Autor Wątek: Projekt pedalboarda !  (Przeczytany 8921 razy)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Projekt pedalboarda !
« 19 Maj, 2013, 01:03:41 »
Hej, po wakacjach będę składał pedalboarda, mam wstępną koncepcję, ale warto to jeszcze przedyskutować :).

Gram sobie i z zespołem rzeczy typu post-rock, shoegazy, post-punki.

Moja wstępna koncepcja:
-fuzz- http://skladmuzyczny.pl/efekt-gitarowy-red-witch-fuzz-god-ii.html
-ts/dopałka- planuję kupić/ zamówić kopię u np. Puffa
-ew.bramka- j.w
-kompresor- tu nie mam żadnych faworytów, doradźcie coś nie kosztującego milion, prostego w obsłudze, dobrze brzmiącego

Pętla:
-"duży", cyfrowy delay- flashback x4 czy jest coś innego w podobnych piniadzach wartego uwagi ?
-analogowy delay- zdecydowanym faworytem jest malleko eko 616, ew memory boy/carbon copy
-reverb- podoba mi się hall of fame, zależy mi na szerokim spektrum brzmieniowym
-modulator- tu nie mam pomysłów, najlepiej jedno pudełko do chorusów/flangerów/vibrato

Nie, nie chcę PODa :). Zapraszam do konstruktywnej dyskusji.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #1 19 Maj, 2013, 01:40:24 »
-"duży", cyfrowy delay- flashback x4 czy jest coś innego w podobnych piniadzach wartego uwagi ?
-analogowy delay- zdecydowanym faworytem jest malleko eko 616, ew memory boy/carbon copy
Eventide Timefactor, używkę wyrwiesz w okolicach tysiąca, a ma znacznie więcej możliwości niż flashback x4 i nie wykluczone, że jego brzmienia tak ci się spodobają, że zapomnisz nawet o analogu.

-reverb- podoba mi się hall of fame, zależy mi na szerokim spektrum brzmieniowym
-modulator- tu nie mam pomysłów, najlepiej jedno pudełko do chorusów/flangerów/vibrato
Line6 M9 załatwi ci sprawę jednego i drugiego, naprawdę bardzo dobrej jakości efekty, albo dorwać używkę Eventide Modfactor i chyba nawet wielkiblues z forum-gitara.pl chce pogonić oba Eventide, napisz do niego.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #2 19 Maj, 2013, 12:21:11 »
Jeżeli szukasz delaya z ciemnym, analogowym brzmieniem, to MXR CC jest idealny. Robi świetną przestrzenną ścianę dźwięku, która nigdy nie wchodzi przed oryginalny sygnał. Do tego świetnie wpada w oscylacje. Na guitardream masz w promocji za 5 stówek

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #3 19 Maj, 2013, 13:48:08 »
Dzięki za odpowiedzi!
Jeżeli szukasz delaya z ciemnym, analogowym brzmieniem, to MXR CC jest idealny. Robi świetną przestrzenną ścianę dźwięku, która nigdy nie wchodzi przed oryginalny sygnał. Do tego świetnie wpada w oscylacje. Na guitardream masz w promocji za 5 stówek

Jak dla mnie malleko brzmi jeszcze lepiej :), tylko nikt już w Polsce tego nie sprzedaje ;/.


M9 to w sumie dobry pomysł, ma looper, przemyślę.



ED. Łoooo chuj, posłuchałem sobie Strymona TimeLine, niczego więcej w życiu nie pragnę :).

« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2013, 14:36:30 wysłana przez Przychlast »

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #4 19 Maj, 2013, 15:01:32 »
Obczaj El Capistan też od strymona. Trochę bardziejsza cena. Na Timeline i Mobius choruję już od dłuższego czasu.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #5 19 Maj, 2013, 15:53:35 »
Ktoś coś na temat kompresorów ? Prosty, niedrogi, ładnie "czyszczący".

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #6 19 Maj, 2013, 17:52:02 »
ED. Łoooo chuj, posłuchałem sobie Strymona TimeLine, niczego więcej w życiu nie pragnę :).
jeśli masz siano to bierz bez mrugnięcia  :) mam zarówno Strymon TimeLine jak i Strymon Mobius, nie ma nic lepszego, troszkę kosztuje, ale warto  :)

Ktoś coś na temat kompresorów ? Prosty, niedrogi, ładnie "czyszczący".
niedrogi tzn. ile? 400 z hakiem jest ok? http://www.thomann.de/pl/carl_martin_classic_opto_compressor.htm mam i bardzo sobie chwalę

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #7 22 Maj, 2013, 16:49:20 »
Jak by ktoś się chciał jeszcze wypowiedzieć...

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #8 22 Maj, 2013, 21:29:05 »
W co to wpinasz?

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #9 23 Maj, 2013, 01:07:50 »
W jeszcze nie wiadomo Laney LC/VC 30 bardzo prawdopodobnie.

Offline Baszoo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #10 23 Maj, 2013, 14:04:09 »
Również polecam timeline strymona jeżlei masz potrzebę posiadania kombajnu. Jeżlei nie tc electronics flashback, ale ten mały jest naprawdę super.

Odnośnie reverbu polecam również markę strymon bluesky - w porównaniu do HOF jest jakby 'jaśniejszy', no ale różnica w cenie jest również spora. Uważam jednak, że HOF jest baardzo przyzwoitą kostką i podobnie jak w flashback bardzo fajna jest funkcja tone print'sów.

