Autor Wątek: Bramka szumow w kostce  (Przeczytany 82921 razy)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Bramka szumow w kostce
« 15 Wrz, 2008, 23:16:54 »
Hell-o.
Pany, bede prosil ciotke z USA o przyslanie mi za moja mamone brameczki. No i teraz pojawia sie pytanie, ktora wybrac. Najpopularniejsza jest chyba bossowa, czytalem tez o isp, co warto jeszcze obczaic ? Powiedzmy do 300 zlczyli ok 130 dolcow.

Myslalem o tym:
http://guitars.musiciansfriend.com/product/ISP-Technologies-Decimator-Noise-Reduction-Pedal?sku=150368 <--- ale czy warto placic ?

http://guitars.musiciansfriend.com/product/Boss-NS2-Noise-Suppressor-Pedal?sku=151331 <-- klasyka.

http://guitars.musiciansfriend.com/product/MXR-M135-Smart-Gate-Pedal?sku=151112 <-- kompletni nic o tym nie wiem

http://guitars.musiciansfriend.com/product/Rocktron-HUSH-Noise-Reduction-Pedal?sku=154221 <-- to chyba ktos kiedys zachwalal ?

Co sadzicie o tych bramkach ? Mozecie polecic cos w podobnej cenie, a lepszego ?

Z gory dzieki za info. Pozdro ziomy.

Aha, no i gdzie najlepiej ja wpiac, petle, przed wzmaka ?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #1 16 Wrz, 2008, 00:40:34 »
Bossa używa Bulb, dla mnie jest to jakaś rekomendacja.

D_Rivv

  • Gość
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #2 16 Wrz, 2008, 00:45:14 »
Ja obecnie nie mam potrzeby korzystania z tego urządzenia, ale kiedyś używałem Behringera, który dział marnie, radzę to omijać, potem miałem jakiś czas Boss'a, który był całkiem w porządku. Obecnie znajomy ma Rocktrona Hush'a, miałem okazję nie raz zobaczyć u niego jak to działa i powiem tyle, że to sprzęt godny polecenia. Jakbym potrzebował  teraz bramki, to bym wziął właśnie Hush'a. Dlaczego nie Boss'a? Bo tak.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2008, 00:48:00 wysłana przez D_Rivv »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #4 16 Wrz, 2008, 08:23:03 »
Ja uzywam bossa i jestem bardzo zadowolony wiec polecam. Wazne, zeby ja dobrze podłączyc. Najpierw wpinałem ją w pętle (send fx > in bramki, out bramki > return fx) i nie działała najlepiej. Teraz gitara w in bramki, out bramki w return fx wzmacniacza i preamp wzmacniacza w pętle bramki i jest cacy  :)
Leweoczkomisiarysia

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #5 16 Wrz, 2008, 09:15:35 »
m4ody nie bardzo rozumiem twoje podlaczenie.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #6 16 Wrz, 2008, 09:20:50 »
Ja uzywam bossa i jestem bardzo zadowolony wiec polecam. Wazne, zeby ja dobrze podłączyc. Najpierw wpinałem ją w pętle (send fx > in bramki, out bramki > return fx) i nie działała najlepiej. Teraz gitara w in bramki, out bramki w return fx wzmacniacza i preamp wzmacniacza w pętle bramki i jest cacy  :)

To znaczy, że masz coś z gitarą powalone, albo grasz na singlach ;)
Bramka powinna ciąć szumy i inne pierdy, które daje zgajnowany preamp i/lub efekty. Z tego wynika, że powinna być wpięta w pętli, żeby najlepiej spełniać swoje zadanie.
Oczywiście można ją wpiąć gdziekolwiek (bo czemu nie?) np. jak się gra nu z dużą ilością gainu i chce mieć cicho jak się nie gra ;)

BTW. Nie uzwam, bo o dziwo nie potrzebuję. Słyszałęm bardzo dużo dobrych rzeczy o Hushu, ale zastrzegam, że nie grałem. Za jego cenę warty zdecydowanie uwagi.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #7 16 Wrz, 2008, 09:21:51 »
Nic w tym nie ma dziwnego.
Bramka bossa działa tak, ze przez port in bierze max sygnał gitary i czyści brudy efektów, które ma wpięte w swoją pętle. W związku z tym, ze gram na przesterze z pieca w pętle bramki wpiąłem właśnie preamp wzmaka.

Roktron nie ma pętli dlatego inaczej się go podłącza więc nie pitol Mery  >:(

Zresztą taki sposób podłączenia nawet podaje producent:
http://lib.roland.co.jp/manual/en/dl_06-10493/NS-2_e.pdf
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2008, 09:29:32 wysłana przez m4ody »
Leweoczkomisiarysia

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #8 16 Wrz, 2008, 09:24:17 »
Ok, powiedzmy, ze skupimy sie na ISP decimatorze i Roktronie HUSH - obydwa w kostkach.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #9 16 Wrz, 2008, 09:49:09 »
Nic w tym nie ma dziwnego.
Bramka bossa działa tak, ze przez port in bierze max sygnał gitary i czyści brudy efektów, które ma wpięte w swoją pętle. W związku z tym, ze gram na przesterze z pieca w pętle bramki wpiąłem właśnie preamp wzmaka.

