Autor Wątek: Homerecording bardziej 'studyjny' -> box na paczkę  (Przeczytany 8495 razy)

D_Rivv

  • Gość
Próbując nagrywać wzmacniacz przez line out na komputer, nie udało mi się zbliżyć, do brzmienia, które mam live. W związku z tym, szukałem innego sposobu i znalazłem takie coś:

http://losangeles.craigslist.org/lac/msg/843896399.html .

Tzn. cała idea polega na zrobieniu skrzyni wyłożonej gąbką, w której zamyka się na czas nagrywania paczkę oraz mikrofony (dzięki czemu zamknięta w skrzyni paczka jest wyciszona i można ją nagrywać w domu, nie denerwując reszty domowników).

 Czy ktoś z Was orientuje się jakie wymiary w stosunku do paczki powinna mieć ta skrzynia? Czy ktoś robił coś takiego i jak to działało? I czy słusznie mniemam, że najlepszy do wykonania skrzyni będzie materiał 'martwy akustycznie', jak np. MDF albo płyta wiórowa?

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2008, 17:16:50 wysłana przez D_Rivv »

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Wydaje mi się, że nie będzie to dobrze brzmiało. Randall wymyślił cos takiego:
http://www.music123.com/Randall-Isolation-12-Speaker-Cab-480371-i1145321.Music123
ale z tego co czytałem na neciku przeważają negatywne opinie na temat tego "cuda".

A może samemu złapać odpowiedź impulsową paczki?
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2008, 17:46:40 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
nie wiem jak to bedize dzialalo bo nie mialem z taki "urzadzeniem" do czynienia ale kiedys wyczytalem ze na paczke mozna zarzucic jakis material ktory co prawda nie w duzym stopniu ale zawsze cos ograniczy halas podczas nagrywania

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Ja to widzę tak:
a) zrobić własną IR i używać jej
b) nagrać DI tracki i reampować kiedy w domu nie ma nikogo i można sobie pozwolić na hałasowanie

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
a ja mam w takim razie pytanie do lorda w jaki sposob samemu zrobic odpowiedz impulsowa?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odopwiedź impulsowa to reakcja systemu niezmiennego w czasie na sygnał zwany "impulsem". Trzeba w jakiś sposób puścić ten "impuls" przez nasz system: komputer-out->wzmacniacz->paczka->powietrze->mikrofon->komputer-in. Można podłączyć komputer-out np. do return pętli send wzmacniacza. Ufff... No więc co to jest ten "impuls"? Jest to bardzo krótki sygnał, który ma bardzo dużą energię dla wszystkich częstotliwości (idealnie byłaby to delta Dirac'a). Próbki takiego sygnału można znaleźć w internecie wpisując w google "dirac impulse wav", czy coś tego typu...
Istnieje jeszcze inna metoda uzyskania odpowiedzi impulsowej. Zamiast "impulsu" można użyć sinusoidy z rosnącą częstotlwiością (w pewnych granicach). Z tym, że wynik trzeba będzie "rozpleść" aby otrzymać IR. Do tego może posłuzyć nam Voxengo Deconvolver:
http://www.voxengo.com/product/deconvolver/
który jest praktycznie w pełni funkcjonalny w wersji demonstracyjnej. Umożliwia on też generowanie ww. sinusoidy.

Dobra, podsumowując robimy tak:
- generujemy sinusoidę - Test Tone Gen w deconvolverze (Out Bit Depth: 24, Sample Rate: częstotliwość próbkowania naszego interfejsu Channels: Mono Duration: 12)
- tak otrzymaną sinusoidkę puszczamy naszemu systemowi:
komputer-out->wzmacniacz->paczka->powietrze->mikrofon->komputer-in
nagrywając jednocześnie to co się dzieje na komputer-in
- w deconvolverze klikamy: Test tone file - plik z sinusoidką którą wygenerowaliśmy, File folder: to co otrzymaliśmy w wyniku pobudzenia sinusoidką nasz system
- w deconvolverze klikamy: Process
- cieszymy się z własnej IR