Jeżlei chodzi o produkty eventide to jak dla mnie mają strasznie słabą  i zrozumiałą 'nawigację', no ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, ps. u strymona wygląda to dużo lepiej!

Compressor - polecam analogmana juicera, no ale tu cenowo też nie jest najlepiej. Keleey również robi fajne kompresory.

Odnośnie fuzów to miałem kilka (nie jestem ich fanem wole overdrivey), ale mam obecnie Resonant - Manifold Drive i jestem z niego bardzo zadowolony. Ciężko dostać, ale jakbyś trafił to nie zastanawiaj się. Ze stratopodobnymi wiosłami na lekkich driveach jest  świetny i fajnie się łamie z czystego.

Dopałki, BB plus bo ma bardzo szerokie możliwości kreowania brzmienia (2 kostki w jednej z możliwością włączenia obu na raz) możliwość equalizacji, oraz dodatkowo na każdym z kanałów możliwość zmiany kompresjii - bardzo fajna kostka,
OCD fultona - mam 4 i też jest bardzo fajny więc polecam - charakter nieco inny niż BB.
Z fajnych kostek które miałem to ZVEX box of rock - żałuję, że sprzedałem - marshall w kostce i na średnich drivach naprawdę świetnie  gra.
Każda z wymienonych dopałek ładnie się czyści po skręceniu gałki volume. Wszystkie są bardzo ciche i nie wpływają na brzmienie (true bypas)

Pytanie o wzmak zasadne i jeżeli będziesz miał możliwość to zobacz bo każda z kostek (szczególnie fuzz, overdrive) różnie się dogaduje ze wzmakiem. Niektóre, nawet te boutikowe nie dogadują się.

Wszystkie wspomniane kostki miałem lub mam nadal więc jak masz jakies pytania to pw.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #11 24 Maj, 2013, 13:46:01 »
Odnośnie fuzów to miałem kilka (nie jestem ich fanem wole overdrivey), ale mam obecnie Resonant - Manifold Drive i jestem z niego bardzo zadowolony. Ciężko dostać, ale jakbyś trafił to nie zastanawiaj się. Ze stratopodobnymi wiosłami na lekkich driveach jest  świetny i fajnie się łamie z czystego.

Manifold jest swietny (zaluje zem go ophcnal), ale fuzzem bym go nie nazwal.
Nie bez powodu nazywa sie Manifold Drive, a nie Manifold Fuzz ;)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Baszoo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #12 25 Maj, 2013, 13:39:00 »
Pomimo tego, tego, że drive ma w nazwie to nie nazwałbym go na 100% drivem patrząc na klasyczne ocd, bb, zvex.
Na niektórych ustawieniach (mniej gainu) zachowuje się raczej jak fuzz niż OD.

No, ale nie ma co kruszyć kopii o klasyfikację gdzie kostce bliżej a gdzie dalej, kostka jest zajebista i cieszę się, ze jest u mnie ;)
Gdyby kolega składający pedalboarda miał okazję wychaczyć to highly recomended!
Powodzenia w składaniu gratów.




Posty połączone: 25 Maj, 2013, 14:14:38
No i może jeszcze zapodam linka o czym rozmawiamy (Manifold Drive):
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2013, 14:14:38 wysłana przez Baszoo »

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #13 27 Maj, 2013, 11:33:06 »
Owszem, tak jak niektore inne drive-y brzmi nieco "fuzzowato",
ale to IMO nadal nie robi z niego fuzza, tylko lekko fuzzowato brzmiacy drive ;)

Pewnie Sinner moglby rzucic rozstrzygajace slowo.
Rozpracowal go od strony technicznej i w sumie pewnie moze stwierdzic,
czy konstrukcyjnie to drive czy fuzz.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Baszoo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #14 28 Maj, 2013, 08:12:25 »
Owszem, tak jak niektore inne drive-y brzmi nieco "fuzzowato",
ale to IMO nadal nie robi z niego fuzza, tylko lekko fuzzowato brzmiacy drive ;)

zgoda ;)


Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #15 30 Maj, 2013, 09:51:24 »
Porównywałem bezpośrednio na swoich gratach Strymona i TF. Eventidy zdecydowanie brzmia bardziej naturalnie i cieplejsze są.
Strymon też fajny ale gdy postawisz je obok siebie wtedy wszystko jest jasne.


Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #16 19 Sie, 2013, 14:42:30 »
Mysle mocno nad opcja z G-systemem, do tego fuzz i analogowy dilej, warto ?

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #17 15 Lis, 2013, 17:08:35 »
Efekty kupione, PB też, pochwalę się jak skończę. Aby dzieło zakończyć muszę wykleić PB "kocem" pod rzepy. Trzeba kupić coś specjalnego czy w domu znajdę coś odpowiedniego ?

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Projekt pedalboarda !
« Odpowiedź #18 16 Lis, 2013, 05:31:47 »
Wykładzina remontowa (ok. 7,5zł/m2) dobrze się do tego nadaje - sam używam. Najlepiej wziąć rzep (tą haczykowatą część), udać się do Castoramy/Obi i próbować do czego najlepiej się przyczepia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
13311 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2016, 21:57:54
wysłana przez Zomballo
11 Odpowiedzi
3787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2015, 08:57:03
wysłana przez navarac
13 Odpowiedzi
6233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 13:15:15
wysłana przez Br-Owca
30 Odpowiedzi
21564 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2020, 21:51:55
wysłana przez Tunior
1 Odpowiedzi
1156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2018, 14:19:57
wysłana przez selfslave