Autor Wątek: Pilna sprawa do fanów gibsona, prośba o pomoc w sprawdzeniu autentyczności.  (Przeczytany 8672 razy)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Siema, kumpel przywiózł w opłakanym stanie gibola (prawdopodobnie), dał do lutnika. Co dokładnie zostało zrobione nie wiem na pewno coś z lakierem. Gitara nadaje się do grania a wręcz gada zajebiście i chcę mi ją zhandlować problem w tym, że to handlarz i niezły krętacz. Cenę dał stosunkowo dobrą ale coś mi to wiosło podejrzane jest. Może ktoś wyczai po fotkach czy to gibol czy nie gibol a jak gibol to jaki i mniej więcej ile wart? Sprawa jest pilna bo do jutra muszę się określić.

















Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Totalnie sie nie znam na gibolach ale dla mnie wyglada na podrobke.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Totalnie się nie znam na gibolach ale dla mnie wygląda na silnik od Zastavy.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.


Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Hmm a na innym forum piszą, że raczej oryginał :)
Tu jeszcze foto bindingu progów bo to ponoć istotne


Dostałem się do pupów i siedzą tam Bare Knuckle czyli ktoś grzebał albo faktycznie lutniczy fake.

Zomballo

  • Gość
Tak jak napisałem Ci na innym forum. Mi to wygląda na oryginał po przejściach. Ktoś mocno go modował. ;)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Mi też to wygląda na oryginał, ale po sporych przejściach.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad


Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
A może napisz po prostu do gibola? :)

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
numer seryjny wygląda jakby ktoś go po pijaku położył

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
SN krzywo, made in krzywo, klucze krzywo, imho podróbka.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Kupiłem bo gita zapierdala niemiłosiernie i jak tak gadają i leżą w łapie chińskie podróbki to od dzisiaj jestem ich fanem :)

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
fuck, jednak znów muszę posiadać LP Custom. Tak jak pisze Pneumonia, - custom zapierdala - także dobrze wspominam to wiosło.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Ja bym tylko washer założył i tyle :)

No muszę kupić gdzieś bo bez niego to się nawet siwtcha dokręcić nie da tak żeby nie latał.

Offline Gałek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • Shred Is Not Dead !
    • Gałek - Rock Discipline
Fajny badyl. Trza brać i grać :) Gibol muss sein !

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Wg mnie ewidentna podróba. Nie ma się co w to pakować. Jak chcesz to za 500zł odkupię :D
'-'

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
miałem customa...

pomijając detale typu nr seryjny etc.

patrzę na zdjęcie tyłu główki - generalnie kształt robi maszyny, nie człowiek więc nie ma szansy na minimalne odstępstwo - a wydaje mi się, że jest nieco krzywa (albo tak zdjęcie zrobiłeś).

dla porównania:


Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Niechlujność wykonania sugeruje podróbkę.

Guitardaterproject wypluwa info że to Custom z fabryki w Bozeman, a ja bym zapytał Gibsona czy w Bozeman robiono wtedy Customy (przy okazji - Gibson wie o tej gitarze więcej niż jakiekolwiek forum, toteż tym bardziej uderzaj do nich).

http://www.ebay.com/itm/2001-Gibson-Les-Paul-Custom-Black-Beauty-NICE-CONDITION-/350847251092

Tu masz Customa z 2001 - nie ma takiego samego kształtu główki, i to mi śmierdzi najmocniej.

Pisz do Gibsona, bo inaczej skazujesz się na mądrali z internetu, a to nigdy dobrze się nie kończy ;D
Łe tej.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Ale ja to mam już w dupie :) główka na zdjęciu tak wygląda na żywca jest "prosta". Na pewnym szkoleniu na którym byłem gite oglądał fan giboli, koleś który przerzucił tych wioseł mnóstwo i powiedział, że to gibol z połowy lat 80 i to bardzo udany egzemplarz. Ktoś przebił numery wolę nie wnikać po co... tak czy siak jak już pisałem gita zapierdala niemiłosiernie i nawet jak jest kopią to mi to wisi bo to rewelacyjne wiosło jest.

ps. przy okazji macał tą gitę wtedy też pewien angielski superstar i nie mógł się nazachwycać a sam ma wypasione wiosła jak potem wyczaiłem na jego youtubie.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars

ps. przy okazji macał tą gitę wtedy też pewien angielski superstar i nie mógł się nazachwycać a sam ma wypasione wiosła jak potem wyczaiłem na jego youtubie.

Pics or didn't happen ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2009, 08:51:23
wysłana przez Rumak
19 Odpowiedzi
8389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2010, 19:52:29
wysłana przez thunderbird
0 Odpowiedzi
2027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2010, 22:52:51
wysłana przez Demon Hunter
5 Odpowiedzi
2899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lut, 2016, 14:16:54
wysłana przez Orange
12 Odpowiedzi
5248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2021, 17:28:18
wysłana przez Maciek