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
bede musial sprobowac chociaz jakt o czytam wyglada na troche skaplikowane;p i obawiam sie ze efekty nie beda zadowalajace, ale zobaczymy ;p jak na razie kozystam z odpowiedzi impulsowych do ktorych linki byly na tym forum i jestem bardzo zadowolony;]

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
No mój opis chyba jest taki nieczytelny, bo w rzeczywistości to jest proste  :)

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
no dobra ale z odpowiedzią impulsową to i tak nie będzie brzmiało tak jak na żywo bo charakterystyka mikrofonu zniekształci brzmienie

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
no dobra ale z odpowiedzią impulsową to i tak nie będzie brzmiało tak jak na żywo bo charakterystyka mikrofonu zniekształci brzmienie

Nigdy nic co jest rejestrowane nie brzmi jak na żywo  ::)

Spoiler
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 756
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Mandaryna?

Mi się nie podoba, ale cieszę się, że trafia w Twój gust ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
no dobra ale z odpowiedzią impulsową to i tak nie będzie brzmiało tak jak na żywo bo charakterystyka mikrofonu zniekształci brzmienie

Nigdy nic co jest rejestrowane nie brzmi jak na żywo  ::)

Spoiler
tru, ale myślę że z hardwareowym symulatorem kolumny efekt byłby bliższy oryginału niż ir przez mic
o ile bylby w stanie wiernie oddac nasza kolumne ;p

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Przetestuj, to zobaczymy ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
+1 do tego co pisze Mery.

Przydałby się też hardwareowy symulator percepcji człowieka i symulator salki prób ;) ;) ;)

Mandaryna?
Powinna reklamować Melodyne ;)

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
Przetestuj, to zobaczymy ;)
no spoko jak kupie jakis piec z fajnym brzmieniem i symulator kolumny to nagram sampla ;)

a apropos tematu to skrzynia musiała by być jakaś wielka żeby głośnik mógł pracować normalnie bo w takim małym pudełku to chyba musi walczyć z ciśnieniem które sam wytwarza
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz, 2008, 13:47:51 wysłana przez karaś »

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Chodzi Ci o coś w stylu Palmera PDI-03?

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
o coś w stylu

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
sadze ze juz lepej zalatwic sobie/pozyczyc/kupic ogranicznik mocy jak THD Hot Plate w przypadku higainowcow.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Witam wszystkich.

Probek takiego boxa mozna posluchac na stronie Grunthella.
Z obrazka wynika, ze nagrywane byly wlasnie w takim boxie.

Pozdrawiam,
Grzegorz

Offline ozzy123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Posiadałem Palmera PDI-03,

największy błąd to była jego sprzedaż.

Doskonale sprawdzał się w Hi gainowych tematach.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Posiadałem Palmera PDI-03,

największy błąd to była jego sprzedaż.

Doskonale sprawdzał się w Hi gainowych tematach.

Cytuj
28 Wrz, 2008, 14:23:32
Cytuj
19 Lut, 2012, 11:21:32

[przypierdol się mode on]

trzeba przyznać, niezła archeologia.

[/przypierdol się mode off]
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Co do Iso Boxa, to sam o tym myślałem, no ale właśnie jest ten problem, że ma to dopiero sens gdy ISO BOX jest możliwie duży, aby ciśnienie nie zabiło brzmienia. Czyli rozwiązanie takie sobie jak na standardowe polskie warunki mieszkaniowe...
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5098 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2009, 19:09:27
wysłana przez Rafik
11 Odpowiedzi
9887 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2011, 22:01:34
wysłana przez Jakub_Z.
4 Odpowiedzi
1279 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2011, 19:31:53
wysłana przez bandit112
10 Odpowiedzi
5888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2014, 13:02:48
wysłana przez Saint2013
6 Odpowiedzi
4843 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2014, 12:16:07
wysłana przez Mat