Autor Wątek: Ibanez RGR321EX z EMG  (Przeczytany 1970 razy)

Offline Aiden

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Ibanez RGR321EX z EMG
« 23 Lip, 2013, 16:06:21 »
Witam. Jako ze posiadam taniego Ibaneza - wersja dla biedakow, a moje stockowe p-upy sa do d.py postanowilem kupic cos co pasowaloby wymiarem no i wydobywalo jakis sound, wybor padl na EMG 81/60. (Tak wiem, jest tu masa ludzi ktora polecilaby mi inne pickupy, ale to juz moj wybor). Zakupilem do tego tez cale okablowanie - zestaw do instalacji aktywow od Merlin pickups. Problem polega na tym, ze nie mam schematu do EMG. Zerkalem w necie na schemat na merlin pickups (mysle ze nie rozni sie niczym od tego na EMGpickups..?). Niestety mam przelacznik 5 pozycyjny oraz 1x vol i 1x tone. A na schemacie od merlinpickups jest tylko do aktywnych 1x vol i 1x tone. A do pasywow jest to co u mnie... a szczerze mowiac nie znam sie na takich rzeczach.. wiec wole spytac zanim cos zepsuje. ::)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Ibanez RGR321EX z EMG
« Odpowiedź #2 23 Lip, 2013, 17:59:55 »
Ok,  gdzie jest pytanie?

To Ci się może przydać (z EMG FAQ):
Cytuj
Can I use the stock 5 way switch with my Zakk Wylde Set?
No. Using a 5 way switch with two EMG active pickups results in dead spots in positions 2
and 4. This can result in damage occurring to the speaker cones, especially at high gain
levels. You’ll have to replace the 5 way switch with a 3 way blade switch instead, like the
one shown in our diagrams.

Nie wiem na ile to prawda, ludzie ponoć używają normalnie EMG z 5way switchem. Tak czy inaczej miej to na uwadze.

 Co do sposobu łączenia:
B ( o ) ( o ) B S

Offline snapkejs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: Ibanez RGR321EX z EMG
« Odpowiedź #3 24 Lip, 2013, 18:24:00 »
siema

wlasnie kupilem takiego ibka od uzytkownika z forum i ładuje dimarzio evo.
jak juz zrobisz upgrade daj ngd ibka  :headbang:

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Odp: Ibanez RGR321EX z EMG
« Odpowiedź #4 25 Lip, 2013, 09:54:19 »
Moim skromnym zdaniem jest tyle zajebistych pasywnych pickapę że na siłę nie ma co aktywić.
Bez przerabiana ładujesz SH4/SH6 i grzmi jak jasna cholera.
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
5086 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2012, 19:00:06
wysłana przez Orange