Autor Wątek: Rozkład instrumentów na salce  (Przeczytany 7950 razy)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Rozkład instrumentów na salce
« 15 Wrz, 2008, 13:02:23 »
Witam, tak sobie pomyślałem, ze warto było by spytać bardziej doświadczonych jak najoptymalniej ustawić sprzęt na salce. Nasza salka to prostokąt. Obecnie wygląda to tak:

Jakieś rady ja kto lepiej ustawić ??
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2008, 13:04:44 wysłana przez Fasol »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Na razie to fatalnie wygląda ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Juz, bo uczylem sie obrazek wstawiac :P

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki


kolumna wokalowa #1 jest dla zespolu + swoisty sidefill dla wokalu.
kolumna #2 jest stricte dla wokalisty i my jej nawet nie slyszymy.
Łe tej.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
( Obraz usunięty.)

kolumna wokalowa #1 jest dla zespolu + swoisty sidefill dla wokalu.
kolumna #2 jest stricte dla wokalisty i my jej nawet nie slyszymy.

to jest dobra opcja ale to tez zalezy od pomieszczenia
proponuje zebyscie porozkładali sprzet tak zeby bylo wygodnie i co jakis czas zamieniali sie miejscami
wkoncu dojdziecie do tego jakie ustawienie jest dla was najlepsze :D
my tak robiliśmy w poprzedniej salce i sie sprawdziło

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
( Obraz usunięty.)

kolumna wokalowa #1 jest dla zespolu + swoisty sidefill dla wokalu.
kolumna #2 jest stricte dla wokalisty i my jej nawet nie slyszymy.

Odpada, bo na salce sa 2 perkusje, toc ja narysowal :D

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Macie źle w chust ustawione.
Tak jak domin narysował jest ok. Paki gitarowe nie grają w siebie, to jest dosyć istotne, no i jest spora panorama pomiędzy nimi. Bas może też stać obok perkusji, nie powinno być gorzej.

Musicie się z chopakami zgadać na przestawienie sprzętu i tyle. Ja ze swoim perkusita bytłym przerobiłem chyba wszystkie możliwe kombinacje w dobrze wytłumionej salce i uwierz można dużo poprawić jak i spieprzyć lokalizacją instrumentów.

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
podlacze sie pod temat, rozkald mamy taki jak na rysunku, niestety mamy tylko jednak kolumne wokalowa, czy mozna to jakos lepiej ustawic?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
a w takim ustawieniu slyszycie sie nawzajem gitarzysci? bo poza ta jedna rzecza to wszystko wyglada mi ok.
Łe tej.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
ja bym zamienił bas z git#2

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Mogę tylko powiedzieć, że zazdroszczę wam wszystkim dużych salek...
My nie możemy nawet siedzieć. No jedna osoba może co najwyżej. Nie możemy nawet sprzętu inaczej ustawić, bo okna i drzwi się zastawi, a jak się inaczej poprzekręca (w sensie kąta np. mojej paczki), to miejsce ucieka... Taki lajf ;)

Spoiler
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Mery, ale przeciez macie kolka pod kolumnami, co to za problem przejechac przed proba, a po probie odstawic na swoje miejsce? :D
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Tylko gdzie mam nimi wyjechać ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
u nas ustawienie jest takie, że bas gra na perkę, a gitary na perkę i wokal. kolumny do wokalu mamy 3: 2 na salkę i jedna na garowego, co by my jeszcze dać na nią stopę.
minimum respect!

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
czy sie slyszymy no bez zadnych rewelacji ale cos slychac;p na najblizszej probie sprubujemy cos pokabinowac z ustawieniem gitar.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
generalnie my obstajemy przy tym, zeby slyszala sie sekcja nawzajem i wiosla nawzajem, a potem zeby wokalista jeszcze slyszal o co chodzi ;) jakby nie bylo bas z garnkami graja razem, a do nich graja gitary. tak sobie konstruujemy slyszalnosc podczas grania.

na koncercie warto ustawiac bas przy perkusji, zeby mogli sie nawzajem slyszec bez odsluchow, ale na probach mozna to zalatwic ustawiajac je naprzeciwko siebie.
Łe tej.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Ja miałem mniej więcej tak jak domin, t.j. bas szedł w perkę, gitary pod kątem (tak żeby się słyszały ale nie prosto w siebie). Tylko wokal był równolegle z basem a klawisze naprzeciw 2. gitary i to trochę słyszalność osłabiało ale generalnie było w porządku.

Zwłaszcza, że perkman rzadko bywał a zastępstwo grało cicho. :)

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Tak naprawdę to ustawienia powinno się dobierać biorąc pod uwagę kto chce co słyszeć. U nas jest tak, że pałker i basista mają się słyszeń nawzajem, ja chcę słyszeć tylko gary, wokal ma słyszeć gitarę, ale jego nikt nie chce słuchać :) może to i dziwne, ale taką metodę pracy już sobie przez lata wypracowaliśmy i u nas się to sprawdza.
minimum respect!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
To potem nawet nie wiecie jaką muze gracie ;)

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
My mamy dokładnie takie ustawienia jak na koncertach, czyli wszystkie instrumenty po jednej stronie w linii: w środku baniaki, z jednej strony wzmak gitarowy, z drugiej drugi wzmak gitarowy + wzmak basowy. Wzmaki gitarowe są nachylone pod kątem w stronę środka sali.
Dzięki temu pałker nie ma żadnych problemów na scenie, nawet przy chujowych odsłuchach na scenie. poza tym stojąc na przeciwko tej artylerii wszystko bardzo ładnie słychać. Spróbujcie takiego ustawienia, może i wam podpasuje ;)

A tu mały podgląd (oczywiście normalnie stoimy odwróceni w stronę wzmaków :D)





Basisty akurat nie było na próbie. Standardowo jego wzmak stoi gdzieś obok jednego ze wzmaków gitarowych.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2008, 19:56:27 wysłana przez Testorrob »

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Robson, salke rozmiarowo mamy taka jak wy, a przy 2 perkusjach nie da ady tak tego ustawic :D

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
To dziwne, bo w naszej sali są 3 perkusje :D

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
O kurwa :P Mhhh bedzie trzeba pokombinowac w takim razie ;]

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
U nas tez sie sprawdza ten patent co Roba
Leweoczkomisiarysia