Autor Wątek: Ręce które się kleją...czyli stary odwieczny problem spoconych rąk...  (Przeczytany 11081 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
... który mnie w ciul wqrwia. Mam swoje zdrowotne problemy których wynikiem jest to, ze się nadmiernie pocę.
Najgorzej jest z dłońmi... zwłaszcza jak gram. Gdy pogram te 20 minut, dłonie się kleją do gryfu do tego stopnia że:
a) Spierdole solówkę
b) Przesunę dłoń co się czasem kończy boleśnie dla moich palców...

Pany jak temu zaradzić?
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
1. Wyluzować się. Nie kminić nad tym, czy ktoś się przejmie jak tą solówkę spieprzysz. Zresztą jak uważasz, że możesz się w niej pomylić, to zagraj coś mniej skomplikowanego/albo w ogóle sobie ją podaruj.
2. Myć ręce tuż przed grą i wyczyścić gryf - ja to robię Pronto i jakimś tam środkiem do polerowania lakieru w instrumentach. Wbrew ewentualnym pozorom, to robi sporą różnicę.
3. Sam tego nie próbowałem (bo nie potrzebuję), ale być może zmatowienie lakieru na gryfie w czymś pomoże - ale to najmniejsza linia oporu :P

Offline Franek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Umyj i wysusz porządnie łapy, właściwe ćwiczenia i granie poprzedzaj rozgrzewką, dbaj ciągłe o rozluźnienie, właściwą pozycję rąk(i reszty ciała też).

Tutaj filmik z rozciąganiem.
Spoiler

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
a) Spierdole solówkę

To pewnie dlatego, że nie ćwiczysz ;)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Ejejeje...20 minut dziennie obowiązkowo nawet jak mi się nie chce ;) Już są efekty...:)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Lakier zmatowić to klucz, a jak nie pomoże to:

Posmaruj tym dłonie, wcieraj dłonią o dłoń, poczekaj aż wyschnie, potem już suche wytrzyj czystym ręcznikiem.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
A czasami nie lepiej frotkę na nadgarstek założyć?
Swoją drogą mam podobny problem. Rozwiązaniem jest lepsze odżywianie i picie 1,5 l wody dziennie zamiast piwska :D

bandit112

  • Gość
1. Wyluzować się. Nie kminić nad tym, czy ktoś się przejmie jak tą solówkę spieprzysz. Zresztą jak uważasz, że możesz się w niej pomylić, to zagraj coś mniej skomplikowanego/albo w ogóle sobie ją podaruj.
2. Myć ręce tuż przed grą i wyczyścić gryf - ja to robię Pronto i jakimś tam środkiem do polerowania lakieru w instrumentach. Wbrew ewentualnym pozorom, to robi sporą różnicę.
3. Sam tego nie próbowałem (bo nie potrzebuję), ale być może zmatowienie lakieru na gryfie w czymś pomoże - ale to najmniejsza linia oporu :P

4. Nie graj solówek :D

Offline Trociniak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Polecam jak najbardziej Antidral na noc, trochę się trudno z nim ułożyć do snu, ale od kilku lat używam i nie wiem, jak to jest mieć spocone dłonie, a wcześniej miałem powycierane wszystkie spodnie na udach :D No i kiedyś uratował mnie też przed studniówką ;)

Orange

  • Gość
Zdjąć lakier z gryfu i położyć olej. Koniec z lepieniem się rapetek do gryfu :D

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Znalazłem prosty sposób  - przed grą umyć ręce w gorącej wodzie, a potem prosta krótka rozgrzewka i pilnować by ręka nie była spięta -  2h gram i rapetki suche :D
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
72 Odpowiedzi
44417 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2009, 00:58:21
wysłana przez Yony
11 Odpowiedzi
7949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 19:54:06
wysłana przez MrJ
35 Odpowiedzi
14057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2013, 11:02:08
wysłana przez ChopZeWsi
25 Odpowiedzi
8296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2012, 21:04:53
wysłana przez Sulphur
5 Odpowiedzi
3088 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2016, 09:40:37
wysłana przez bandit112