Autor Wątek: Bezprzewód Joyo JW-01  (Przeczytany 6293 razy)

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Bezprzewód Joyo JW-01
« 11 Cze, 2013, 15:38:10 »
Słyszał ktoś, coś? Niby ciekawe, niby nie gubi sygnału i nie wprowadza ogromnej zmiany w brzmieniu i nie ma opóźnienia...

A kosztuje 300 zł :o
http://allegro.pl/transmiter-audio-do-gitary-basowej-cyfrowy-joyo-gw-i3259869842.html?source=mlt







Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #1 11 Cze, 2013, 15:53:50 »
Olałbym. Po pierwsze, jaki to może mieć zasięg? Mały. Po drugie - takie tańsze zabawkowe bezprzewody może i grają, i to nawet nie jakoś specjalnie źle, ale tutaj jest jak z półrocznymi strunami w gitarze na której opindalasz gig bez bakapu - grasz i nie wiesz czy za chwilę któraś struna nie pójdzie się jebać. Mały to ma sens według mnie i akurat na bezprzewodzie nie warto imho oszczędzać. 
No pain No gain !

Franq

  • Gość
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #2 11 Cze, 2013, 16:37:15 »
Ja o tym myślałem, jak szukałem systemu.

Kupiłem jednak G30 a drugi gitarowy Brace Audio (niestety przestali produkować) bo nie miałem okazji ograć tego joyo. Najbardziej zniechęca to, że jest bezpośrednio na jacku - miałem obawy o stabilność. Widziałem później na koncercie kumpel z innej kapeli miał joyo - działało to dobrze, nic nie przerywało, nie pierdział, nie brumił, nie było też słychać, żeby jakoś ucinał sygnał.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #3 12 Cze, 2013, 10:07:27 »
O joyo szerszych informacji nie mam(ludzie cały czas mówią o tym przez pryzmat niskiej ceny - słowa "degradacja sygnału" i "szumy" się co jakiś czas przewijają), ale wspomniany wcześniej brace byłby według mnie ryzykowną opcją. Chyba o żadnym bezprzewodzie  nie naczytałem/nasłuchałem się tylu negatywnych opinii. Jeżeli to jest podobna "półka" albo też niższa niż brace to na koncercie są dwa uda - albo się uda albo się nie uda ;)

Widzę natomiast jeden konkretny minus - ładowanie wewnętrznej bateryjki to jakiś żart. Ciekaw jestem za ile straci to to pojemność i będzie do wyrzucenia bo będzie trzymać godzinę.

Sprawdzić zawsze można, bo w sumie do zaryzykowania mamy 300zł - ale sam nie czuł bym się z tym bezpiecznie na scenie raczej.
No pain No gain !

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #4 12 Cze, 2013, 11:22:15 »

Widzę natomiast jeden konkretny minus - ładowanie wewnętrznej bateryjki to jakiś żart. Ciekaw jestem za ile straci to to pojemność i będzie do wyrzucenia bo będzie trzymać godzinę.

Sprawdzić zawsze można, bo w sumie do zaryzykowania mamy 300zł - ale sam nie czuł bym się z tym bezpiecznie na scenie raczej.

Dasz to do jakiegoś domowego speca od elektroniki i wymieni Ci aku w przypadku awarii na większy bądź przerobi na bateryjkę.
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #5 12 Cze, 2013, 11:44:44 »
Jak ktoś ma ochotę się z tym bawić to spoko, dla mnie minus. Całość sprawia wrażenie trochę zabawkowej opcji i raczej dla tych którzy chcieli by zacząć przygodę bez kabla a nie wiedzą czy się przyjmie. Jak będę miał możliwość, to tak czy siak z ciekawości przetestuje, bo mimo wszystko moja opinia opiera się tylko "na inernetach".

No i nie zapominajmy też że dobre przetworniki analogowo cyfrowe kosztują, więc coś za coś. Relayów kompletnie "nie czuję" - a o to w tym wszystkim również chodzi, nie tylko żeby było "bez kabla". Inna sprawa jak działa to wyszukiwanie się odbiornika i nadajnika - na scenach potrafi być czasem tłoczno, a coraz więcej jest urządzeń które wykorzystują wysokie częstotliwości.
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2013, 11:59:49 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Franq

  • Gość
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #6 12 Cze, 2013, 12:36:51 »
Nie wiem co złego czytałeś o Brace. Mamy 2 - jeden bas, drugi gitara i poza jakością wykonania i odrobinę słabszym zasięgiem nie jest gorszy w najważniejszej kwestii - brzmieniu od g30.

