Autor Wątek: Końcówka mocy + kolumny do PODa Line 6 HD 500 oraz słuchania muzyki?  (Przeczytany 2155 razy)

Offline poluk123

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Witam, zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc i radę w doborze swojego zestawu. A sprawa jest dość specyficzna. Potrzebuję sprzetu na którym będę mógł jednocześnie ćwiczyć na gitarze (przesterowany sound) oraz słuchać muzyki, nie stać mnie na dwa osobne zestawy. Napewno kupuję PODa HD 500 (albo X3 Live), który będzie mi służył do nagrywania, jako preamp gitarowy oraz jako zewnętrzna karta dżwiękowa. Następnie potrzebuję dwukanalowej końcówki mocy stareo która nada się zarówno do słuchania muzyki na codzień oraz jako wzmacniacz gitarowy (używka ok 1500). Myślałem o Rocktron Velocity (tranzystor) oraz o Peavey Classic 50/50 (lampa). Następnie potrzebuję 2 kolumn (stereo), właśnie nie wiem jakich... może szerokopasmowych? (komplet używka 1500zł). A może lepiej w przyszłości dokupić osobne kolumny do muzy i miałbym osobno stereo gitare i osobno stereo muze?

Dla ułatwienia pytania po kolei, z góry dziękuję za każdą odpowiedź:
1) Czy w Podzie można przez dwa wyjscia wypuścić dwa osobne sygnały stereo (jeden gitara, drugi muza z kompa) naraz?
2) Jaką dwukanałową końcówkę stereo kupić z nastawieniem na gitarę ale żeby odsłuch muzy był na przyzwoitym poziomie (ofc nie oczekuję cudów) do 1500 używkę? Lampa czy tranziol wogóle?
3) Jak rozwiązać sprawę paki/kolumn, co byście polecali zarówno do gitary (głównie avantgarde metal, czyli ciężko i psychodelicznie) i muzy (takiej też muzy słucham ;) , a co gdybym kupował osobno kolmny do muzy a osobno paki do gitary ( najchętniej 2 x 2x12) Komplet dwie używki do 1500

Pozdrawiam serdecznie

Offline Baszoo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Jeżlei chodzi o stereofoniczną końcówkę mocy (berdzo dobry tranzystor) to polecam mocno ART SLA2.
Miałem taką końcówkę z fractalem axe ultra + mesa recto 4x12 i byłem bardzo zadowolony.
Końcówka jest tranzystorowa (1U i 9kg wagi więc bardzo mobilna) i jej zaletą jest to, że nie koloryzuje  brzmienia co w przypadku wzmocnienia cyfry jest porządane. Po drugie jak chcesz puszczać na tym muzę to również zaleta. Odnośnie podłączenia to możesz Poda podłączyć pod jeden kanał końcówki i wyjść na paczkę a wyjscie z kompa pod drugi i pod odsłuchy / głośniki do słuchania muzy i już.
Co do 2 paczek do 1500zł to nie pomogę w tych pieniądzach nic nie ogrywałem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
16461 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 03:15:31
wysłana przez Tolein
24 Odpowiedzi
11682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2012, 15:14:27
wysłana przez purpleman
2 Odpowiedzi
1831 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2012, 22:08:08
wysłana przez fireboy
4 Odpowiedzi
1337 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 10:06:43
wysłana przez Elites
8 Odpowiedzi
2620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2013, 09:43:11
wysłana przez Baszoo