Autor Wątek: Problem z gitarą elektryczną.  (Przeczytany 4423 razy)

Offline Hajtosek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Problem z gitarą elektryczną.
« 01 Cze, 2013, 13:01:10 »
Witam,
jestem w miare nowy na forum. Dzisia zauważyłem w swoim elektryku, że chodzi mi gryf... W lewo i w prawo. Jest to kontstrukcja BoltOn, więc w zasadzie jest to możliwe.

Jeżeli nie ten dział to serdecznie przepraszam, nie widzę tu działu DiY wiec dałem tu.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Dokręć śruby?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Jaka to gitara?  ;)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Dokręcić śruby, a wcześniej nie zaszkodzi odkręcić gryf i sprawdzić, czy nie ma tam żadnych badziewnych podkładek, mających na celu poprawienie kąta osadzenia gryfu. Wtedy stopa gryfu nie opiera się całą powierzchnią w kieszeni, jest mniejsza powierzchnia tarcia i da się poruszać gryfem nawet na dokręconych śrubach. W tanich wiosłach to powszechnie stosowana praktyka.

Offline Hajtosek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Po 1 śruby dokręciłem, głupi nie jestem. Inaczej bym nie pisał.
Po 2 podładki są ale nie od strony kieszeni tylko tak jakby od zewnątrz.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Napisz, jaka to gitara, bo jeśli to Sounder, czy EverPlay, to masz po prostu fabrycznie montowane Tremolo w gryfie i śrubki tutaj raczej nie pomogą.

Offline Hajtosek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Upss... Zapomniałem napisać jestto Dean C350 FR. Szału nima,.

Problem pojawił się po jakimś roku użytkowania i zniknął kiedy zacząłem stroić w drop D i dzisiaj pojawił się spowrotem. Postaram się wrzucić  fotkę.
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2013, 14:45:30 wysłana przez Hajtosek »

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
A że tak abstrakcyjnie spytam, nie trzymasz wiosła przy kaloryferze/naprzeciwko okna, gdzie będzie narażona na promienie słoneczne. Wieść gminna niesie, że wilgotność powietrza wpływa na nielakierowane elementy drewniane w gitarze, a z tego co widzę, to gryf masz w naturalu. Jeśli to głupi pomysł, to niech ktoś mądrzejszy coś doradzi i mnie nawróci, jeśli się myliłem.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Może spróbuj wkręcić gryf bez tych podkładek. Może kąt gryfu będzie akceptowalny i nie będzie ślizgał się na tych podkładkach. Ja kiedyś miałem podobny problem. Przyszlifowałem stopę gryfu do odpowiedniego kąta i było git.

Offline peterrw

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Myślę, że tak
Nie 'zerwałes gwintu' w gryfie?

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Jak widzę lakier na dnie kieszeni bolt ona to mnie skręca. Normalnie zabijałbym za coś takiego.
synkopy to guwno

Offline Hajtosek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Jak widzę lakier na dnie kieszeni bolt ona to mnie skręca. Normalnie zabijałbym za coś takiego.

Niestety dokładnego adresu nie mogę ci podać, ale to będzie chińska fabryka Dean.


Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Dopiero zajarzyłem że miałeś na myśli zupełnie inne podkładki niż ja.
Naklej na stopę gryfu papier ścierny, albo wyskrob ten lakier z kieszeni gryfu, albo wklej gryf na kropelkę, albo...

Offline peterrw

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Myślę, że tak
Sprawdź gwint w gryfie  ;)

bandit112

  • Gość
Jak widzę lakier na dnie kieszeni bolt ona to mnie skręca. Normalnie zabijałbym za coś takiego.

W czym to przeszkadza? Bo ja też mam chyba u siebie lakierowaną kieszeń.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5409 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 08:56:01
wysłana przez Wilk
25 Odpowiedzi
18812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2011, 23:55:41
wysłana przez Bjørn
6 Odpowiedzi
3842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2013, 19:15:52
wysłana przez peterrw
3 Odpowiedzi
4383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2021, 22:04:46
wysłana przez spacelord7
0 Odpowiedzi
1114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2022, 19:25:19
wysłana przez dari555