurwa mać... Z dnia na dzien coraz wiecej zajebistych opcji!
Wie cos ktos o tym variaxie? Slyszal go ktos?
No nie wiem... Nie jestem przekonany do mayonesow, a sg juz mam.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Ja slyszalem variaxa bo Leon ma - takiego o:  http://line6.com/jtv-59/. Nawet chyba gralem ;)

Po krotce: gra to z przetwornikow jak zwykla gitara (stokowe kwalifikuja sie raczej do wymiany, ale wstydu nie ma), a z wbudowanego piezo sygnal idzie w uklad elektroniczny, ktory udaje rozne instrumenta. Dla niewprawionego ucha i na nagraniach - odroznic oryginal od symulacji trudno. Manualnie to symulacje nei sa takie wrazliwe na artykulacje jak standardowy instrument, ale powiedzmy sobie - na poczatek i do nagrywek w domu... Ja bym sie nie zastanawial tylko kupil.

Lutniczo wykonany poprawnie, ladny instrument, stroi, wyglada. Jakbym mial swojego to bym zmienil pupy na sh2 i sh4 bo nie slyszalem jeszcze zadnej gitary w ktorej by graly zle.

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Czyli będę mogl podlaczyc tego poda pod fender mustang I?
No to teraz poluje na variaxa :) najwyzej go przemaluje.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Może oftopuje ale za miesiąc/dwa będzie na forum do kupienia Ultra  ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Będziesz mógł podłączyć.  Tylko variaxa szukaj w tej wersji która dałem w linku,  poprzednie wersje miały tylko piezo,  czyli tylko symulacje.  Ta wersja tylera potrafi przynajmniej zagrać bez baterii :-)


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Będziesz mógł podłączyć.  Tylko variaxa szukaj w tej wersji która dałem w linku,  poprzednie wersje miały tylko piezo,  czyli tylko symulacje.  Ta wersja tylera potrafi przynajmniej zagrać bez baterii :-)



FIXED
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
49 Odpowiedzi
30077 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2008, 19:55:45
wysłana przez Dexterek
32 Odpowiedzi
20325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 20:27:41
wysłana przez bloodrafko
komp do home recordingu

Zaczęty przez Omlet « 1 2 3 4 5 » Hardware

101 Odpowiedzi
44671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2011, 23:05:34
wysłana przez jaca2303
47 Odpowiedzi
19482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 11:35:20
wysłana przez g-zs
6 Odpowiedzi
8016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2017, 14:23:58
wysłana przez Mat