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #7 12 Cze, 2013, 12:54:45 »
A taki mały bajerek - http://allegro.pl/fsp-powerbank-bateria-zewnetrzna-usb-1700mah-promo-i3259275723.html może by pomógł z baterią? ;)
Ogólnie słyszałem o Joyo prawie same pozytywne opinie i z tego powodu całkiem mocno o tym myślę.. Jak myślicie, dałoby radę to potem sprzedać bez wielkiej straty?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #8 12 Cze, 2013, 13:04:42 »
Nie wiem co złego czytałeś o Brace. Mamy 2 - jeden bas, drugi gitara i poza jakością wykonania i odrobinę słabszym zasięgiem nie jest gorszy w najważniejszej kwestii - brzmieniu od g30.

Z jednego sklepu dostałem info że się wycofali z brace(jak jeszcze był produkowany), bo mieli bardzo dużo zwrotów i ogólnie problemów. A w necie opinie są różne i podłużne. Od bardzo zadowolonych, do ekstremalnie niezadowolonych. Mi to wystarczyło żeby zarzucić ten pomysł.
No pain No gain !

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #9 12 Cze, 2013, 15:57:29 »
Jak stroik Joyo miał sekundowe opóźnienia w wyświetleniu aktualnego dźwięku, to nie wiem jakim cudem ten wireless od nich w ogóle gra :)
300 pln to kable kosztują a nie wireless.
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Franq

  • Gość
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #10 12 Cze, 2013, 17:03:57 »
Z jednego sklepu dostałem info że się wycofali z brace(jak jeszcze był produkowany), bo mieli bardzo dużo zwrotów i ogólnie problemów. A w necie opinie są różne i podłużne. Od bardzo zadowolonych, do ekstremalnie niezadowolonych. Mi to wystarczyło żeby zarzucić ten pomysł.

To mieliśmy farta ;)

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #11 15 Cze, 2013, 15:29:32 »
Ja miałem tuner podłogowy od Joyo i na początku wydawało się, że pracuje dobrze, potem po 2 dniach zauważyłem, że jest nie dokładny, a żeby "odebrał" sygnał od gitary to czasami trzeba odczekać ze 2 sekundy. Po tygodniu oddałem tuner na gwarancje bo przestał on całkowicie działać. (zasilanie i wszystko inne było dobre). Na drugi dzień zamówiłem sobie tuner Korga DT-10 i stwierdziłem, że to już koniec mojej przygodny z tanimi chińskimi gówienkami. Nie wziąłbym tego bezprzewoda, chyba że by mi dopłacili. (Tym bardziej, ze ten nieszczesny tuner sie jeszcze jakoś prezentował, a tutaj ten plastik taki gówniany..)

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #12 15 Cze, 2013, 19:57:38 »
Ja miałem tuner Rocktona X-tune i wyobraź sobie że działał gorzej ;) Nie ma reguły odnośnie chińszczyzny. Pozatym mam dwie kostki od Harleya (Joyo) i działają conajmniej zadowalająco.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: Bezprzewód Joyo JW-01
« Odpowiedź #13 16 Cze, 2013, 11:55:31 »
To tak jak chorus Joyo jest na prawdę dobrą kopią Bossowskiego CE-2, ale ja się po prostu już zraziłem do tej firmy, wolałbym nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2011, 15:07:04
wysłana przez youshy
6 Odpowiedzi
3075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2013, 14:34:28
wysłana przez pshemo
Joyo PXL-Live

Zaczęty przez Aerosmith Efekty

1 Odpowiedzi
2818 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2014, 16:25:18
wysłana przez Donnie
1 Odpowiedzi
1813 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2014, 18:35:40
wysłana przez drzevoo
6 Odpowiedzi
3578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2016, 12:45:58
wysłana przez Dryjack