Autor Wątek: Głośniki do nagrywania na kompie.  (Przeczytany 10365 razy)

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Głośniki do nagrywania na kompie.
« 15 Wrz, 2008, 14:53:19 »
Czy jest jakaś alternatywa dla creative gigaworks t20 w tej półce cenowej? Dzięki, pozdro.

D_Rivv

  • Gość
Podłącz komputera pod wieżę hi-fi z porządnymi głośnikami, jeśli takowy sprzęt posiadasz.

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Nie mam wieży. Zastanawiam się czy nie warto może tych 2stów wydać lepiej na słuchawki... Która opcja jest lepsza na odsłuch? Dzięki, pozdro.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Raczej słuchawki będą wierniej oddawać szczegóły brzmienia, bo za 150zł to głośniki nie będą rewelacyjne a nawet dobre niestety.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
+1 dla słuchafonów

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
A jak bedziesz chcial posluchac muzyki w dorbej jakosci ? Jadac na sluchawkach przez caly czas odpadna mu uszy... ja bym zainwestowal w glosniki, nie oszukujmy sie, kolega nie prowadzi studia muzycznego i watpie zeby sluchawki daly mu duzo wieksze moszliwosci w ukreceniu super brzmienia. Ja odtwarzam dzwiek na wierzy sharpa, ktora kupilem z kasy na komunie. Mhh to bylo w 3/4 klasie pdst. ? Na pewno ze 13 lat, wierza fajnie smiga, brzmienie jest spox.
Ja bym bral glosniki.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Na pewno ze 13 lat, wierza fajnie smiga, brzmienie jest spox.
Zupełnie nie chcąc Cie obrażać ptrzytocze taką historię:  mój kumpel jak kiedyś w liceum kupił wierze Sony to mówił to samo. Brzmienie spox w jego wypadku polegało na zamulającym basie... Więc różnie to jest.

Uważam jednak, ze za te pieniądze słuchawki będą lepiej grały. I do nagrywania lepsze będą. I mówie to jako osoba która lubi słuchać muzy praktycznie tylko na głośnikach, bo z słuchawek nie czuje basu na biurku :)

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Chyba wezme słuchawki również z tego względu, że nie chcę hałasować. Poważnie się zastanawiam nad sennheiser eh350. We wrocq w jakimś sklepie ktoś widział je?

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Invivo, moje nagrania, basista slucha na glosnikach creativa, gitarzysta na czyms tam, i inni na czyms tam. Wiec generlanie uwazam, ze nie klamia :)Ja poprostu nie przepadam za nagrywanie mw glosnikach :)

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Poszukaj BD dt 250 w Anglii

A głośniki spróbuj takie:
 http://www.clatronic.de/product_info.php/info/p1650_LB-796-Lautsprecherboxen.html/XTCsid/652f3und608tjf0ufmb5pfuhn7

Nie pożałujesz za  199 zeta :) Kupiłem w Realu  :P :headbang:
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2008, 09:35:56 wysłana przez jaca2303 »

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
BD wychodzi za drogo, a z głośnikami to myślałem o czymś nieco bardziej mobilnym i cichszym, a nie od razu rozjebywać całą stancje ; p

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Gdzieś miałem namiar na bd dt250 za 270 zeta około :) w Anglii oczywiście. :) Jak znajdę to dam namiar.

Podobno zawodowcy miksują z głośnością umożliwiającą normalną rozmowę z kolegą :) a jak zajdzie potrzeba sprawdzić czy nie za dużo dołu, to se pierdolniesz na chwilkę :)

Widziałem też za 150 zeta o połowę mniejsze z 1 średnio-nisko.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Ja sie z pytaniem podłączę. Za jakieś 500zł da rade wyrwać jakieś nadające suę do homorecordingu głośniki?
Prawdopodobnie w najbliższym czasie będę musiał sobie kupić jakieś głośniki komputerowe i chciałbym już od razu wziąć coś w miarę rozsądnego.
Jak 5 stów to za mało, to ile wyłożyć żeby bez żenady sobie w domu dłubać?
Słuchawki już mam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
możesz próbować z jakimiś tanimi monitorami np behringera za 500 zł. Do homerecordingu w sumie stykają, miałem i przez jeszcze dłuższy czas będę miał z nimi do czynienia i poweim szczerze że ujdą w tłoku. Nic genialnego, ale zawsze to jakaś namiastka ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1=6&g2=37&g3=85&id=8422 znajomy teraz ciagnie dwa takie za w sumie 1200 zl... :P nowki

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
http://guitarcenter.pl/catalog/studio/monitory/monitory-aktywne/alesis-m1-active-mk-ii
To jest bardzo fajna i bardzo konkretna parka monitorów. Ja myślę, że jeżeli możesz położyć tyle kasy to z pewnością się opłaci, a w tej półce nie słyszałem nic lepszego. Jakiś czas temu z kolegą klawiszowcem dłuuuugo chodziliśmy po sklepach i szukaliśmy czegoś dla niego i kupił sobie takie właśnie. Daje to radę bardzo.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Ja sie z pytaniem podłączę. Za jakieś 500zł da rade wyrwać jakieś nadające suę do homorecordingu głośniki?

mozesz lyknac Alesisy M1 One. Tyle ze to pasywy. Jak masz kawalek jakiegos wzmacniacza, to powinno dac rade na poczatek. Wazne, zeby na czas nagrywania miksowania/nagrywania wylaczyc wszystkie 'bass boost', eq i inne 'poprawiacze' brzmienia..

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
6426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2010, 23:11:33
wysłana przez Jakób
3 Odpowiedzi
3319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2010, 23:22:04
wysłana przez 7
10 Odpowiedzi
3013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2010, 11:40:46
wysłana przez Leon
35 Odpowiedzi
13486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2015, 14:55:11
wysłana przez Stivo2005
4 Odpowiedzi
2309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2013, 16:49:23
wysłana przez g-zs