Tak nie działa bramka.
Bramka wycina sygnał całkowicie poniżej pewnej zadeklarowanej wartości (zwiera go do masy). Nic nie czyści, nie wycina części itd.

A co do Bossa z pętlą się zgadzam.
Masz efekty w pętli wzmaka? Jeżeli przed preampem, to rozumiem, że są szumy i brumy.
Mnie dziwi, bo mam higanowy wzmak z bardzo dużą ilością gainu i nie mam problemów z żadnymi pierdołami (efekty w pętli).
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #10 16 Wrz, 2008, 10:13:44 »
A tam sie czepiasz słówek.
Jasne, ze mam wpięte efekty za preampem i bramka obejmuje tylko preamp czyli to co hałasuje najbardziej...
Leweoczkomisiarysia

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #11 16 Wrz, 2008, 16:29:38 »
Interesowałem sie troszku bramkami i dla mnie masz jeden wybór czyli ISD decimator tymbardziej że masz możliwość ściągnięcia go z USA. Roctrona ogrywałem w sklepie i wyrażnie wysysa sygnał przy max ustawieniu a przy mniejszym nie do końca spełnia swoją funkcję , co do porównania bossa i ISP to ten filmik powinien rozwiać wątpliwości

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #12 16 Wrz, 2008, 16:45:04 »


to dopiero czad. Boss sie chowa ;)
Łe tej.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #13 16 Wrz, 2008, 17:17:01 »
chodziło o to...

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #14 16 Wrz, 2008, 17:21:53 »
juz to dales wyzej, wszystko sie zgadzalo. to drugie wideo dalem, bo Fasol dal tez propozycje MXR Smart Gate.
Łe tej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #15 16 Wrz, 2008, 20:37:59 »


to dopiero czad. Boss sie chowa ;)
Nie miałem stycznosci z MXR ale jeśli on rzeczywiscie tnie tak sygnał, to już wolałbym szumieć albo pedalvolume sobie sprawić :) Toż to nawet w moim PODzie lepiej bramka działa :D... Jeszcze wchodzi w rachubę nieumiejętne ustawienie tego MXR...

Dodam jeszcze że z tych testów na yt to wynika ze isp rzeczywiscie jest najbardziej ok, gdyż badzo minimalnie zmienia sygnał przy załaczonej bramce.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2008, 20:40:46 wysłana przez Invivo »

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #16 16 Wrz, 2008, 22:28:41 »
Chyba zdecyduje sie na tego ISP. Musze sie zastanawic czy jeszcze odrazu sciagac delaya, chorusa czy kake(chyba wezme bad horsie 1). Tylko co tu wybrac :P Chyba zaloze kolejny watek :P

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #17 16 Wrz, 2008, 23:00:20 »
jesli mozesz, zamow wszystko od razu - mniej zabulisz za przesylke.
Łe tej.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #18 16 Wrz, 2008, 23:54:18 »
Pewnie ze bym chcial ;] Ale moge tylko, przystawke, tego isp, no i jeszcze jakas z tych 3 rzeczy chce wziac. Ale zastanawaim sie co mi bedzie najpotrzebniejsze.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #19 17 Wrz, 2008, 08:37:31 »
zależy co lubisz, ale brama i delay są IMO najczęsciej potrzebne. Dalej chorus i kaka

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #20 17 Wrz, 2008, 09:14:36 »
Kup bramke, delaya i kake. Kake sprzedasz ze sporym zyskiem i przynajmniej częściowo zwróci Ci się zakup całości  ;)
Leweoczkomisiarysia

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #21 17 Wrz, 2008, 11:07:02 »
kake to ja ci moge za darmo dac, tylko nie wiem czy na poczcie takie rzeczy przyjmuja. musialbym szczelnie zamknac, zeby sie zapach nie wydobywal ;p
Łe tej.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #22 17 Wrz, 2008, 11:34:02 »
O prosze, nie dość, że kolega oblatany w temacie to jeszcze w humorze robi...
Leweoczkomisiarysia

D_Rivv

  • Gość
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #23 17 Wrz, 2008, 13:00:22 »
kake to ja ci moge za darmo dac, tylko nie wiem czy na poczcie takie rzeczy przyjmuja. musialbym szczelnie zamknac, zeby sie zapach nie wydobywal ;p

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Bramka szumow w kostce
« Odpowiedź #24 17 Wrz, 2008, 13:27:14 »
tylko musialbym zrobic jeszcze raz kake, bo jak widac - ten egzemplarz juz stracony...



ale teraz to juz koniec offtopa, wracamy do tematu. chodzilo mi glownie o nazywanie kaczki kaczką ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2008, 13:29:29 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
bramka szumów -kostka

Zaczęty przez Br-Owca « 1 2 3 4 5 » Efekty

111 Odpowiedzi
80705 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2014, 16:55:19
wysłana przez Stivo2005
bramka szumów, używka, jaka?

Zaczęty przez specfireeye Efekty

2 Odpowiedzi
4995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 21:44:07
wysłana przez Nep
13 Odpowiedzi
4853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2013, 10:07:04
wysłana przez Luc
5 Odpowiedzi
2688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2012, 19:16:11
wysłana przez Zomballo
15 Odpowiedzi
3043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2015, 21:25:36
wysłana przez eetfuk