Autor Wątek: Kiedy zaczęliście grać na gitarze siedmiostrunowej.  (Przeczytany 5782 razy)

Offline Hajtosek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Tak jak w temacie. Od dawna ciągnie mnie do gitar siedmiostrunowych, ale nie jestem do końca pewien czy jestem na to gotowy. Jestem bardzo ciekawy kiedy wy to zrobiliście.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Należy zacząć, kiedy kogut zniesie jajo w czasie pełni, z tym że księżyc nie będzie odbijał się w studni :D

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
To jest właśnie jeden z tych momentów, w których nasze forum się albo kocha, albo nienawidzi. Jeżeli chcesz zacząć grać na siódemce publicznie, musisz posiąść jedną starożytną umiejętność: mieć wyjebane na hejterów ;D

Ja zacząłem całkiem niedawno, pierwsze 7 kupiłem od Orange'a jakoś półtora roku temu.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
2 lata temu jak zacząłem stroić 6-stkę do drop A i stwierdziłęm że to nie ma sensu :)

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
Ja nie gram na siódemce :D

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
A ja tutaj tylko jestem dla hejtu

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Wiosna przyszła i wysp młodych z dziwnymi pytaniami nie ominą tego forum.
Nigdy nie zacząłem grac na siódemce bo nie ma fajnych siódemek fajne są tylko ósemki trololo 
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2013, 09:19:25 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Zomballo

  • Gość
Nigdy nie zapomnę tej chwili. To był piękny majowy wieczór. Pachniało świeżo skoszoną trawą a lekka bryza od wody rozwiewała mgłę i nadawała romantycznego klimatu. Zaciszna i spokojna okolica potęgowała stres związany z oczekiwaniem i napawała młode serce życiem. Z dala od chciwych, ciekawskich, oczu mogłem zapomnieć o zdenerwowaniu i poddać się rosnącemu podnieceniu. Gwiazdy,  księżyc i dzika przyroda były świadkiem tego co miało za moment nastąpić. Ciało lekko drżało a moje spocone dłonie dotykały ją delikatnie po długiej, smukłej szyji. Napawałem się każdym ułamkiem tej chwili. W okamgnieniu chwyciłem ją brutalnie i twardo przywarłem do piersi. Dziarski ciepły oddech i szybki puls serca napędzał do działania. Animuszu nie było końca. Wtem znienacka jak grom z jasnego nieba do pokoju weszła matka. Z progu usłyszałem wrzask: "- Wynieś śmieci!"

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
12 lat temu. Dziwnie zadałeś to pytanie bo brzmi jak byś pytał o wiek w jakim zaczyna, czy powinno się zacząć grać grać na 7mce.  W 1985 dostałem pierwsze pudło Defila, jak miałem 10 lat grałem na ruskim akustyku 7 strun przez chwilę, ale za czort tego nie kumałem. Teraz gram na 30 calowej ósemce od paru lat. Wszystko jest kwestią potrzeb indywidualnych. Znam takich co mają 7mki i grają na 6 strunach hard rocka, jak Ci potrzebny niski sound to kup sobie 6 barytona. 7 strun to niższe akordy ale dalej masz te 6 co w zwykłym wiośle. Kwestie strojenia, granej muzyki i zadanie sobie pytania po co mi ta 7 struna i czy ją wykorzystam.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Zomballo, nie wiem co bierzesz, ale bierz pół. A jak chcesz zarabiać kase to weź drugie tyle ile bierzesz i pisz teksty do trudnych spraw :P

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
ja tez nie gram na 7mce...mam szostke ktora co prawda stroilem nawet do drop E przez moment...ale obecniem trzymam sie rejonow drop G#, drop A...z braku laku czekam na moment kiedy znajdzie sie siano na 7-8 strunowke bo mnie generalnie irytuje brak gornych rejestrow, ale do układania jakiegoś dżętu i grania coverów Monuments na razie starcza
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Faktycznie dziwne pytanie. Ja zacząłem bo zainspirował mnie album DT: "A Change of Seasons".
Pojechałem do Niemiec na miesiąc, kupiłem RG 1527, i potem siedziałem pół roku po 5 godz. dziennie, żeby się nauczyć całego albumu.
To prawie 1000 taktów, ale się nauczyłem, i od tego czasu, czyli jakieś 10 lat 7's być musi.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

bandit112

  • Gość
A ja siódemkę może raz w życiu w łapie trzymałem. Za to szóstkę stroję do drop G :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
łod roku i na dzisiaj mając 48 wiesen twierdze ze to je to :P

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Nigdy, na cholerę mi 7 strun jak gram na jednej?

Offline Franek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
A ja kupiłem od razu siódemkę  8).

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Nie pamiętam. Pijany byłem.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Nie zacząłem i nie zamierzam. W ogóle nie wiem co ja tu kurwa robię.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Zaraz się okaże, że 3 osoby na forum mają siódemki a reszta tylko pucuje gały przy fotach.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
a ja mam tak że kupuje raz na jakiś czas 7ke po czym sprzedaję, bo na niej nie gram, żeby kilka dni później stwierdzić, że chce 7 i kupuje kolejną :D
w sumie to nawet niewiem jak się zaczęło
i always go full retard

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie zacząłem i nie zamierzam. W ogóle nie wiem co ja tu kurwa robię.

Przypominam zatem,  strone www dla 7, 8mio a już niedługo 10cio strunowców ;) , jesteś we właściwym miejscu .

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Nie zacząłem i nie zamierzam. W ogóle nie wiem co ja tu kurwa robię.

Przypominam zatem,  strone www dla 7, 8mio a już niedługo 10cio strunowców ;) , jesteś we właściwym miejscu .
No tak - to w sumie mój największy kontakt z siódemkami jaki miałem w życiu (chociaż kiedyś grałem na 1527 przez jakieś 10 minut :D)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Wszyscy jesteśmy tu dla forumowych zniżek i giełdy, wiesz... a tak wgl to SWAG

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Zniżek? Ja tu chłopaka szukam.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina